Wychowanie

 • 6 pomysłów na zabawy podczas spaceru

  6 pomysłów na zabawy podczas spaceru

  Codzienne spacery z dzieckiem to jeden ze sposobów na wzmacnianie jego odporności oraz wspieranie rozwoju. To również czas, który można spędzić sam na sam ze swoją pociechą. Co zrobić, aby maluch z niecierpliwością czekał na wspólne wyjścia? Wystarczy zaproponować ciekawe zabawy dla najmłodszych!
 • Skansen, ciekawe miejsce dla przedszkolaka

  Skansen, ciekawe miejsce dla przedszkolaka

  Skansen wcale nie jest nudnym miejscem, odwiedzanym wyłącznie przez dorosłych. Wizyta w plenerowym muzeum to ciekawe doświadczenie także dla przedszkolaków. To odkrywanie dawnego świata, który na pewno podziała na dziecięcą wyobraźnię.
 • Jak radzić sobie z buntem dwulatka?

  Jak radzić sobie z buntem dwulatka?

  Osiągnięcie przez dziecko pułapu dwóch lat to dla wielu rodziców bardzo duże przeżycie. Jednym z powodów jest fakt, iż jest to moment, gdy pociecha wkracza w etap buntu. Co robić, kiedy kochany maluszek zamienia się w trudnego do opanowania złośnika? Jak radzić sobie z buntem dwulatka?
 • Zabawy rozwijające sprawność manualną dziecka

  Zabawy rozwijające sprawność manualną dziecka

  Dzieci mają zbyt wiele do czynienia z nowoczesnymi technologiami. Dotykowe ekrany w tabletach i telefonach, którymi tak często bawią się kilkulatki, nie rozwijają ich sprawności manualnej. Przez to, że maluchy nie potrafią trzymać ołówków czy kredek, trudniej idzie im nauka pisania. Zaradzić temu można dzięki odpowiednim zabawom.
 • 5 oznak buntu dwulatka

  5 oznak buntu dwulatka

  Bunt dwulatka to ważny czas w życiu dziecka. To właśnie wtedy maluch zaczyna odkrywać swoją indywidualność i budować poczucie własnej wartości. Przedstawiamy pięć najbardziej charakterystycznych objawów buntu dwulatka.
 • 6 umiejętności przydatnych w przedszkolu

  6 umiejętności przydatnych w przedszkolu

  Rodzice przedszkolnych debiutantów zwykle są przejęci tym, że ich dziecko stawia pierwsze kroki na drodze edukacji. Ich czas zajmuje też kompletowanie wyprawki do przedszkola. Ale warto znaleźć chwilę, by przećwiczyć z kilkulatkiem umiejętności przydatne w nowym miejscu.
 • Jakie korzyści daje zabawa z dziećmi?

  Jakie korzyści daje zabawa z dziećmi?

  Wielu rodziców z trudem znajduje czas na zabawy z dzieckiem. Trzeba jednak pamiętać, że wspólne spędzanie czasu z pociechami ma walor wychowawczy i niesie mnóstwo korzyści dla obu stron. Jakich? Sprawdźcie sami.
 • 4 pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

  4 pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

  Zabawa w przydomowym ogrodzie to dla dzieci duża przyjemność, zwłaszcza latem, gdy jest ciepło. Przedstawiamy kilka pomysłów na zabawy dla najmłodszych, które na pewno przypadną im do gustu.
 • 5 powodów, dla których dziecko powinno mieć zwierzątko

  5 powodów, dla których dziecko powinno mieć zwierzątko

  Marzeniem niejednego dziecka jest posiadanie własnego pieska lub kotka. Rodzice nie zawsze chcą zgodzić się na obecność czworonoga w domu, a przygarnięcie pupila z reguły dobrze wpływa na maluchy. Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto podarować dziecku zwierzątko!
 • Całodobowe przedszkola coraz bardziej popularne

  Całodobowe przedszkola coraz bardziej popularne

  Krytycy nazywają je „przechowalniami dzieci”, ale dla wielu rodziców całodobowe przedszkola to gwarancja rzetelnej opieki nad dzieckiem – tyle że w nietypowych godzinach. Dlaczego propozycje placówek budzą tyle emocji?
 • Jak zbudować pewność siebie u dziecka?

  Jak zbudować pewność siebie u dziecka?

  Każdy rodzic chce, by jego dziecko było pewne siebie. Jednak czy pomaga mu w budowaniu wysokiej samooceny? Wiara we własne możliwości rodzi się wraz z maluchem i wraz z nim wzrasta – o ile jest odpowiednio pielęgnowana.
 • Ustalamy obowiązki domowe dzieci

  Ustalamy obowiązki domowe dzieci

  Rodzice zadają sobie pytanie, czy dziecko powinno mieć obowiązki? Odpowiedź na nie jest twierdząca, gdyż właśnie dzięki temu, nauczy się ono samodzielności i odpowiedzialności za siebie.  Obowiązki domowe dziecka trzeba jednak dostosować do jego wieku i możliwości.