Wiadomości

 • Moja Pierwsza Wizyta w Kinie: Kacper i Emma - zimowe wakacje

  Moja Pierwsza Wizyta w Kinie: Kacper i Emma - zimowe wakacje

  Moja Pierwsza Wizyta w Kinie to projekt edukacyjny Multikina oraz Pracowni Ferment Kolektiv skierowany do przedszkolaków i pierwszoklasistów szkół podstawowych, który pomaga dzieciom zaprzyjaźnić się z kinem. Taka wizyta w kinie może dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń. Projekt oferuje nie tylko starannie wybierane filmy dla najmłodszych, ale również specjalny program zwiedzania kina.
 • KONKURS: Twoje najciekawsze ferie zimowe - do wygrania zestawy książek

  KONKURS: Twoje najciekawsze ferie zimowe - do wygrania zestawy książek

  Mamy przyjemność ogłosić kolejny konkurs, który związany będzie z tematyką zimowych zabaw.   Temat brzmi: Twoje najciekawsze ferie zimowe, które najbardziej utkwiły Ci w pamięci.   Z radością zapoznamy się z wypowiedziami Waszych dzieci, które mogą stać się posiadaczami atrakcyjnych nagród! Na najbardziej pomysłowe historie czekamy do 14 lutego, do godziny 10:00.
 • Trwa szósta edycja projektu Znak Jakości KidZone!

  Trwa szósta edycja projektu Znak Jakości KidZone!

  Obecnie trwa szósta edycja ogólnopolskiego projektu Znak Jakości KidZone, w którym czynny udział biorą liderzy linku parentingowo-biznesowego. Zgłoszenia firm przyjmowane są do końca lutego 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!
 • Jak uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Jak uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Już niedługo swoje święto będą obchodzili dziadkowie. Warto zatem pomyśleć nad prezentami, które z pewnością ucieszą naszych bliskich. Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, by pokazać naszemu maluchowi jak ważne jest przygotowanie upominku dla wybranej osoby. Dzieci uwielbiają prace manualne, plastyczne i kulinarne. Wykorzystajcie ich potencjał do stworzenia niepowtarzalnego prezentu. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji. 
 • Warszawskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Warszawskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

  Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących polecanych placówek dla dzieci. Artykuły będą pojawiać się co drugi poniedziałek. Dzisiaj zaczniemy od obiektów, które zlokalizowane są w Warszawie i okolicy. Zobaczcie, gdzie warto posłać swojego malucha i czym charakteryzuje się wybrane przez Was miejsce.
 • Jak dbać o wzrok dziecka i kiedy odwiedzić okulistę?

  Jak dbać o wzrok dziecka i kiedy odwiedzić okulistę?

  Zmysły dziecka zaczynają się rozwijać już w łonie matki. Pierwsze badania okulistyczne noworodek przechodzi zaraz po urodzeniu. Tam, odpowiedni specjaliści sprawdzają, czy źrenice malucha prawidłowo reagują na światło, czy gałki oczne się poruszają i czy mają normalny rozmiar. Wcześniaki przechodzą badanie w kierunku retionopatii, które wykonuje się między 4, a 6 tygodniem życia. Następnie, wzrok badany jest dopiero podczas bilansu dwulatka.
 • KIDS’ TIME 2017 już w lutym w Targach Kielce!

  KIDS’ TIME 2017 już w lutym w Targach Kielce!

  VIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME zbliżją się wielkimi krokami. Potrwają od 23 do 25 lutego 2017 roku w Targach Kielce. To największa wystawa branży dziecięcej w Europie Środkowo–Wschodniej i jedna z najważniejszych ekspozycji na świecie.
 • Sylwestrowa zabawa z dzieckiem

  Sylwestrowa zabawa z dzieckiem

  Większość osób kojarzy Sylwestra z dorosłą zabawą. Kiedy pomyślimy o szampańskiej imprezie, od razu wiążemy ją z alkoholem, głośną muzyką, fajerwerkami, pięknymi kreacjami oraz świętowaniem do białego rana. Noc sylwestrowa spędzona w domu z dzieckiem też może należeć do udanych i jak się okazuje - wcale nie musi być nudna. Należy tylko wybrać zabawę, która sprawi nam i naszym pociechom najwięcej przyjemności.
 • Rysunki dzieci - prawdziwa kopalnia informacji

  Rysunki dzieci - prawdziwa kopalnia informacji

  Rysunek dziecka może stać się dla rodziców prawdziwą kopalnią informacji o ich pociechach. Jeśli dokładnie przyjrzymy się pracom naszych maluchów, będziemy mogli wyczytać z nich uczucia, które towarzyszą im w danym momencie. Dowiemy się także jak dziecko postrzega otaczający świat, czy swoje miejsce w rodzinie.
 • Maluch przy wigilijnym stole

  Maluch przy wigilijnym stole

  W wigilijny wieczór cała rodzina zasiada wspólnie do stołu. Tradycyjna wieczerza rozpoczyna się wtedy, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Jest to niesamowicie ekscytujący i wspaniały moment. Wyjątkowe i ciepłe chwile, które zagoszczą w naszym domu sprawią, że nasze dzieci na długo zachowają je w pamięci. Warto postarać się, by maluchy mogły spróbować przynajmniej kilku przygotowanych przez nas potraw. Czasem wystarczy drobna modyfikacja, by dopasować danie do ich potrzeb.
 • Relacja z imprezy pt. „Warszawa wita Święta”

  Relacja z imprezy pt. „Warszawa wita Święta”

  „Warszawa wita Święta” to rodzinny event, który odbył się w sobotę, 10 grudnia, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na dzień wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Impreza była okazją do świątecznych zakupów, a także do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Osoby, które wzięły udział w evencie, wspierały akcję charytatywną Świąteczna Paka , która zorganizowana była dla najbardziej potrzebujących dzieci.
 • Magia Świąt Bożego Narodzenia - co zrobić, by nasz maluch się nie nudził?

  Magia Świąt Bożego Narodzenia - co zrobić, by nasz maluch się nie nudził?

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, więc każdy domownik stara się zająć swoimi obowiązkami, by wszystkie ważne sprawy były dopięte na ostatni guzik. Generalne porządki, znalezienie pomysłu na ciekawe i smaczne dania, zrobienie listy zakupów, pomyślenie o prezentach dla najbliższych, ubranie choinki. Z pewnością każda z tych rzeczy jest istotna, lecz jak to wszystko pogodzić, kiedy mamy małe dziecko? Warto jest zapewnić maluchowi kilka atrakcji, by nie nudził się w trakcie przygotowań do świąt.