„Polska Luxtorpeda” - nowa rodzinna gra planszowa Egmontu już w sprzedaży!

„Polska Luxtorpeda” - nowa rodzinna gra planszowa Egmontu już w sprzedaży!
Drukuj Skomentuj

Wydawnictwo Egmont wydało nową grę planszową, która związana jest z polską kulturą, historią, przyrodą, kuchnią rodzimą, a także z językiem polskim. „Polska Luxtorpeda” to niezwykle emocjonujący tytuł  w efektownej szacie graficznej. Można ją nabyć na terenie całej Polski. 

Planszówka pozwoli na odbycie podróży w czasie i poznanie współczesnej Polski. W pudełku znajduje się 98 różnych obiektów, postaci i wydarzeń. Aby wygrać, trzeba wykazać się dobrą pamięcią i refleksem. To gra o bardzo prostych zasadach. Każdy gracz, nawet ten niewprawiony ma szansę pokonać przeciwników. Ponadto, podczas kolejnych rozdań, można odkryć mnóstwo ciekawostek w postaci np. ważnych dat związanych z Polską. 

 

Na czym polega ta gra?

 

Uczestnicy najpierw wykładają kolejne karty z różnyh kategorii: np. Dzikie zwierzęta, Rośliny uprawne, Potrawy, Pojazdy, Krajobrazy, Trudne słowa, czy Sławni Polacy. Muszą zapamiętać ich położenie na stole. Dodatkowo, cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre nawet są zabierane, więc łatwo się pomylić. To jedna z lepszych gier towarzyskich, przy której świetnie bawią się zarówno młodzi, jak i starsi gracze.

 

- Polacy szukają tytułów, w które mogliby zagrać we dwójkę, ale interesują ich również gry, które dostarczą tyle samo rozrywki większej liczbie graczy, jeśli przyjdą na obiad albo zechcą spędzić wspólnie wieczór. Zasady muszą być proste, aby dało się je szybko wytłumaczyć, a gra nie znudziła się zbyt szybko. To wszystko ma w sobie „Polska Luxtorpeda” – dodaje wydawca gry Tomasz Kołodziejczak.

 

Autorem tytułu „Polska Luxtorpeda” jest Reiner Knizia - niekwestionowany autorytet i jeden z najbardziej cenionych i popularnych twórców gier planszowych. Ilustracje do gry przygotował Robert Konrad. Planszówka przeznaczona jest dla graczy w wieku już od 5 lat. W pudełku znajdują się 2 talie kart – podstawowa i dodatkowa.

 

 

 

 

Graczom, którzy grają po raz pierwszy albo z młodszymi dziećmi, rekomenduje się talię podstawową – z kategoriami i obrazkami łatwiejszymi do zapamiętania i nazwania. Wśród dzikich zwierząt, które pojawiają się na kartach są m.in.: Żubr, Żmija, Jaskółka, czy Karp. Wśród pojazdów, z którymi gracz będzie miał do czynienia znajdą się: Samochód Syrena, Samolot Iskra, Pociąg Luxtorpeda i Autobus Solaris. A trudne słowa, które mogą zaskoczyć np. obcokrajowców to: Chrząszcz, Źdźbło, Szczotka, Rzeżucha. Kolejne rozgrywki można urozmaicić o karty dodatkowe, opisane na końcu instrukcji do gry.

 

 

Więcej informacji o grach planszowych na www.krainaplanszówek.pl.

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi