Szukaj po nazwie

Szukaj w swojej okolicy

Ostatnio ocenione placówki

Przedszkole nr 78

Warszawa

W przedszkolu bardzo dużo się dzieje, tj. teatrzyki, wycie...

Ocena: 4.7/5

więcej

Prywatny Żłobek nr 5

Zabrze

Oczywiście polecam! Do powyższych opinii mogę jedynie dod...

Ocena: 5/5

więcej

Niepubliczne Przedszkole "Arka Noego"

Kraków

Mój wnuk Wiktor uczęszczał do "Arki Noego", aktualnie n...

Ocena: 4.9/5

więcej
Wszystkich ocen: 2592 (średnia: 4.32)

Najwyżej oceniane placówki

Polsko-Angielskie Przedszkole Bright Child

ul. Przemysłowa 4 459

30-701 Kraków

Ocena: 5/5

więcej

Przedszkole " NASZE SKARBY"

ul. oś. Dywizjonu 303 22b

31-873 Kraków

Ocena: 4.8/5

więcej

Porady specjalisty

Samotna matka a pierwszeństwo przyjęcia do żłobka

Czy to prawda, że pierwszeństwo przyjecia dziecka do żłobka mają tylko samotne matki przebywające w domu samotnej matki? Chciałam posłać moją niespełna...

~ Sylwiawięcej

Kwalifikacje dyrektora niepublicznego punktu przedszkolnego

Chciałabym zatrudnić dyrektora do niepublicznego punktu przedszkolnego, który będzie funkcjonował od września. Jakie kwalifikacje powinien posiadać...

~ Emiliawięcej

Jak mam reagować na zachowania mojego pięcioletniego syna?

Mały ostatnio jest nie do wytrzymania. Nie reaguje na polecenia, momentami jest agresywny, nie słucha się kompletnie, kiedy próbuję mu coś...

~ agnieszkawięcej

Program promujący zdrowy styl życia ZDROWIE NA 6!

Druga edycja nowatorskiego programu promującego zdrowy styl życia ZDROWIE NA 6! rozpocznie się we wrześniu 2013 r. Celem przedsięwzięcia jest utrwalenie u dzieci z warszawskich przedszkoli oraz szkół, zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych.

Program ZDROWIE NA 6! oferuje placówkom edukacyjnym kompleksowe działania uwzględniające wszystkie aspekty prozdrowotne na jakie należy zwrócić uwagę w przedszkolu lub szkole tak, żeby tworzyły one spójną całość i wzajemnie się uzupełniały. Idea programu to utrwalenie u najmłodszych prawidłowych nawyków związanych ze zdrowym odżywianiem, właściwą postawą ciała oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia.

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.

 

Nadwaga i otyłość dzieci


Do najczęstszych problemów u małych dzieci zaliczana jest nadwaga i otyłość. Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, że problemy z za dużą masą ciała dotyczą około 18% młodych ludzi w wieku szkolnym. W Polsce w ciągu ostatnich 20 lat trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą. Uznano, że obecnie jest to poważny problem i należy podjąć odpowiednie działania. Zatem program ZDROWIE NA 6! jest odpowiedzią na zaistniałą sytuację oraz próbą przeciwdziałania tego typu problemom młodego społeczeństwa. Program kierowany jest przede wszystkim do placówek oświatowych, którymi zarządzają osoby dbające o prawidłowy i zdrowy rozwój swoich podopiecznych. Celem i główną ideą przedsięwzięcia jest realizacja oraz rozwój skutecznej praktyki w zakresie zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat.

 

Na czym polega ZDROWIE NA 6!?


Program ZDROWIE NA 6! to przede wszystkim cykl bezpłatnych warsztatów autorskich prowadzonych przez dietetyka oraz fizjoterapeutę. Zajęcia dla najmłodszych odbywają się w danej placówce edukacyjnej. Podczas warsztatów, w miłej atmosferze, dzieci oglądają różne prezentacje multimedialne dostosowane do wieku. Najczęściej wykorzystywane to: zabawy edukacyjne, quizy, łamigłówki, zgadywanki – rymowanki, eksperymenty oraz tzw. „burza mózgów”. Dwa razy w roku dokonywane są u dzieci pomiary antropometryczne oraz ocena postawy ciała. Wyniki wraz z indywidualnym opisem przekazywane są rodzicom w trakcie warsztatów organizowanych dla nich – 2 razy w roku szkolnym.

 

Kolejną istotną grupą, dla której zaplanowane są spotkania jest kadra pedagogiczna. Program ZDROWIE NA 6! zakłada również zmianę dotychczasowego wyżywienia serwowanego w przedszkolu lub szkole na zdrowe i zbilansowane opracowane przez dietetyka. Posiłki będą zgodne z zasadami zdrowego odżywiania oraz adekwatne z Piramidą Zdrowego Żywienia. W placówkach edukacyjnych przed rozpoczęciem współpracy dokonywany jest audyt, po którym przedstawiany jest zakres zmian jakie należy wprowadzić w celu otrzymania certyfikatu i uczestnictwa w programie  ZDROWIE NA 6!

Przedszkola oraz szkoły, które zgłosiły chęć udziału w programie zobowiązane są do przestrzegania wytycznych dotyczących promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci. Sukces programu jest możliwy dzięki ścisłej współpracy z dyrekcją i nauczycielami oraz aktywnemu udziałowi rodziców w propagowaniu zdrowego stylu życia.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej: www.zdrowiena6.com.pl


Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
lub:
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie