Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Edukacja regionalna

Zobacz 25 scenariuszy

Zdrowie i zdrowe odżywianie (43 scenariusze)

Święta Bożego Narodzenia (73 scenariusze)

Ekologia (61 scenariuszy)

Przyroda (58 scenariuszy)

Inne (468 scenariuszy)

Zobacz 958 scenariuszy

Porady specjalisty

Moja córka nie chce jeść w przedszkolu.

Moja 3-letnia córka nie chce jeść w przedszkolu. Tzn wczesniej jadła bardzo dobrze, nawet babki w przedszkolu chwaliły itp. Dopóki nie...

~ Joannawięcej

Tytuł licentata wystarczy do awandu zawodowego?

Witam, Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego nauczyciela wychowania przedszkolnego. Czy licencjat jest wystarczającym wykształceniem aby zdobyć awans...

~ Magdawięcej

Samotna matka a pierwszeństwo przyjęcia do żłobka

Czy to prawda, że pierwszeństwo przyjecia dziecka do żłobka mają tylko samotne matki przebywające w domu samotnej matki? Chciałam posłać moją niespełna...

~ Sylwiawięcej

Na wiosennej łące - scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 5-6 latków

Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

"Na wiosennej łące"


Cel ogólny:
- Rozwijanie umiejętności językowych w zakresie mowy.
- Kształcenie umiejętności porządkowania, klasyfikowania i liczenia.

Treści programowe wg. Podstawy programowej:
- Poznawanie i rozumienie siebie i świata
 Dostrzeganie i opisywanie różnic, podobieństw i relacji między przedmiotami i zjawiskami.
- Stwarzanie okazji do porządkowania , klasyfikowania i liczenia.
- Tworzenie warunków do doświadczeń językowych w zakresie reprezentatywnej i komunikatywnej funkcji języka (ze szczególnym uwzględnieniem nabywania i rozwijania umiejętności czytania).
- Wzbudzanie zainteresowań obrazem (ilustracją) tekstem.
- Nabywanie umiejętności poprzez działanie
- Wspieranie samodzielnych działań dziecka.
- Odnajdowanie swojego miejsca w grupie rówieśniczej, wspólnocie
- Umożliwianie zdobycia doświadczeń w mówieniu, słuchaniu i byciu słuchanym.
- Budowanie systemu wartości
- Rozwijanie poczucia odpowiedzialności poprzez samodzielne, dokładne i rzetelne wywiązywanie się z podejmowanych zadań.

Cele operacyjne:
- wypowiada się na temat treści wysłuchanego opowiadania (odpowiada na pytania),
- ilustruje gestem, dźwiękiem opowieść ruchową oraz odtwarza ją wspak,
- umieszcza na obrazku napisy odnoszące się do jego treści,
- stosuje się do poleceń słownych podczas zabawy ruchowej,
- przelicza elementy, porównuje liczebność zbiorów w miarę swoich możliwości,
- odczytuje fiszkę i wykonuje zadanie,

Metody:
- Elementy metody I.Majchrzak „Wprowadzenie dziecka w świat pisma”
- Elementy „Dziecięcej matematyki” wg. E.Gruszczyk-Kolczyńskiej
- Elementy Pedagogiki zabawy „Burza mózgów”

Forma:
- Praca z całą grupą, indywidualna

Pomoce:
- gazetka tematyczna przedstawiająca łąkę,
- napisy odnoszące się do elementów na gazetce,
- plakietki do zabawy ruchowej (biedronki, osy, motyle),
- cyfry do manipulowania na tablicy,
- znaki matematyczne <, >, =,
- koszyczki dla każdego dziecka ze zgromadzonymi elementami
6-latki : 6 biedronek, 6 os, 6 motyli, 6 kwiatów, cyfry od 1 do 6 (podwójnie),
znaki <, >, =,
5-latki: jw., dodatkowo kartoniki z „oczkami” od 1 do 6 (podwójnie),
- wyrazy do podpisania obrazka ( biedronka, trawa, słońce, motyl, osa),
- dwie duże kostki do gry,
- fiszki z zadaniami,
- kredki, klej, ściereczki,
- odtwarzacz CD,
- płyta CD z muzyką do zabawy ruchowej Richard Cayderman „Musik the piano”
- płyta CD z piosenką pt. „Wiosenka”,
- kaseta z muzyką relaksacyjną „Strumyk”


Przebieg zajęć:

1. Przywitanie
Dzieci siedzą w kole przekazują sobie na ucho hasła na powitanie, wspólnie z ostatnią osobą wypowiadają głośno „DZIEŃ DOBRY”. „Mrugnij do kolegi”- prowadząca mruga do dziecka obok, a ten przekazuje dalej mrugnięcie.

2. Wysłuchanie opowiadania pt „Kwiateczkowo”

Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
lub:
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie