Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Bal karnawałowy

Zobacz 11

Ekologia (68 scenariuszy)

Przyroda (93 scenariusze)

Święta Bożego Narodzenia (86 scenariuszy)

Zdrowie i zdrowe odżywianie (73 scenariusze)

Inne (528 scenariuszy)

Zobacz 1164 scenariusze

Darmowe publikacje

Porady specjalisty

Opieka nad dziećmi bez zakwaterowania

Tytuł jest tematem mego pytania. Od 3 lat jestem opiekunem dziennym dla dzieci do lat 3. Niestety bardzo nie odpowiadają mi warunki umowy zlecenia. Jest to...

~ opiekun dzienny więcej

Kto może otworzyć żłobek?

Witam, studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na pierwszym roku studiów magisterskich, moim planem na przyszłość jest praca z dziećmi....

~ Anna więcej

Przedszkole dla niepełnosprawnych dzieci

Jakimi przepisami powinnam się kierować, chcąc otworzyć przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych? Głównie chodzi o przepisy, które pozwolą...

~ Anna Masek więcej

Poznajemy pracę fryzjerki - scenariusz spotkania z fryzjerką

Darmowe publikacje

Scenariusz spotkania z fryzjerką, p. Ewą Kłok w dniu 21.09.2010r.

Cykl zajęć: „Poznajemy nasz region”


Blok tematyczny: „Poznajemy zawody naszych rodziców”

Cele ogólne:

  • zapoznanie dzieci z pracą fryzjerki, jej ubiorem, przyborami,
  • zapoznanie dzieci ze strzyżeniem, różnymi rodzajami fryzur, modelowaniem, tapirowaniem itp.
  • ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu,
  • wzbogacanie słownika dzieci o wyrazy związane z pracą fryzjera,
  • budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód,
  • przestrzeganie umów ustalonych z nauczycielem,
  • wdrażanie do kulturalnego zachowani się podczas zajęć.


Cele operacyjne (dziecko):

  • wie co robi fryzjer,
  • potrafi wymienić przybory fryzjera,
  • potrafi nazwać części ubioru fryzjera,
  • zna niektóre nazwy fryzur,
  • rozumie znaczenie wykonywani zawodu fryzjera,
  • przestrzega umów ustalonych z nauczycielką,
  • kulturalnie zachowuje się podczas zajęć,
  • pracę zawodową rodziców.


Przebieg:
1. Przywitanie gościa.

2. Rozmowa kierowana na temat ubioru fryzjerki, a także jej przyborów: nożyczek, grzebienia, lokówki, prostownicy pędzelka do farbowania włosów, czepka do robienia pasemek itp. Pokaz sposobu używania tych przyborów.

3. Pokaz strzyżenia, kręcenia, prostowania, tapirowania, żelowania włosów przy użyciu odpowiednich przyborów i kosmetyków fryzjerskich z udziałem chętnych dzieci.

4. Robienie fryzur chętnym dzieciom.

5. Ukazanie dzieciom przydatności i użyteczności z wykonywania tego zawodu podczas podsumowania zajęcia – krótka rozmowa na temat zajęcia.

6. Pożegnanie gościa – wręczenie laurki wykonanej przez dzieci.

Autor: Elżbieta Kowal


Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie