Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Mikołaj

Zobacz 11 scenariuszy

Zdrowie i zdrowe odżywianie (43 scenariusze)

Święta Bożego Narodzenia (73 scenariusze)

Ekologia (61 scenariuszy)

Przyroda (59 scenariuszy)

Inne (468 scenariuszy)

Zobacz 959 scenariuszy

Porady specjalisty

Moja córka nie chce jeść w przedszkolu.

Moja 3-letnia córka nie chce jeść w przedszkolu. Tzn wczesniej jadła bardzo dobrze, nawet babki w przedszkolu chwaliły itp. Dopóki nie...

~ Joannawięcej

Tytuł licentata wystarczy do awandu zawodowego?

Witam, Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego nauczyciela wychowania przedszkolnego. Czy licencjat jest wystarczającym wykształceniem aby zdobyć awans...

~ Magdawięcej

Samotna matka a pierwszeństwo przyjęcia do żłobka

Czy to prawda, że pierwszeństwo przyjecia dziecka do żłobka mają tylko samotne matki przebywające w domu samotnej matki? Chciałam posłać moją niespełna...

~ Sylwiawięcej

"IMIENINY MIKOŁAJA" scenariusz mikołajek

Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

Pod takim hasłem organizujemy w Przedszkolu nr.3 w Sandomierzu spotkanie ze świętym Mikołajem . W przygotowanych uroczystościach aktywnie uczestniczą wszystkie nauczycielki na czele z Panią Dyrektor, Rodzicami i zaprzyjaźnionymi studentami z WSHP w Sandomierzu.


Głównym założeniem organizacyjnej uroczystości jest osiągnięcie następujących celów:
- zdobycie wiedzy o św. Mikołaju
- integrowanie się z rówieśnikami i środowiskiem we wspólnej pracy i zabawie
- uwrażliwienie na potrzeby innych : aby dobro otrzymać, trzeba dobro dać
- zachęcenie do wykazywania inicjatywy i działań twórczych w zakresie ekspresji słownej, ruchowej, plastycznej i muzycznej.

Na początku grudnia w holu umieszczono kartkę z Kalendarza dużego formatu z napisem – 6 grudnia – imieniny… Każdego dnia wpisywano jedną sylabę Mi-ko-ła-ja, tak by na koniec można było odczytać całe imię solenizanta. Obok daty znalazł się list do dzieci, kolorowe pudło z wielką kokardą.

DROGIE DZIECI

6 grudnia obchodzi swoje imieniny Ktoś bardzo ważny i teraz bardzo zapracowany. Gdy uważnie będziecie śledzić zapisy na kartce kalendarza, dowiecie się kto to jest. Wiemy, że ten ktoś się do nas wybiera, a skoro obchodzi swoje imieniny, to musimy przygotować dla niego prezenty. Muszą być niezwykłe bo i gość będzie niezwykły. Prosimy o wykonanie serduszek i zapisanie na nich Waszych dobrych uczynków, możecie to zrobić z pomocą Rodziców lub Pani w przedszkolu. Ważne, abyście zrobiły coś dobrego dla koleżanki, kolegi, mamy, taty lub innej osoby. Koniecznie podpiszcie prezenty i wrzućcie je do pudła my zaniesiemy prezent solenizantowi, bo on ma najlepsze serce na świecie.


Aniołki

Przez 3 dni dzieci wykonują upominki i wrzucają do pudla. Nauczycielki dekorują sale i hole atrybutami św. Mikołaja: czapka, laska, buty, skarpety, gwiazdki wykonanymi z kolorowego kartonu. W dzień 6 grudnia zaprzyjaźnieni studenci – przebrani za śnieżynki idą z dzwoneczkami do każdej z pięciu grup i wskazują na miejsce , z którego został zabrany prezent z serduszkami i zapraszają dzieci na górny hol, bo mają im do przekazania bardzo ważną wiadomość.

Śnieżynka wita się z dziećmi piosenką:
Wszyscy są, witam Was
Zaczynamy już czas
Jestem ja, jesteś Ty
Raz, dwa, trzy.


Śnieżynka biega, łapie się za głowę i zawodzi: aj, aj miałem dla Was wiadomość, ale gdzie ona jest?

Może w radio-włącza radio, nie to nie tu,
O może w telefonie –wyjmuje telefon –nie, nie dzwoni
Sięga do kieszeni – jest, to ta wiadomość,
Przeczytać ją Wam –pyta.

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

Dziękuje za wspaniały serduszkowy prezent .Przeczytałem każde serduszko ,w każdym było dużo dobrych uczynków dla innych. Już nie mogę doczekać Się spotkania z Wami. Ja też mam dla Was prezenty. Aby je dostać musicie jeszcze trochę popracować. Ciekaw jestem czy wiecie jak wyglądam. Śnieżynki wszystko Wam wyjaśnią. Jestem za kilka chwil u Was.


MIKOŁAJ

Śnieżynka rozdaje plansze formatu dużego brystolu z fragmentem postaci św. Mikołaja i mówi, że to jest portret gościa, ale można go zobaczyć, gdy wszystkie 5 części będzie już skompletowanych. Śnieżynki prowadzą grupy do sali, tam dzieci dowolną techniką ozdabiają fragment puzzli. Po skończonej pracy – dzieci wraz ze Śnieżynkami zawieszają na wielkiej tablicy cały „Portret Mikołaja” a w nagrodę za trudną pracę zapraszają na przedstawienie pt.” Mikołajowe kłopoty”.

Występują:

- Śnieżynka I –prowadzący
- Mikołaj
- Mikołajowa
- Śnieżynki i Krasnale pomocnicy Mikołaja
- Aniołek
- Renifer

Przy dźwiękach muzyki (muzyka instrumentalna Świąt Bożego Narodzenia na CD) dzieci wchodzą na górny hol, gdzie znajduje się widownia. W trakcie czytania podkład muzyczny.

Śnieżynka I:

Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
lub:
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie