Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Święta Bożego Narodzenia

Zobacz 62 scenariusze

Dzień Babci i Dziadka (30 scenariuszy)

Ekologia (59 scenariuszy)

Przyroda (47 scenariuszy)

Powitanie wiosny (31 scenariuszy)

Inne (426 scenariuszy)

Zobacz 856 scenariuszy

Porady specjalisty

Dziecko u dentysty

Witam, mam kłopot z pięcioletnim dzieckiem, które nie chce chodzić do dentysty. Do tej pory nie było z tym problemów, ale ostatnie dwie...

~ Mariawięcej

Moje dziecko kłamie

Mam problem z pięcioletnią córką, nie jest to coś bardzo trudnego, ale jednak martwię się, że może się pogłębić. Od pewnego czasu...

~ Martawięcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2012-05-17 15:04

Rejonizacja

Witam. Mam pytanie do Pani i szukam osoby która potrafi udzielić mi konkretnej informacji, otóż moja siostra jest w wieku 5 lat i jej...

~ Andzelikawięcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2012-05-21 01:36

Scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 3-4 latków - Wesołe buzie

Wesołe buzie.

Cel główny:
- obserwowanie, dotykanie i nazywanie części głowy,
- rozpoznawanie pokrojonych warzyw (marchewka, burak, ziemniak)

Cele operacyjne; dziecko:

- wie, jak wygląda twarz i potrafi wymienić jej elementy (oczy, nos, usta, uszy, włosy),
- układa twarz z wykorzystaniem pokrojonych warzyw,
- siedzi w kole,
- reaguje na własne imię,
- reaguje na rytm,
- przedstawia ruchem treść piosenki,
- reaguje na polecenia nauczycielki,
- skupia uwagę na wykonywanej czynności,
- bawi się zgodnie obok innych dzieci.

Metody:

Słowna - wypowiedzi,
Oglądowa - pokaz,
Czynna - naśladowcza, samodzielnych doświadczeń, zadaniowa
Technika C. Freineta - doświadczenia poszukujące,
E. Gruszczyk- Kolczyńska"Dziecięca matematyka".

Forma:
jednolita, grupowa

Pomoce:
koła papierowe (po jednej dla każdego dziecka), pokrojone w plasterki warzywa: marchewka, ziemniak; połówki plasterków buraka, połówki plasterków ziemniaka), włóczka, fasola, magnetofon, płyta CD - Tańce integracyjne, dywaniki.

Przebieg:

1. Zaproszenie do zabawy zabawą paluszkową "Tu paluszek".

2. Zabawy z kołami:
- oglądanie,
- wachlowanie,
- przekładanie z ręki do ręki,
- odwracanie w rękach,
- zdmuchiwanie z ręki,

3. Układanie twarzy z pokrojonych warzyw:
- rozpoznawanie warzyw, nazywanie poprzez wykorzystanie bodźców wzroku, dotyku, węchu, smaku,
- rozdanie dla każdego dziecka po dwa plasterki ziemniaka (rozłożenie do dwóch rąk)
- ułożenie ich w kole - "To są oczy", uzupełnienie oczu ziarenkami fasoli,
- wskazywanie i nazywanie nosa - rozdanie dzieciom plasterków marchewki- ułożenie w kole nosa,
- dotykanie twarzy - "Czego nam jeszcze brakuje?",
- wskazywanie i nazywanie ust - ułożenie ust z połówki plasterka buraka- nazywanie minki: wesoła, smutna,
- dotykanie i oglądanie włosów,
- rozdanie wózki, układanie na kolach włosów z włóczki,
- dotykanie i nazywanie uszu, układanie ich z połówek ziemniaka,

4. Wskazywanie i nazywanie kolejnych elementów na ułożonej buzi.

5. Zabawa integracyjna w kole "Jesienią, jesienią".

6. Zakończenie - podziękowanie dzieciom za udaną zabawę.

Autor: Alina Napierała


Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

© Copyright by ADVISION Sp. z o.o. 2012