Wychowanie

 • Zabawy, które pomogą w wychowaniu dziecka

  Zabawy, które pomogą w wychowaniu dziecka

  Oprócz funkcji rozrywkowych, zabawa umożliwia dziecku zdobycie zdolności poznawczych i społecznych. Przebywając z naszym maluchem warto zadbać o rozwój dziecka, aktywnie spędzać z nim czas na wspólnej zabawie czy czytaniu książek. Umocni to z pewnością nasze więzi z dzieckiem i nie pozwoli, by w życiu malucha pojawiła się nuda. Niekiedy wspólne zabawy pomagają w wychowaniu dziecka. Sprawdźmy zatem jakie są sposoby na wychowawcze zabawy dla dzieci.
 • Wizyta w filharmonii - maluch w świecie kultury

  Wizyta w filharmonii - maluch w świecie kultury

  Już od najmłodszych lat warto wprowadzać dziecko w świat kultury. Rodzice mogą się obawiać, że koncert w filharmonii nie zainteresuje szkraba, dlatego radzimy zapoznać się z ofertą największych sal koncertowych w kraju, dedykowaną właśnie dzieciom.
 • 7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  Pierwszy dzień w przedszkolu to duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przemiana maluszka w przedszkolaka wiąże się ze zmianą w życiu całej rodziny. Podpowiadamy co zrobić, aby rozpoczęcie tego nowego etapu było dla wszystkich radosnym przeżyciem.
 • Kłótnie między rodzeństwem - jak postępować?

  Kłótnie między rodzeństwem - jak postępować?

  Wiele domów przypomina nieustanne pole bitwy, a kłótnie między rodzeństwem mogą wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Co można zrobić, aby dzieci w końcu się dogadały i podpisały zawieszenie broni?
 • 6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  Wielkanoc to radosne, pełne optymizmu święto – warto przekazać to także naszym dzieciom! Można to zrobić poprzez włączenie malucha do przygotowań oraz zorganizowanie mu ciekawych wielkanocnych zabaw.
 • Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Kiedy nadejdą ciepłe wiosenne i letnie dni, wspólne wyjazdy na weekend staną się prawdziwą przyjemnością. A ich doskonałym urozmaiceniem na pewno będą questingi, dzięki którym cała rodzina zmieni się w poszukiwaczy przygód.
 • Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Od pierwszego dnia przedszkola minęło kilka miesięcy. Wydawało się, że dziecko świetnie zaadaptowało się w nowym środowisku, gdy nagle pojawiły się kłopoty. Maluch zaczął odmawiać współpracy i nie było to tylko chwilowym kaprysem. Co więc robić, gdy dziecko nie chce już chodzić do przedszkola?
 • Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka nie jest dla rodziców łatwa. Kolejną trudnością może być fakt rozstania z maluchem. Jak odpowiednio do tego przygotować nie tylko dziecko, ale i siebie?
 • 4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  Zimą coraz większą popularność zdobywają tematyczne parki zabaw, w których można spotkać Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Jeśli chcecie zabrać do któregoś z nich swoje dziecko, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje.