Wiadomości

 • Gry planszowe Egmont Polska - nowości na kwiecień i maj 2017

  Gry planszowe Egmont Polska - nowości na kwiecień i maj 2017

  Już niedługo, nakładem Egmont Polska ukażą się trzy nowe gry planszowe. Ich premiera planowana jest na kwiecień i maj 2017 roku. Pośród nich znajdzie się prawdziwy hit - Polska Luxtorpeda , nowa gra z serii „Zagraj ze mną” - Tomcio i wiosenne porządki , a także nowy tytuł w serii „Rodzinka wygrywa” - Wyprawa do babci.
 • Jak chronić dziecko przed nieodpowiednimi treściami w sieci?

  Jak chronić dziecko przed nieodpowiednimi treściami w sieci?

  Coraz młodsze dzieci zaczynają korzystać z Internetu. Poszukują w sieci gier, muzyki lub kontaktu z kolegami ze szkoły. Rodzice powinni być czujni, ponieważ w wirtualnym świecie na nasze maluchy może czyhać wiele zagrożeń. Anonimowość rozmówców, a także naiwność dzieci często wykorzystywane są przez wirtualnych przestępców.
 • Bezpieczeństwo dzieci - jak postrzegają je rodzice?

  Bezpieczeństwo dzieci - jak postrzegają je rodzice?

  Przedstawiamy ciekawy materiał, który dotyczy postrzegania bezpieczeństwa dzieci przez rodziców. Badania zostały zlecone przez firmę Marko s.j. Przeprowadził je Polski Instytut Badań i Innowacji, we współpracy z serwisem zabawkowicz.pl. W konferencji, która prezentowała badania wzięły udział znane osobowości takie jak: Beata Sadowska - mama i dzinnikarka, Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta, Marcin Mroczek - tata i aktor oraz Magdalena Kordaszewska - mama i ekspert ds. zabawek www.zabawkowicz.pl. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
 • Egmont wydaje magazyn i książki „Piękna i Bestia”

  Egmont wydaje magazyn i książki „Piękna i Bestia”

  Wraz z premierą pełnometrażowego filmu pt. „Piękna i Bestia” , który zagości na ekranach kin już 17 marca , nakładem wydawnictwa Egmont pojawią się książki i czasopismo. Zapraszamy więc wszystkie dzieci do owianej magią krainy baśni.
 • Konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Pani Wiosna”

  Konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Pani Wiosna”

  Wiosna tuż tuż, więc powoli możemy obserwować jej oznaki. Z czym kojarzy nam się ta pora roku? W okresie wiosennym dni stają się coraz dłuższe, a na drzewach zaczynają pojawiać się pierwsze pąki kwiatów. Jest to czas zieleni, słońca i pięknej pogody. Ciekawe, jak maluchy wyobrażają sobie wiosnę...
 • Jak być dobrą mamą i szczęśliwą kobietą?

  Jak być dobrą mamą i szczęśliwą kobietą?

  Szczęśliwa i pogodna mama potrafi dać z siebie wiele ciepła i miłości. Czas spędzony w domu z dzieckiem jest wyjątkowo pięknym doświadczeniem. Czasem jednak może dokuczać nam rutyna i przemęczenie. Jak zatem w pełni cieszyć się z okresu, jakim jest macierzyństwo i nie wpaść w pułapkę ciągłego narzekania?
 • Zwierzaki z całego świata w Lublinie!

  Zwierzaki z całego świata w Lublinie!

  Zwierzaki ze Skandynawii, Afryki i Australii, gryzonie, psy i koty, zwierzęta gospodarskie, mieszkańcy terrariów i akwariów – te oraz wiele innych gatunków można było obejrzeć podczas Wystawy Zoologicznej ZOOPARK w Lublinie (25-26 marca). Jak zawsze. wystawa była również okazją do edukowania i uświadamiania, że opieka nad zwierzakiem to ogromna odpowiedzialność.
 • Ponad 17 mln zł na wychowanie przedszkolne obszarów wiejskich w świętokrzyskim

  Ponad 17 mln zł na wychowanie przedszkolne obszarów wiejskich w świętokrzyskim

  Przedszkola wspierają dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych, które potrzebne są w dalszej edukacji, a także w codziennych sytuacjach. Ich głównym celem jest formowanie systemu wartości maluchów w taki sposób, by lepiej orientowały się co jest dobre, a co złe. Faktem jest, że podstawa programowa zakłada, by formować dzieci na inteligentnych i przykładnych patriotów, którzy w kolejnych latach będą w stanie rozwijać swoje umiejętności społeczne. Może w tym pomóc uczestnictwo w naborze wniosków w ramach upowszechniania i wzrostu jakości edukacji przedszkolnej, czyli działanie 8.3.1. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
 • Kieleckie KIDS' TIME - takich targów jeszcze nie było!

  Kieleckie KIDS' TIME - takich targów jeszcze nie było!

  Wystawa pod znakiem rekordów – tak w wielkim skrócie opisać można tegoroczne, VIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME. Największa w historii liczba wystawców i zwiedzających, siedem wypełnionych po brzegi hal wystawienniczych i mnóstwo nowości od producentów z całego świata, to dowód na rosnące znaczenie tej imprezy na mapie międzynarodowych wydarzeń tego sektora.
 • Kiedy i jak zacząć uczyć dziecko języków obcych?

  Kiedy i jak zacząć uczyć dziecko języków obcych?

  Wielojęzyczność staje się naturalną częścią naszego życia. W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób posługuje się jakimś dodatkowym językiem. Władanie angielskim, francuskim, czy hiszpańskim często przydaje się podczas szukania pracy, czy chociażby znacznie ułatwia nam podróżowanie i dogadywanie się z obcokrajowcami. Niektóre państwa jak np. Kanada, czy Szwajcaria wymuszają na mieszkańcach znajomość kilku języków.