Wychowanie

 • 6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  Wielkanoc to radosne, pełne optymizmu święto – warto przekazać to także naszym dzieciom! Można to zrobić poprzez włączenie malucha do przygotowań oraz zorganizowanie mu ciekawych wielkanocnych zabaw.
 • Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Kiedy nadejdą ciepłe wiosenne i letnie dni, wspólne wyjazdy na weekend staną się prawdziwą przyjemnością. A ich doskonałym urozmaiceniem na pewno będą questingi, dzięki którym cała rodzina zmieni się w poszukiwaczy przygód.
 • Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Od pierwszego dnia przedszkola minęło kilka miesięcy. Wydawało się, że dziecko świetnie zaadaptowało się w nowym środowisku, gdy nagle pojawiły się kłopoty. Maluch zaczął odmawiać współpracy i nie było to tylko chwilowym kaprysem. Co więc robić, gdy dziecko nie chce już chodzić do przedszkola?
 • Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka nie jest dla rodziców łatwa. Kolejną trudnością może być fakt rozstania z maluchem. Jak odpowiednio do tego przygotować nie tylko dziecko, ale i siebie?
 • 4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  Zimą coraz większą popularność zdobywają tematyczne parki zabaw, w których można spotkać Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Jeśli chcecie zabrać do któregoś z nich swoje dziecko, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje.
 • 5 wyciszających zabaw dla dzieci

  5 wyciszających zabaw dla dzieci

  Czasami ułożenie kilkulatka do snu staje się prawdziwym wyzwaniem. Jak bowiem można uspokoić i wyciszyć rozbrykane dziecko? Pomogą w tym odpowiednie zabawy.
 • Jak nie rozpieścić dziecka?

  Jak nie rozpieścić dziecka?

  Żaden rodzic nie chce wychować rozpieszczonego dziecka. Warto więc wiedzieć, jakich błędów wychowawczych nie należy popełniać, aby się przed tym ustrzec.
 • Co powinien umieć dwulatek?

  Co powinien umieć dwulatek?

  Drugi rok życia to czas, kiedy maluszek rozwija się bardzo intensywnie. Wtedy zaczyna kształtować się jego osobowość, uczy się mówić i wyraża już własne zdanie. Rodzice często zastanawiają się, jakie umiejętności powinien posiadać dwulatek?
 • Najczęściej popełniane błędy wychowawcze

  Najczęściej popełniane błędy wychowawcze

  Trudno ustrzec się przed popełnianiem błędów wychowawczych i każdy rodzic ma jakiś na swoim koncie. Najważniejsze, by w porę je zauważyć i wyeliminować. Przedstawiamy zatem najczęstsze błędy opiekunów.
 • Czy zapisywać dziecko do żłobka?

  Czy zapisywać dziecko do żłobka?

  Wiele mam, które decydują się na powrót do pracy, staje przed pytaniem, jaka będzie najlepsza opieka dla malucha. Czy zapisywać dziecko do żłobka? Przedstawiamy zalety takiej formy opieki.