Pozostałe

 • Jak zapisać dziecko do przedszkola w 2018 roku?

  Jak zapisać dziecko do przedszkola w 2018 roku?

  Rekrutacja do przedszkoli ma miejsce na wiele miesięcy przed formalnym początkiem roku przedszkolnego. O miejsce w placówkach mogą ubiegać się rodzice dzieci 3-, 4- i 5-letnich. W Polsce obowiązek edukacji przedszkolnej ma dziś każdy sześciolatek. Jak złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola? Zobaczcie sami!
 • Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

  Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

  Niedługo Dzień Babci i Dziadka, a Wy szukacie prostych pomysłów na stworzenie upominków razem z maluchami? Pływające świeczki, laurki, kolorowe szkatułki...Pomysłów jest cała masa! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.
 • Edukacja najmłodszych spektaklem - „Historia Św. Mikołaja” w Zatorze

  Edukacja najmłodszych spektaklem - „Historia Św. Mikołaja” w Zatorze

  Nie od dziś wiadomo, że nic nie pobudza lepiej kreatywności oraz wyobraźni niż sztuka . Oprócz rozwijania w ludziach twórczych zdolności, pozwala ona również między innymi zaspokajać ciekawość, dawać spokój, rozrywkę, a także nierzadko przekazywać wiedzę na tematy ważne z perspektywy każdego człowieka. Coraz częściej ta część kultury jest wykorzystywana w celach edukacyjnych oraz wychowawczych dzieci .
 • HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  Nie ma chyba na świecie ani jednej osoby, która nie znałaby postaci Świętego Mikołaja. Czerwony strój, siwa broda, czy worek prezentów to atrybuty, z którymi od dłuższego czasu utożsamiany jest obraz kochanego przez miliony dzieci dziadka. Za opisywany w ten sposób wizerunek Świętego odpowiadają w dużej mierze media i napędzająca je kultura konsumpcyjna. A co mówi o nim historia?
 • Przedszkole Językowe Neuronek przy First Step Academy

  Przedszkole Językowe Neuronek przy First Step Academy

  Jest takie miejsce we Wrocławiu, które powstało z myślą o wspieraniu rozwoju maluchów, a także w celu stworzenia im bezpiecznego i przyjaznego środowiska. Mowa o placówce edukacyjno-wychowawczej First Step Academy , składającej się z przedszkola i żłobka Neuronek. Głównym celem obiektu jest dbanie o to, aby nauka uczęszczających tutaj dzieci stała się dla nich niezapomnianą przygodą pełną wiedzy i nowych doświadczeń.
 • Jak założyć przedszkole?

  Jak założyć przedszkole?

  Założenie przedszkola staje się coraz bardziej popularnym pomysłem na biznes, lecz wymaga spełnienia kilku ważnych wymogów. Jak wyglądają procedury przy zakładaniu przedszkola niepublicznego? Jakie obowiązki ma osoba otwierająca taką placówkę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.
 • Przedszkolak w grupie integracyjnej

  Przedszkolak w grupie integracyjnej

  Wybór przedszkola stanowi poważną decyzję dla rodziców, ponieważ jest ono pierwszym etapem przygotowującym dziecko do samodzielności. Należy postawić na obiekt, który wspomoże rozwój naszego malucha. Pośród szerokiej palety placówek znajduje się przedszkole integracyjne. Jakie są zalety takiego miejsca i czy warto posłać tam dziecko?
 • Kolejne środki na mazowieckie żłobki

  Kolejne środki na mazowieckie żłobki

  31 sierpnia 2017 roku startuje nabór wniosków w ramach działania 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 , poddziałanie 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej z Mazowieckiego RPO . Wnioski będzie można składać do 18 września 2017 roku .
 • Czas na plener z dzieckiem!

  Czas na plener z dzieckiem!

  Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi rodzicami. Najlpiej czują się na placu zabaw, gdzie pod czujnym okiem opiekunów mogą dokazywać, ile tylko dusza zapragnie. W okresie letnim pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, zatem warto zabrać malucha do lasu lub nad wodę. Zobaczcie, jak można spędzić czas z dzieckiem!
 • Dzień Ojca 2017

  Dzień Ojca 2017

  Zespół Przedszkola.edu.pl składa najlepsze życzenia z okazji Dnia Ojca!