Problem z zazdrosną babcią

Aldona,

Mam przybranego synka Krzysia, który ma teraz 3,5 roku, ale ja opiekuję się nim od 2 roku życia. Niestety jego babcia jest bardzo zazdrosna o moje relacje z dzieckiem. Kupuje małemu tonę słodyczy, chociaż jestem temu przeciwna i ciągle chce z nim przebywać. Często zabiera go do siebie, a kiedy przyjeżdżam, by zabrać dziecko do domu, Krzyś płacze i mówi, że chce zostać z babcią. Nie ukrywam, że to dosyć kłopotliwa sytuacja. Jak z nią rozmawiać, by nie sprawić jej przykrości?

Kasia Skóra
specjalista

Jest to dość trudna sytuacja. Zarówno dla Pani, dla babci, jak i dla Krzysia. Krzyś może czuć się rozdarty niejako pomiędzy dwie rodziny. Dobrze czuje się w domu, ale z babcią również miło spędza czas. Trudno mu się z nią rozstawać.

 

Babcia być może nie jest pogodzona do końca z sytuacją? Może nie akceptuje Pani w pewien sposób? A może po prostu bardzo chce zadbać o relacje z wnukiem?

 

Może warto porozmawiać z babcią bez obecności Krzysia o tym co się dzieje wokół, o wychowaniu, o tym jak rozmawiać z Krzysiem, o tym jak dzielić opiekę nad Krzysiem? Co o wszystkim sądzi tata Krzysia?

Skomentuj

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!