Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Przedstawienia

Zobacz 16

Zdrowie i zdrowe odżywianie (59 scenariuszy)

Święta Bożego Narodzenia (78 scenariuszy)

Przyroda (71 scenariuszy)

Ekologia (64 scenariusze)

Inne (491 scenariuszy)

Zobacz 1043 scenariusze

Darmowe publikacje

Porady specjalisty

Punkt przedszkolny

Posiadam tytuł magistra pedagogiki ogólnej, ukończyłem również studia pierwszego stopnia na kierunku: Pedagogika resocjalizacyjna i praca...

~ Wiktor Gomułkiewicz więcej

2latek w przedszkolu niepublicznym

Witam, otwieram małe przedszkole. Jak to na początku - mała ilość dzieci. Czy w moim niepublicznym przedszkolu mogę przyjmować dzieci po 2 roku, a...

~ marta więcej

Przykre zachowanie u mojej 18 miesięcznej Córeczki

Witam. Jestem mamą 18 miesięcznej córeczki. Teściowa, mam wrażenie, zachowuje się dziwnie (ale może ja się MYLĘ). Przychodzi po dziecko do pokoju...

~ Monika więcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2015-07-23 12:26

"IMIENINY MIKOŁAJA" scenariusz mikołajek

Darmowe publikacje
Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

Pod takim hasłem organizujemy w Przedszkolu nr.3 w Sandomierzu spotkanie ze świętym Mikołajem . W przygotowanych uroczystościach aktywnie uczestniczą wszystkie nauczycielki na czele z Panią Dyrektor, Rodzicami i zaprzyjaźnionymi studentami z WSHP w Sandomierzu.


Głównym założeniem organizacyjnej uroczystości jest osiągnięcie następujących celów:
- zdobycie wiedzy o św. Mikołaju
- integrowanie się z rówieśnikami i środowiskiem we wspólnej pracy i zabawie
- uwrażliwienie na potrzeby innych : aby dobro otrzymać, trzeba dobro dać
- zachęcenie do wykazywania inicjatywy i działań twórczych w zakresie ekspresji słownej, ruchowej, plastycznej i muzycznej.

Na początku grudnia w holu umieszczono kartkę z Kalendarza dużego formatu z napisem – 6 grudnia – imieniny… Każdego dnia wpisywano jedną sylabę Mi-ko-ła-ja, tak by na koniec można było odczytać całe imię solenizanta. Obok daty znalazł się list do dzieci, kolorowe pudło z wielką kokardą.

DROGIE DZIECI

6 grudnia obchodzi swoje imieniny Ktoś bardzo ważny i teraz bardzo zapracowany. Gdy uważnie będziecie śledzić zapisy na kartce kalendarza, dowiecie się kto to jest. Wiemy, że ten ktoś się do nas wybiera, a skoro obchodzi swoje imieniny, to musimy przygotować dla niego prezenty. Muszą być niezwykłe bo i gość będzie niezwykły. Prosimy o wykonanie serduszek i zapisanie na nich Waszych dobrych uczynków, możecie to zrobić z pomocą Rodziców lub Pani w przedszkolu. Ważne, abyście zrobiły coś dobrego dla koleżanki, kolegi, mamy, taty lub innej osoby. Koniecznie podpiszcie prezenty i wrzućcie je do pudła my zaniesiemy prezent solenizantowi, bo on ma najlepsze serce na świecie.


Aniołki

Przez 3 dni dzieci wykonują upominki i wrzucają do pudla. Nauczycielki dekorują sale i hole atrybutami św. Mikołaja: czapka, laska, buty, skarpety, gwiazdki wykonanymi z kolorowego kartonu. W dzień 6 grudnia zaprzyjaźnieni studenci – przebrani za śnieżynki idą z dzwoneczkami do każdej z pięciu grup i wskazują na miejsce , z którego został zabrany prezent z serduszkami i zapraszają dzieci na górny hol, bo mają im do przekazania bardzo ważną wiadomość.

Śnieżynka wita się z dziećmi piosenką:
Wszyscy są, witam Was
Zaczynamy już czas
Jestem ja, jesteś Ty
Raz, dwa, trzy.


Śnieżynka biega, łapie się za głowę i zawodzi: aj, aj miałem dla Was wiadomość, ale gdzie ona jest?

Może w radio-włącza radio, nie to nie tu,
O może w telefonie –wyjmuje telefon –nie, nie dzwoni
Sięga do kieszeni – jest, to ta wiadomość,
Przeczytać ją Wam –pyta.

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

Dziękuje za wspaniały serduszkowy prezent .Przeczytałem każde serduszko ,w każdym było dużo dobrych uczynków dla innych. Już nie mogę doczekać Się spotkania z Wami. Ja też mam dla Was prezenty. Aby je dostać musicie jeszcze trochę popracować. Ciekaw jestem czy wiecie jak wyglądam. Śnieżynki wszystko Wam wyjaśnią. Jestem za kilka chwil u Was.


MIKOŁAJ

Śnieżynka rozdaje plansze formatu dużego brystolu z fragmentem postaci św. Mikołaja i mówi, że to jest portret gościa, ale można go zobaczyć, gdy wszystkie 5 części będzie już skompletowanych. Śnieżynki prowadzą grupy do sali, tam dzieci dowolną techniką ozdabiają fragment puzzli. Po skończonej pracy – dzieci wraz ze Śnieżynkami zawieszają na wielkiej tablicy cały „Portret Mikołaja” a w nagrodę za trudną pracę zapraszają na przedstawienie pt.” Mikołajowe kłopoty”.

Występują:

- Śnieżynka I –prowadzący
- Mikołaj
- Mikołajowa
- Śnieżynki i Krasnale pomocnicy Mikołaja
- Aniołek
- Renifer

Przy dźwiękach muzyki (muzyka instrumentalna Świąt Bożego Narodzenia na CD) dzieci wchodzą na górny hol, gdzie znajduje się widownia. W trakcie czytania podkład muzyczny.

Śnieżynka I:

Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie