Konkurs Świat przyjazny dziecku - zgłoś swoją firmę!

Konkurs Świat przyjazny dziecku - zgłoś swoją firmę!
Drukuj Skomentuj

Już po raz trzynasty Komitet Ochrony Praw Dziecka organizuje konkurs Świat przyjazny dziecku. To liczący się głos w dyskusji na temat bezpiecznych i rozwijających produktów, miejsc oraz inicjatyw dedykowanych dzieciom. Udział w nim mogą brać firmy produkujące, importujące i dystrybuujące produkty dla dzieci. Wygrana lub wyróżnienie w konkursie Świat przyjazny dziecku to jasny sygnał dla rodziców oraz opiekunów, że dają swoim dzieciom to, co najlepsze.

Konkursowi towarzyszy niezmienna idea – chęć tworzenia świata, który będzie przyjazny dziecku oraz promowania wśród rodziców wiadomych zakupów zabawek, książek, gier i miejsc pomagających wychowywać dziecko na szczęśliwego, zdrowego emocjonalnie człowieka.

Swoją pomocą od lat służą zasiadający w kapitule specjaliści i autorytety – psycholodzy, pedagodzy, artyści, działacze społeczni: Dorota Zawadzka, Tomasz Alexandrowicz, prof. Adam Frączek, Magdalena Kordaszewska, dr hab. Wojciech Małolepszy, prof. Mieczysław Wasilewski, Robert Myśliński, Artur Barciś, Magdalena Łazarkiewicz, Kayah, Monika Mrozowska, Tomasz Brzozowski. Od wielu lat patronem honorowym konkursu jest Jolanta Kwaśniewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalik.

W tym roku do konkursu można zgłaszać produkty w następujących kategoriach – miejsca przyjazne dziecku, inicjatywy i wydarzenia dla dzieci, bezpieczeństwo dziecka, zdrowie, zabawa, kultura, dom, dziecko w szkole, dziecko i Internet, ekologia w życiu dziecka oraz rehabilitacja dziecka.

W każdej kategorii zostanie przyznana jedna nagroda główna i dwa wyróżnienia. Ocenie podlegać będzie bezpieczeństwo i jakość wykonania, pomysł, innowacyjność, wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka, funkcjonalność, estetyka i design, dostosowanie produktu pod względem formy i treści do wieku rozwojowego dziecka, korzyści dla dziecka.

Udział w konkursie niesie ze sobą wymierne korzyści marketingowe i wizerunkowe. Laureaci mogą posługiwać się logotypem Komitetu Ochrony Praw Dziecka i logotypem konkursu Świat przyjazny dziecku, gwarantuje współpracę z Komitetem w zakresie rozpowszechniania informacji o wyróżnionych produktach oraz uzyskanie referencji, udział w plebiscytach – Wybrane przez mamę i Zauważone przez tatę, pamiątkowe dyplomy i statuetki, udział w uroczystej gali kończącej XIII edycję konkursu Świat przyjazny dziecku.

Konkurs jest także formą zbierania funduszy na działalność statusową Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wszelkie środki finansowe uzyskane z opłat konkursowych przekazywane są na bezpośrednią pomoc podopiecznym.

Firmy, które jeszcze nie zgłosiły się do konkursu, nadal mogą to zrobić! Ze względu na duże zainteresowanie postanowiono przedłużyć termin składania wniosków.

 

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu „Świat przyjazny dziecku” oraz pod wskazanymi danymi kontaktowymi: 504 190 740, projekty@kopd.pl.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi