Pozostałe

 • Bezpieczeństwo dzieci - jak postrzegają je rodzice?

  Bezpieczeństwo dzieci - jak postrzegają je rodzice?

  Przedstawiamy ciekawy materiał, który dotyczy postrzegania bezpieczeństwa dzieci przez rodziców. Badania zostały zlecone przez firmę Marko s.j. Przeprowadził je Polski Instytut Badań i Innowacji, we współpracy z serwisem zabawkowicz.pl. W konferencji, która prezentowała badania wzięły udział znane osobowości takie jak: Beata Sadowska - mama i dzinnikarka, Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta, Marcin Mroczek - tata i aktor oraz Magdalena Kordaszewska - mama i ekspert ds. zabawek www.zabawkowicz.pl. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
 • Jak być dobrą mamą i szczęśliwą kobietą?

  Jak być dobrą mamą i szczęśliwą kobietą?

  Szczęśliwa i pogodna mama potrafi dać z siebie wiele ciepła i miłości. Czas spędzony w domu z dzieckiem jest wyjątkowo pięknym doświadczeniem. Czasem jednak może dokuczać nam rutyna i przemęczenie. Jak zatem w pełni cieszyć się z okresu, jakim jest macierzyństwo i nie wpaść w pułapkę ciągłego narzekania?
 • Ponad 17 mln zł na wychowanie przedszkolne obszarów wiejskich w świętokrzyskim

  Ponad 17 mln zł na wychowanie przedszkolne obszarów wiejskich w świętokrzyskim

  Przedszkola wspierają dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych, które potrzebne są w dalszej edukacji, a także w codziennych sytuacjach. Ich głównym celem jest formowanie systemu wartości maluchów w taki sposób, by lepiej orientowały się co jest dobre, a co złe. Faktem jest, że podstawa programowa zakłada, by formować dzieci na inteligentnych i przykładnych patriotów, którzy w kolejnych latach będą w stanie rozwijać swoje umiejętności społeczne. Może w tym pomóc uczestnictwo w naborze wniosków w ramach upowszechniania i wzrostu jakości edukacji przedszkolnej, czyli działanie 8.3.1. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
 • Poznańskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Poznańskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Przed nami kolejny artykuł dotyczący polecanych placówek, sprawujących opiekę nad dziećmi. Dzisiaj skupimy się na Poznaniu. Chcecie dowiedzieć się, gdzie warto posłać swojego malucha? Zobaczcie, co oferują poszczególne przedszkola.
 • Pomysły na Walentynki z dziećmi

  Pomysły na Walentynki z dziećmi

  Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Już od początku lutego, na sklepowych półkach możemy znaleźć upominki, które kojarzą się z miłością. Czy idea tego święta polega jednak tylko na tym, by w trakcie tego jednego dnia w roku obdarować się prezentami?
 • Jak uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Jak uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Już niedługo swoje święto będą obchodzili dziadkowie. Warto zatem pomyśleć nad prezentami, które z pewnością ucieszą naszych bliskich. Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, by pokazać naszemu maluchowi jak ważne jest przygotowanie upominku dla wybranej osoby. Dzieci uwielbiają prace manualne, plastyczne i kulinarne. Wykorzystajcie ich potencjał do stworzenia niepowtarzalnego prezentu. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji. 
 • Warszawskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Warszawskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących polecanych placówek dla dzieci. Artykuły będą pojawiać się co drugi poniedziałek. Dzisiaj zaczniemy od obiektów, które zlokalizowane są w Warszawie i okolicy. Zobaczcie, gdzie warto posłać swojego malucha i czym charakteryzuje się wybrane przez Was miejsce.
 • Rysunki dzieci - prawdziwa kopalnia informacji

  Rysunki dzieci - prawdziwa kopalnia informacji

  Rysunek dziecka może stać się dla rodziców prawdziwą kopalnią informacji o ich pociechach. Jeśli dokładnie przyjrzymy się pracom naszych maluchów, będziemy mogli wyczytać z nich uczucia, które towarzyszą im w danym momencie. Dowiemy się także jak dziecko postrzega otaczający świat, czy swoje miejsce w rodzinie.