Wychowanie

 • 7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  Pierwszy dzień w przedszkolu to duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przemiana maluszka w przedszkolaka wiąże się ze zmianą w życiu całej rodziny. Podpowiadamy co zrobić, aby rozpoczęcie tego nowego etapu było dla wszystkich radosnym przeżyciem.
 • Kłótnie między rodzeństwem - jak postępować?

  Kłótnie między rodzeństwem - jak postępować?

  Wiele domów przypomina nieustanne pole bitwy, a kłótnie między rodzeństwem mogą wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Co można zrobić, aby dzieci w końcu się dogadały i podpisały zawieszenie broni?
 • 6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  Wielkanoc to radosne, pełne optymizmu święto – warto przekazać to także naszym dzieciom! Można to zrobić poprzez włączenie malucha do przygotowań oraz zorganizowanie mu ciekawych wielkanocnych zabaw.
 • Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Kiedy nadejdą ciepłe wiosenne i letnie dni, wspólne wyjazdy na weekend staną się prawdziwą przyjemnością. A ich doskonałym urozmaiceniem na pewno będą questingi, dzięki którym cała rodzina zmieni się w poszukiwaczy przygód.
 • Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Od pierwszego dnia przedszkola minęło kilka miesięcy. Wydawało się, że dziecko świetnie zaadaptowało się w nowym środowisku, gdy nagle pojawiły się kłopoty. Maluch zaczął odmawiać współpracy i nie było to tylko chwilowym kaprysem. Co więc robić, gdy dziecko nie chce już chodzić do przedszkola?
 • Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka nie jest dla rodziców łatwa. Kolejną trudnością może być fakt rozstania z maluchem. Jak odpowiednio do tego przygotować nie tylko dziecko, ale i siebie?
 • 4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  Zimą coraz większą popularność zdobywają tematyczne parki zabaw, w których można spotkać Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Jeśli chcecie zabrać do któregoś z nich swoje dziecko, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje.
 • 5 wyciszających zabaw dla dzieci

  5 wyciszających zabaw dla dzieci

  Czasami ułożenie kilkulatka do snu staje się prawdziwym wyzwaniem. Jak bowiem można uspokoić i wyciszyć rozbrykane dziecko? Pomogą w tym odpowiednie zabawy.
 • Jak nie rozpieścić dziecka?

  Jak nie rozpieścić dziecka?

  Żaden rodzic nie chce wychować rozpieszczonego dziecka. Warto więc wiedzieć, jakich błędów wychowawczych nie należy popełniać, aby się przed tym ustrzec.
 • Co powinien umieć dwulatek?

  Co powinien umieć dwulatek?

  Drugi rok życia to czas, kiedy maluszek rozwija się bardzo intensywnie. Wtedy zaczyna kształtować się jego osobowość, uczy się mówić i wyraża już własne zdanie. Rodzice często zastanawiają się, jakie umiejętności powinien posiadać dwulatek?