Pozostałe

 • Poznańskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Poznańskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Przed nami kolejny artykuł dotyczący polecanych placówek, sprawujących opiekę nad dziećmi. Dzisiaj skupimy się na Poznaniu. Chcecie dowiedzieć się, gdzie warto posłać swojego malucha? Zobaczcie, co oferują poszczególne przedszkola.
 • Pomysły na Walentynki z dziećmi

  Pomysły na Walentynki z dziećmi

  Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Już od początku lutego, na sklepowych półkach możemy znaleźć upominki, które kojarzą się z miłością. Czy idea tego święta polega jednak tylko na tym, by w trakcie tego jednego dnia w roku obdarować się prezentami?
 • Jak uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Jak uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Już niedługo swoje święto będą obchodzili dziadkowie. Warto zatem pomyśleć nad prezentami, które z pewnością ucieszą naszych bliskich. Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, by pokazać naszemu maluchowi jak ważne jest przygotowanie upominku dla wybranej osoby. Dzieci uwielbiają prace manualne, plastyczne i kulinarne. Wykorzystajcie ich potencjał do stworzenia niepowtarzalnego prezentu. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji. 
 • Warszawskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Warszawskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących polecanych placówek dla dzieci. Artykuły będą pojawiać się co drugi poniedziałek. Dzisiaj zaczniemy od obiektów, które zlokalizowane są w Warszawie i okolicy. Zobaczcie, gdzie warto posłać swojego malucha i czym charakteryzuje się wybrane przez Was miejsce.
 • Rysunki dzieci - prawdziwa kopalnia informacji

  Rysunki dzieci - prawdziwa kopalnia informacji

  Rysunek dziecka może stać się dla rodziców prawdziwą kopalnią informacji o ich pociechach. Jeśli dokładnie przyjrzymy się pracom naszych maluchów, będziemy mogli wyczytać z nich uczucia, które towarzyszą im w danym momencie. Dowiemy się także jak dziecko postrzega otaczający świat, czy swoje miejsce w rodzinie.
 • Magia Świąt Bożego Narodzenia - co zrobić, by nasz maluch się nie nudził?

  Magia Świąt Bożego Narodzenia - co zrobić, by nasz maluch się nie nudził?

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, więc każdy domownik stara się zająć swoimi obowiązkami, by wszystkie ważne sprawy były dopięte na ostatni guzik. Generalne porządki, znalezienie pomysłu na ciekawe i smaczne dania, zrobienie listy zakupów, pomyślenie o prezentach dla najbliższych, ubranie choinki. Z pewnością każda z tych rzeczy jest istotna, lecz jak to wszystko pogodzić, kiedy mamy małe dziecko? Warto jest zapewnić maluchowi kilka atrakcji, by nie nudził się w trakcie przygotowań do świąt.
 • Zabawki bezpieczne dla dziecka

  Zabawki bezpieczne dla dziecka

  Nowe zabawki sprawiają dzieciom wiele radości. Przed ich zakupem warto jednak dowiedzieć się, czy dana rzecz jest bezpieczna dla naszego malucha. Jak uniknąć zakupu niebezpiecznej zabawki i wybrać te odpowiednie? Sprawdźmy!
 • Ćwiczenia logopedyczne, które warto wykonywać z dzieckiem w domu

  Ćwiczenia logopedyczne, które warto wykonywać z dzieckiem w domu

  Jeśli Twoje dziecko ma wadę wymowy lub mówi niewiele warto ćwiczyć z nim również poza gabinetem logopedycznym. Jakie ćwiczenia możemy wykonywać z dzieckiem w domu oraz co zrobić, by nie były one jedynie przykrym obowiązkiem dla naszego malucha? Sprawdźmy!
 • Pomysły na zabawy w czasie podróży z dzieckiem

  Pomysły na zabawy w czasie podróży z dzieckiem

  Daleko jeszcze? To kultowe pytanie z filmu Shrek Wasze dziecko podczas podróży zadało pewnie nie raz. Jazda samochodem bywa trudna i męcząca. Co zrobić, by nie była ona jednak prawdziwą udręką? Sprawdźcie nasze spsoby!
 • Przyprawy w diecie dziecka

  Przyprawy w diecie dziecka

  Przyprawy poprawiają smak potraw, wpływają na apetyt, trawienie oraz odporność. Dzięki nim posiłki nie będą mdłe, a dziecko łatwiej wchłoni cenne składniki mineralne. Jakie zioła warto podawać maluchowi, a których przypraw lepiej unikać w codziennej diecie dziecka? Sprawdźmy!
 • Woda - niezbędny składnik w diecie dziecka

  Woda - niezbędny składnik w diecie dziecka

  Woda to bardzo ważny składnik w codziennej diecie dziecka. Maluchy przyswajają ją najlepiej ze wszystkich napojów i co ważne nie zawiera ona również żadnych zbędnych kalorii. Ile wody potrzebuje dziecko?