Wiadomości

 • Jak zapisać dziecko do przedszkola w 2018 roku?

  Jak zapisać dziecko do przedszkola w 2018 roku?

  Rekrutacja do przedszkoli ma miejsce na wiele miesięcy przed formalnym początkiem roku przedszkolnego. O miejsce w placówkach mogą ubiegać się rodzice dzieci 3-, 4- i 5-letnich. W Polsce obowiązek edukacji przedszkolnej ma dziś każdy sześciolatek. Jak złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola? Zobaczcie sami!
 • Jak luty to tylko w Kielcach! - Targi Kids' Time 2018

  Jak luty to tylko w Kielcach! - Targi Kids' Time 2018

  Osiem hal wystawienniczych, mnóstwo premier produktowych i zwiedzających z całego świata - tak zapowiada się wielkie święto branży dziecięcej. IX Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME, które odbędą się w dniach 21 - 23 lutego w Targach Kielce (Polska) to wydarzenie, na którym obecność jest po prostu obowiązkowa!
 • Nowe warsztaty podczas Akademii Duckie Deck w Krakowie

  Nowe warsztaty podczas Akademii Duckie Deck w Krakowie

  Budowanie Maszyny Goldberga, programowanie z Photonem, bańkowe laboratorium, tworzenie hologramów i kodowanie Dasha to nowe warsztaty, jakie czekają na uczestników Akademii Duckie Deck. Oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty inspirują i rozwijają umiejętności dzieci.
 • Przyczyny, objawy i leczenie zespołu Aspergera u dzieci

  Przyczyny, objawy i leczenie zespołu Aspergera u dzieci

  Zespół Aspergera jest łagodniejszą formą autyzmu dziecięcego. Wyróżnia go jednak bardziej prawidłowy rozwój mowy oraz zdecydowanie lepsza adaptacja społeczna. Główne symptomy tego schorzenia są nieuleczalne, jednak dzięki odpowiedniej terapii dzieci dotknięte tym zespołem mogą wyrosnąć na szczęśliwych i dobrze przystosowanych do życia w społeczeństwie ludzi.
 • MR. MEN i MAŁA MISS - książeczki z charakterkiem

  MR. MEN i MAŁA MISS - książeczki z charakterkiem

  Wydawnictwo Egmont wydaje długo oczekiwaną polską edycję jednej z najpopularniejszych serii książkowych na świecie - MR. MEN i MAŁA MISS. Zabawne historyjki opatrzone ponadczasowymi ilustracjami pokocha każde dziecko. 14 lutego br. książki trafią do sprzedaży na terenie całego kraju.
 • Puzzle dla malucha: piankowe, drewniane, czy kartonowe?

  Puzzle dla malucha: piankowe, drewniane, czy kartonowe?

  Najlepsze dla dzieci są zabawki, które nie tylko je zainteresują, ale także pomogą rozwijać ich umiejętności oraz intelekt. Puzzle to prosta, ale zarazem trochę skomplikowana gra. Każdy zna jej reguły, ale nie każdy potrafi samodzielnie ułożyć całą układankę w określonym czasie. Piankowe, kartonowe lub drewniane - sami zdecydujcie, jakie puzzle zagoszczą w Waszych domach!
 • Odświeżona graficznie Akademia Duckie Deck obiera kierunek na Wrocław

  Odświeżona graficznie Akademia Duckie Deck obiera kierunek na Wrocław

  Akademia Duckie Deck to projekt, którego autorzy za każdym razem pragną zaskakiwać rodziny nowościami. Każda edycja to nowe pomysły, produkty, nowinki technologiczne i aktywności, gwarantujące ciekawe, kreatywne i aktywne spędzenie czasu dzieci i ich rodziców. Zmiana dotknęła także graficzny wymiar projektu. Odświeżono logo, wprowadzono nową identyfikację wizualną i stworzono nową, przyjazną rodzicom stronę internetową.
 • Witamina D - niezbędny składnik w diecie kilkulatka

  Witamina D - niezbędny składnik w diecie kilkulatka

  Witamina D ma duże znaczenie w funkcjonowaniu wielu narządów naszego organizmu. Pozwala ona lepiej przyswajać wapń i fosfor, wzmacnia zęby i kości, wspomaga układ immunologiczny, mięśniowy i nerwowy, a także łagodzi stan zapalny skóry. Dlaczego jest ona tak ważnym składnikiem w diecie malucha i do czego mogą prowadzić jej niedobory? Wszystkiego dowiecie się w poniższym artykule.