Niepubliczne Przedszkole Stokrotka (Siedlce)

Wyświetl numer telefonu
Drukuj Dodaj ocenę
Adres:
Pomorska  7, Siedlce

Standard

  • język angielski
  • logopeda
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • korektywa
  • taniec nowoczesny
  • warsztaty dla dzieci

Opis obiektu

Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka” rozpoczęło swoją działalność w 2000 r. na bazie lokalowej Miejskiego Przedszkola nr 24. Siedziba placówki mieści się na parterze bloku na osiedlu Warszawska II Etap. Do placówki przynależy plac zabaw o powierzchni 1 800 m2 położony z dala od szlaków komunikacyjnych. Prowadzimy 3 oddziały przedszkolne: I Grupa najmłodsza – KRASNOLUDKI II Grupa średnia – SMERFY III Grupa najstarsza – ELFY Zapraszamy do nas dzieci w przedziale wiekowym od 2,5 do 6 lat. Zapewniamy miłą i serdeczną atmosferę, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka i jest przyjazna jego domowi. Przedszkole posiada własny blok żywieniowy co pozwala przygotowywać świeże, pełnowartościowe posiłki uwzględniające potrzeby rozwoju dziecka. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 18.00.

Galeria

Program nauczania

Pracująca w przedszkolu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i pomocnicza realizuje program wychowania przedszkolnego, wszechstronnie stymulujący wszystkie sfery osobowości dzieci, dbając o ich harmonijny rozwój.

 

W przedszkolu prowadzona jest nauka czytania z wykorzystaniem elementów metody G. Domana, prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem elementów gimnastyki twórczej i fitnessu terapeutycznego. Powietrze w salach jest oczyszczane i jonizowane, dzięki czemu staje  się ono przyjazne dla alergików oraz wszelkie bakterie są neutralizowane.

 

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola biorą udział w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego (3 razy w tygodniu dla wszystkich grup), rytmiki, tańca, logopedii oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. W ramach zajęć edukacyjnych realizujemy program wychowania przedszkolnego "Przygoda z Uśmiechem" wydawnictwa WSiP. Program jest zgodny z nową podstawą programową.

 

W naszym Przedszkolu zapewniamy dzieciom także bogaty kalendarz imprez przedszkolnych, rodzinnych, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi organizowanych w placówce jak i poza nią. Do przedszkola przyjeżdżają teatrzyki, prowadzone są różnego rodzaju warsztaty, np. mydlarskie,  eksperymenty z suchym lodem, z kolorami, i wiele innych. W przedszkolu organizowane są nie tylko uroczystości z okazji Bożego Narodzenia, Dnia Seniora czy Dnia Rodziny, ale również świętujemy Dzień Pieczonego Ziemniaka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Kota, Kolorowe Dni, Dni Muzyczne, Dzień Śniegu, Dzień Wody i inne. Bierzemy udział w konkursach i projektach organizowanych przez instytucje państwowe. Organizujemy również wewnątrz przedszkolne konkursy z nagrodami. Współpracujemy m.in. z Biblioteką Publiczną, Szkołą Muzyczną, CKiS, MOK, Nadleśnictwem, Sanepidem. Uczestniczymy w akcjach charytatywnych takich jak Góra Grosza, czy Świąteczna Kolorowanka. Propagujemy zdrowy styl życia poprzez udział w ogólnopolskich akcjach takich jak "Pięć porcji", "Kubusiowi przyjaciele natury", "Dzieciństwo bez próchnicy", "Akademia Aquafresh", "Czyste powietrze wokół nas". Rozwijamy kreatywność dzieci organizując warsztaty plastyczne, konkursy, czy też biorąc udział w "Akademii Wyobraźni Play-doh". 

 

Dzieci spędzają czas na dworze spacerując lub bawiąc się na przedszkolnym placu zabaw położonym z dala od ruchliwych ulic. Przedszkole posiada własną kuchnię co pozwala przygotowywać świeże, pełnowartościowe posiłki uwzględniające potrzeby rozwoju dziecka. Dzieci piją świeżo wyciskane soki z sezonowych owoców i warzyw.

Kolorowanki