Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Inne

Zobacz 426 scenariuszy

Święta Bożego Narodzenia (62 scenariusze)

Ekologia (59 scenariuszy)

Przyroda (47 scenariuszy)

Powitanie wiosny (31 scenariuszy)

Dzień Babci i Dziadka (30 scenariuszy)

Zobacz 856 scenariuszy

Porady specjalisty

Dziecko u dentysty

Witam, mam kłopot z pięcioletnim dzieckiem, które nie chce chodzić do dentysty. Do tej pory nie było z tym problemów, ale ostatnie dwie...

~ Mariawięcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2012-05-23 16:55

Moje dziecko kłamie

Mam problem z pięcioletnią córką, nie jest to coś bardzo trudnego, ale jednak martwię się, że może się pogłębić. Od pewnego czasu...

~ Martawięcej

rodzice radzą: 2
ostatnio: 2012-05-23 16:58

Rejonizacja

Witam. Mam pytanie do Pani i szukam osoby która potrafi udzielić mi konkretnej informacji, otóż moja siostra jest w wieku 5 lat i jej...

~ Andzelikawięcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2012-05-21 01:36

Urodziny Kubusia Puchatka - scenariusz uroczystości w grupie 6 latków

Przejdź do strony | 1 | 2|

Temat: "Urodziny Kubusia Puchatka".


Miejsce  uroczystości: sala  grupy  starszej
Grupa  wiekowa: sześciolatki
Liczba  uczestników: 21 dzieci
Czas  trwania: 1,5 godziny

Formy pracy: indywidualna, zespołowa, grupowa

Metody pracy: rozmowa, zabawa, działanie praktyczne-praca plastyczna, praca z tekstem , układanie puzzli.

Pomoce dydaktyczne:
książka  A.A. Milne „Kubuś  Puchatek„, mapa  Europy, list od Kubusia, baryłka z miodem, obrazki z Puchatkiem, puzzle, rekwizyty do zagadek, magnetofon, taśma magnetofonowa, balony, ilustracje do pokolorowania maskotki Kubusia i jego przyjaciół, tort.

Cel główny:
rozwijanie zainteresowań czytelniczych  dzieci, bliższe  poznanie postaci Kubusia  Puchatka.

Cele szczegółowe:
dziecko:

 - wspólnie  z rówieśnikami przeżywa ważną uroczystość, czerpie z niej radość, potrafi  opowiedzieć o niej młodszym kolegom;
- potrafi współdziałać w zespole;
- uważnie słucha fragmentu książki;
- zna przygody Kubusia, jego przyjaciół, ich cechy charakterystyczne;
- potrafi wskazać na mapie Europy Wielką Brytanię i Londyn;
- porównuje liczebność zbiorów, zna terminy „więcej”, „mniej”, „tyle samo”.

Przebieg  uroczystości:

1. Powitanie  wszystkich  dzieci, wychowawczyni  opowiada  historię Kubusia Puchatka:
 
Kubuś pochodzi  z Wielkiej Brytanii , a dokładnie ze stolicy tego kraju- Londynu (wskazanie na mapie Europy wymienionego kraju i miasta). Był misiem małego chłopca o imieniu Krzyś. Tata Krzysia- pisarz A.A. Milne opisał ich przygody w swej książce.Było to dawno temu,bo Kubuś puchatek obchodzi już 79- urodziny! Zna go wiele dzieci na całym świecie. Jest im bliski, bo to wesoły i sympatyczny miś.

2. Odczytanie przez Panią Dyrektor fragmentu I rozdziału książki „Kubuś Puchatek” w przekładzie I. Tuwim.

3. Wspólne odśpiewanie jubilatowi piosenki „Wiwat,wiwat, żyj nam100 lat!”, oraz
składanie życzeń w formie wierszyka:
„Wiwat Misiu, łakomczuszku,
niech nie burczy Ci już w brzuszku.
My  życzenia ci składamy,
byś był jak najdłużej znami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
żyj nam 100 lat nasz Puchatku”

4. Odczytanie listu od Kubusia, który dostarczyła do sali Pani Woźna, adresowanego do dzieci z grupy starszej:
          
„Kochane Dzieci!
Serdecznie  pozdrawiam Was i Pania Małgosię.
Dziękuję wszystkim za pamięć i za to , że tak
uroczyście obchodzicie moje 79-te urodziny.
Choć mam już bardzo dużo lat, pozostałem
misiem, który lubi mruczanki i małe co nieco.
Życzę wszystkim wielu radości i smacznego tortu,
załączam również  nieco miodku .Przepraszam ,że
jest go tak niewiele , ale straszny ze mnie łakomczuch
i sam zjadłem sporą część tej baryłki.

Całuski!!! Kubuś Puchatek”

5. Otwarcie baryłki z miodem, rozdanie wszystkim dzieciom miodu na talerzyki,
przypomnienie jego właściwości zdrowotnych.

6. Odszukanie w sali ukrytych obrazków z Kubusiem Puchatkiem – kto znajdzie
ich najwięcej?

7. Układanie w grupach puzzli z przyjaciółmi Kubusia.

8. Rozwiązywanie zagadek: nauczycielka wskazuje różne rekwizyty. Dzieci odgadują z jaką postacią im się kojarzy np.: ogon z osiołkiem, kapusta z królikiem,
miód z Puchatkiem, książka z sową itp.Odczytanie fragmentów książki
opisujących różne postaci, dzieci odgadują kogo dotyczy dany fragment.

9. Zabawy maskotkami zgromadzonymi w sali, porównywanie ich liczebności
(ile jest prosiaczków, tygrysków, których postaci jest najwięcej, których jest najmniej?).

Przejdź do strony | 1 | 2|

Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

© Copyright by ADVISION Sp. z o.o. 2012