Wiadomości

 • Zapraszamy do zwariowanego świata Basi w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie!

  Zapraszamy do zwariowanego świata Basi w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie!

  Poznajcie wspaniały świat Basi i jej przyjaciół! Multikino zaprasza wszystkie przedszkolaki na pokaz serii filmów Basia w ramach projektu edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie . To świetna okazja, aby zapoznać swoich podopiecznych ze światem rezolutnej pięciolatki, która, jak każde dziecko, lubi psocić. Dodatkową atrakcją seansów będzie zwiedzanie najciekawszych zakamarków kina. Basię można oglądać już od 15 kwietnia !
 • Wakacyjna przerwa w placówkach przedszkolnych 2018

  Wakacyjna przerwa w placówkach przedszkolnych 2018

  Przedszkole to placówka nieferyjna, funkcjonująca cały rok, z ewentualnymi przerwami letnimi, które ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola. Letnie dużury obiektów wywołują niemałe zamieszanie, ponieważ dzieci co kilka tygodni zmieniają przedszkola, w wyniku czego nie dla wszystkich wystarcza miejsc.
 • Uzupełniający nabór do przedszkoli w Lublinie

  Uzupełniający nabór do przedszkoli w Lublinie

  Jak podaje Kurier Lubelski   - po zakończeniu pierwszej rekrutacji do przedszkoli, w lubelskich plaćówkach pozostało jeszcze ponad 500 wolnych miejsc. 16 kwietnia ruszyła rekrutacja uzupełniająca.
 • Gry na kartce - świetny sposób na nudę

  Gry na kartce - świetny sposób na nudę

  Zabawa zwykłą kartką papieru przyda się szczególnie wtedy, kiedy znajdziemy się w miejscu, w którym nie ma żadnych zabawek i kiedy Wasza pociecha zacznie się ewidentnie nudzić. Jeśli więc zdarzy Wam się sytuacja, że będziecie z dzieckiem w poczekalni u lekarza lub w autobusie, który utknął w korku - wykorzystajcie kilka sprawdzonych supergier z papierem w roli głównej. Będziecie potrzebować jedynie długopisu albo kolorowych kredek.
 • Mamaville ShopUP Poznań - najlepsze produkty dla mamy i dziecka

  Mamaville ShopUP Poznań - najlepsze produkty dla mamy i dziecka

  Projekt Mamaville zagości po raz pierwszy w Poznaniu, tym razem z nową ideą, czyli Mamaville ShopUP, specjalnym konceptem stworzonym dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa. Przez dwa dni Mamaville zaprezentuje Wam najlepsze produkty i marki związane z ciążą i macierzyństwem oferowane przez wyselekcjonowanych polskich projektantów oraz asortyment najwyższej jakości.
 • Zabawki Roku wybrane. Znamy też faworytów Nagrody Rodziców!

  Zabawki Roku wybrane. Znamy też faworytów Nagrody Rodziców!

  Eliksir Mnożenia, własna uprawa roślin z domem wróżki My Fairy Garden i budowanie domu z Małym Konstruktorem Juniorem - to niektórzy zdobywcy najbardziej prestiżowego tytułu w branży dziecięcej - Zabawki Roku 2018. Nagrody Rodziców jury ekspertów przyznało m.in. Leniwcowi E-zzy, który ułatwia zasypianie, monitoruje sen dziecka i pomysłowemu gadżetowi Baby Hug od Chicco, które za jednym dotknięciem zmienia się z łóżeczka, w fotelik do karmienia, leżak, lub krzesło dla starszego dziecka.
 • Kampania społeczna pt. „Autyzm - potrafię rozpoznać”

  Kampania społeczna pt. „Autyzm - potrafię rozpoznać”

  Opóźniony rozwój mowy. Powtarzalne ruchy. Brak kontaktu wzrokowego. Wąskie zainteresowania. Trudności w rozpoznawaniu emocji. Kompulsywne układanie przedmiotów. Niechęć do przytulania. Brak chęci do zabaw z innymi dziećmi. Izolowanie się od otoczenia. Nadwrażliwość na dotyk, dźwięk, smak czy zapach. Brak reakcji na komunikaty bądź imię.
 • Superfoods na co dzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle!

  Superfoods na co dzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle!

  Po wspaniałym sukcesie serii trzech książek pt. Koktajle, dla zdrowia i urody , Katarzyna Błażejewska-Stuhr postanowiła zaserwować przepisy na zdrowe koktajle z superfoods. Czyli produktów o największej zawartości cennych składników odżywczych, witamin i minerałów.
 • Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Opłata za placówkę, do której uczęszcza nasza pociecha zależy od wielu czynników. Cena waha się w zależności od typu obiektu, miejsca zamieszkania dziecka oraz jego wieku. Ile zatem kosztuje przedszkole publiczne, a ile prywatne? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.
 • Kleszcze: jak zapobiegać ukąszeniom?

  Kleszcze: jak zapobiegać ukąszeniom?

  Spośród 20 gatunków kleszczy żyjących w Polsce, najczęściej możemy spotkać trzy rodzaje - pospolitego , łąkowego i obrzeżka gołębiego . Ich ugryzienia są nieprzyjemne i mogą wywołać poważne choroby takie jak bolerioza czy kleszczowe zapalenie mózgu . Przed nami wiosna, czas pikników i wypraw na grzyby, a co za tym idzie - mnóstwo okazji do spotkań z tymi małymi pasożytami. Jak chronić się przed ukąszeniami? Dowiecie się tego w poniższym artykule.
 • Najciekawsze zabawki i produkty dla dzieci 2018 roku!

  Najciekawsze zabawki i produkty dla dzieci 2018 roku!

  Pomysłowe i funkcjonalne składane rowerki 8w1, przenośne gondole zmieniane w krzesełka, bujak, który kołysze jak mama i książki z grami, które przypomną rodzicom zabawy na podwórku - to tylko kilka produktów zgłoszonych do Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2018. Już za kilka dni jury wybierze najbardziej pomysłowe zabawki i akcesoria dla dzieci. Podczas finału w Hotelu Brant będą testować wraz z dziećmi hity tego sezonu.