Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

1 i 3 maja

Zobacz 1

Ekologia (67 scenariuszy)

Święta Bożego Narodzenia (83 scenariusze)

Przyroda (75 scenariuszy)

Zdrowie i zdrowe odżywianie (67 scenariuszy)

Inne (514 scenariusze)

Zobacz 1093 scenariusze

Darmowe publikacje

Porady specjalisty

Kwalifikacje dyrektora przedszkola niepublicznego

Jestem nauczycielem dyplomowanym, mgr z wykształceniem pedagogicznym. Posiadam ukończone studia podyplomowe zarządzania oświatą. Czy moje kwalifikacje są...

~ Edvin więcej

Kadra w przedszkolu

W przedszkolu w naszej miejscowości jest za mało pań woźnych. Na 7 grup są 3 panie, których obowiązkiem oprócz pomocy przy dzieciach jest...

~ Ala więcej

Ile metrów kwadratowych przypada na os. w internacie?

Witam. Mam pytanie. Ile metrów kwadratowych przypada na dziecko mieszkające w internacie? Chodzi mi o salę sypialną, jak również świetlicę, w...

~ lolek więcej

Scenariusz imprezy mikołajkowej w przedszkolu

Darmowe publikacje

"Spotkanie z Mikołajem"

Cel główny: Spotkanie z Mikołajem.

Cele operacyjne:
- Dziecko zna tradycję Mikołajek;
- Potrafi złożyć obrazek z części;
- Potrafi ułożyć historyjkę obrazkową;
- Rozpoznaje zabawki po fragmencie;
- Układa napis według oznaczenia kodowego;
- Śpiewa piosenkę o Mikołaju;

Środki dydaktyczne: sceneria lasu, ślady butów, sań, renifera, koperty z zadaniami, list od Mikołaja:

Przebieg:
1. Dzieci wchodzą do sali – witają się zabawą z pedagogiki zabawy „Wszyscy są”.

2. Wysłuchanie listu od Mikołaja:

KOCHANE DZIECI

Wczoraj wieczorem byłem w waszej sali, myślałem że będziecie na Mnie czekać, ale nikogo już nie było i dlatego zostawiłem dla Was zadania do wykonania. Są tu emblematy dla pań z waszych grup, które pomogą Wam jak zwykle w ich rozwiązaniu.   (Prowadząca wyjmuje z koperty emblematy i podaje wychowawczyniom, które naklejają je sobie i pytają dzieci „co to jest?” i czy zauważyły w sali takie same znaki.)   Panie wybiorą z grup najgrzeczniejsze dzieci, które wraz z nimi podążą tymi śladami. (Dochodzą tymi śladami do choinki, pod którą leży koperta z zadaniami, zabierają ją i wracają na miejsc, rozwiązują zadania.) Gdy rozwiążecie wszystkie zadania wezwijcie Mnie śpiewem.

Wesołej zabawy życzy Św. Mikołaj.

3. Przypięcie emblematów wychowawczyniom grup, omówienie ich.

4. Odszukanie emblematów w sali – przejście po nich do choinek – odszukanie koperty z zadaniami, rozwiązanie ich:
3 latki: obrazek do składania z części (4 części).
4 latki: puzzle obrazkowe (6 części),
5 latki: historyjka obrazkowa (4 części),
6 latki: rozpoznawanie zabawek po narysowanych fragmentach, układanie napisu Mikołaj według oznaczenie kodowego,
6 latki: historyjka obrazkowa (6 części), układanie napisu Mikołaj według oznaczenie kodowego,
6 latki: puzzle obrazkowe (6 części), układanie napisu Mikołaj według oznaczenie kodowego;

5. Wzywanie Mikołaja piosenką „Mikołaj się zbliża” .

6. Przybycie Mikołaja i powitanie go:
„Witaj Święty Mikołaju tutaj w naszej sali,
witają Cię wszyscy i duzi i mali,
spójrz na nasze buzie, jak się uśmiechają,
Ty wiesz o tym dobrze, bardzo cię kochają.
Prosimy Cię usiądź tu między nami,
Chętnie z tobą Mikołaju dziś porozmawiamy”.

7. Mikołaj wita dzieci i sprawdza poprawność wykonania zadań.

8. Wspólny taniec z Mikołajem (jaki?)

9. Wręczenie upominków.

10. Pożegnanie Mikołaja:
„Odchodzisz już od nas Święty Mikołaju,
pamiętaj, że dzieci mocno Cię kochają,
dziękujemy pięknie za podarki.

Autorzy: mgr Joanna Zientara, mgr Iwona Ślusarczyk, mgr Lucyna Kinder


Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie