Wiadomości

 • Projekt „Walizki Wyobraźni - Etap I” - promocja literatury wśród przedszkolaków

  Projekt „Walizki Wyobraźni - Etap I” - promocja literatury wśród przedszkolaków

  11-13 grudnia odbędą się kolejne szkolenia kadry 12 przedszkoli z kreatywnego wykorzystania książek w pracy z dziećmi w placówkach przedszkolnych. W 12 przedszkolach w Poznaniu i Wielkopolsce mają miejsce comiesięczne spotkania Lokalnych Klubów Czytelniczych dla dzieci i rodziców, podczas których pedagodzy przedszkolni w praktyce wykorzystują umiejętności warsztatowe nabyte na szkoleniach. Otwierając kolorową tajemniczą walizkę, zarówno dzieci jak i rodzice odkrywają, co naprawdę kryje się między okładkami książek.
 • Edukacja najmłodszych spektaklem - „Historia Św. Mikołaja” w Zatorze

  Edukacja najmłodszych spektaklem - „Historia Św. Mikołaja” w Zatorze

  Nie od dziś wiadomo, że nic nie pobudza lepiej kreatywności oraz wyobraźni niż sztuka . Oprócz rozwijania w ludziach twórczych zdolności, pozwala ona również między innymi zaspokajać ciekawość, dawać spokój, rozrywkę, a także nierzadko przekazywać wiedzę na tematy ważne z perspektywy każdego człowieka. Coraz częściej ta część kultury jest wykorzystywana w celach edukacyjnych oraz wychowawczych dzieci .
 • Konkurs dla dzieci pt. „Świąteczna poczta”

  Konkurs dla dzieci pt. „Świąteczna poczta”

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowe chwile przepełnione radością i miłością. W ten szczególny czas, z niecierpliwością wypatrujemy życzeń oraz prezentów od Świętego Mikołaja, który wytrwale pracuje dzień i noc, aby wręczyć podarki wszystkim dzieciom. Pomóżcie Mikołajowi w robieniu kartek świątecznych i weźcie udział w konkursie pt. „Świąteczna poczta”. 
 • Targi Gra i Zabawa 2017 - tu nie było czasu na nudę!

  Targi Gra i Zabawa 2017 - tu nie było czasu na nudę!

  Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy. W niedzielę w AMBEREXPO zakończyły się 6. Targi GRA I ZABAWA i 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę handlową zaprezentowało blisko stu najbardziej liczących się na polskim rynku producentów i dystrybutorów gier i zabawek. A grało i bawiło się 9 tysięcy osób!
 • HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  Nie ma chyba na świecie ani jednej osoby, która nie znałaby postaci Świętego Mikołaja. Czerwony strój, siwa broda, czy worek prezentów to atrybuty, z którymi od dłuższego czasu utożsamiany jest obraz kochanego przez miliony dzieci dziadka. Za opisywany w ten sposób wizerunek Świętego odpowiadają w dużej mierze media i napędzająca je kultura konsumpcyjna. A co mówi o nim historia?
 • Uroczysta Gala Finałowa Znaku Jakości KidZone!

  Uroczysta Gala Finałowa Znaku Jakości KidZone!

  9 grudnia br. odbędzie się Wielka Gala Finałowa , będąca podsumowaniem VI edycji ogólnopolskiego plebiscytu Znak Jakości KidZone . Uroczystość będzie miała miejsce w eleganckich wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody dla Laureatów wyróżnionych certyfikatem Znaku Jakości KidZone. W programie imprezy występy gwiazd polskiej sceny muzycznej.
 • Wyniki konkursu pt. LISTOPADOWY PARASOL

  Wyniki konkursu pt. LISTOPADOWY PARASOL

  Konkurs dla placówek przedszkolnych pt. LISTOPADOWY PARASOL dobiegł już końca. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, za które serdecznie dziękujemy! Do kogo powędruje nagroda główna? Zobaczcie sami!
 • Projekt edukacyjny pt. „Podróże Okruszków”

  Projekt edukacyjny pt. „Podróże Okruszków”

  Nauczyciele z Przedszkoli nr 10 i 12 w Jastrzębiu-Zdroju, opracowali projekt pt. „Podróże Okruszków” . Dzięki realizacji projektu dzieci z Jastrzębia-Zdroju poznały swoją odrębność narodową i przynależność do ojczyzny, zgromadziły informacje o innych krajach i ich zwyczajach, poznały rówieśników z innych przedszkoli oraz uświadomiły sobie, jak wartościowe mogą być podróże. Z kolei nauczyciele mogli wymienić się doświadczeniami i wspólnie przyczynić do wszechstronnego rozwoju dzieci.
 • Konkurs dla przedszkoli pt. LISTOPADOWY PARASOL

  Konkurs dla przedszkoli pt. LISTOPADOWY PARASOL

  Startujemy z nowym konkursem dla dzieci! Tym razem do wspólnej zabawy zapraszamy placówki przedszkolne. LISTOPADOWY PARASOL - to temat przewodni naszego konkursu, w którym można zdobyć niezwykłą grę - „Złapmy lwa”. Liczymy na kreatywność maluchów!