Przedszkole Polsko-Angielskie Oxford House (Sosnowiec)

Przedszkole Polsko-Angielskie Oxford House
zobacz więcej (5)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Konstytucji  18, Sosnowiec
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

 • język angielski
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • taniec nowoczesny
 • zajęcia teatralne
 • urodziny
 • catering na imprezy
 • warsztaty dla dzieci
 • warsztaty dla rodziców
 • internet
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

  Przedszkole  Oxford House  powstało w roku 2010 w Żywcu. Przedszkole w swej działalności korzysta z doświadczeń Centrum Języka Angielskiego „Oxford”, które prowadzi nauczanie j. angielskiego na Żywiecczyźnie już od ponad 18 lat. Obecnie Przedszkole dociera ze swoją ofertą również do Rodziców i Najmłodszych w Choszcznie.  Przedszkole  Oxford House  będąc jedynym z nielicznych w Polsce przedszkoli o profilu anglojęzycznym, jest ogromną szansą dla Państwa pociech, aby rozpocząć przygodę z językiem angielskim w wieku, w którym uczą się one najefektywniej. Nauka poprzez zabawę pobudza myślenie dziecka, kształtuje jego wyobraźnie oraz wzmaga kreatywność. Nasze Przedszkole to jednak nie tylko język - zależy nam bowiem na wszechstronnym rozwoju naszych Wychowanków, dlatego zapewniamy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych jak i starannie dobrany program wychowania przedszkolnego.   Mottem  naszego Przedszkola są słowa wybitnego pedagoga -  Janusza Korczaka: Dziecko chce...

Galeria

Program nauczania

Angielskie Zanurzenie

Przedszkole Oxford House ma charakter dwujęzyczny. Pragniemy stworzyć naszym Przedszkolakom takie środowisko, w którym z łatwością i przyjemnością opanują umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Dlatego główną metodą, jaką stosujemy jest metoda immersji – czyli zanurzenia. W przedszkolu nie odbywa się formalna nauka języka, dzieci „zanurzają się” w języku podczas trwania bloku anglojęzycznego. Język ten towarzyszy im podczas codziennych czynności i zabawy nie zakłócając stałego porządku dnia.

W ten sposób angielski jest nabywany nieświadomie, tak jak odbywa się to w przypadku języka ojczystego. Metoda immersji stosowana jest poprzez codzienny kontakt z j. angielskim podczas: zabaw swobodnych, umuzykalniających i artystycznych wyjścia na spacer czy na plac zabaw odpoczynku (storytelling) spożywania posiłku wykonywania prostych czynności takich jak: porządkowanie sali, nakrywanie do stołu czy zabiegi higieny osobistej Metodę immersji wzbogaciliśmy również o codzienne zajęcia dydaktyczne, które łączą w sobie kilka sprawdzonych, niekonwencjonalnych metod nauczania takich jak: - Metoda Reagowania Całym Ciałem, (TPR – Total Phisical Response) - Metoda Naturalna (The Natrual Approach) - Podejście Komunikacyjne

PrzedSzkolna Wyprawa

Zostawiając dziecko w naszym Przedszkolu mają Państwo pewność, że dziecku jest zapewniona fachowa opieka. Jednak poza funkcją opiekuńczą, pamiętamy też o funkcji kształcącej i wychowawczej jakie pełni Przedszkole.

Chcąc dobrze i solidnie przygotować dzieci do szkoły opieramy się na programie wychowania przedszkolnego Elżbiety Tokarskiej oraz Joanny Kopała pt. Zanim będę uczniem. Zdobył on I nagrodę w konkursie "Najlepsze programy wychowania przedszkolnego" zorganizowanym w roku 2009 przez CODN pod patronatem MEN. Założenia programu są oparte na słowach Janusza Korczaka: "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż! Jeśli przy największym wysiłku dozna porażek, należy pobłażać, jak pobłażliwie godzimy się z własnymi wadami (...)" W codziennej pracy z dziećmi kierujemy się tymi słowami chcąc jak najlepiej wpłynąć na rozwój każdego dziecka.

Paleta Wartości

Budowanie systemu wartości, zasad moralnych jest jednym z podstawowych zadań rodzica wobec dziecka. Chcemy Państwu pomóc w tym zadaniu, gdyż wiemy, że mówienie o wartościach i uczuciach z dziećmi nie jest łatwe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabaw i środków dydaktycznych stopniowo wprowadzamy dzieci w świat wartości.

Każdego tygodnia zwracamy uwagę na inną wartość lub nawyk, codziennie nad nimi pracując. Aby działania te były skuteczniejsze, prosimy rodziców o zwracanie dzieciom uwagi na nauczane wartości również poza Przedszkolem, zgodnie z zasadą Państwa Eyre:

"Nauczanie wartości to najważniejsza rzecz, jaką możemy zrobić dla szczęścia dziecka."

Odkrywalnia Talentów

Każdy człowiek został obdarowany jakimś talentem, lecz nie każdy go odkrył. Nauczyciele Przedszkola Oxford House nastawieni są na poszukiwanie szczególnych uzdolnień dzieci, a później kształtowanie ich. Sprzyja temu szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, w których uczestniczą wszystkie dzieci wszechstronnie się rozwijając.

Kraina Zabawy

Dzieciństwo jest najlepiej wspominanym okresem życia każdego człowieka. Dzięki pobytowi w Przedszkolu Oxford House wspomnienia Państwa pociech na pewno będą radosne i miłe.  

Dzieci spędzają swój czas na twórczej, ale i beztroskiej zabawie, mając do wyboru wiele możliwości jak i kreatywną pomoc nauczycieli. Dzieci uczestniczą w aktywnościach dostosowanych do ich zainteresowań i możliwości. Aby umilić im czas spędzany w Przedszkolu, co jakiś czas organizowane są zabawy tematyczne.

 

W przedszkolach Oxford House funkcjonuje Program zajęć dodatkowych: Aktywne Smyki.

Założeniem programu jest integracja zajęć dodatkowych z codziennym planem zajęć przedszkolnych.

 Akademia Aktywne Smyki gwarantuje wysoki standard i dąży do osiągnięcia rezultatów poprzez optymalne wykorzystanie czasu w stosunku do możliwości rozwojowych dziecka.

Nasz program umiejscawia dziecko w samym sercu procesu nauczania w sposób angażujący i oparty na zabawie, dając dziecku mnóstwo radości!

 Zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby ruchowe, poznawcze, emocjonalne i społeczne dziecka na przełomie całego tygodnia, oraz aby optymalnie wykorzystać dziecięcy potencjał, ale również pozostawić mu czas na swobodną zabawę.

Dzięki tak skonstruowanemu programowi, dziecko skorzysta z wielu atrakcyjnych zajęć, a Rodzice zaoszczędzą czas na wożeniu dziecka na zajęcia w różne miejsca.

Czas po południu lepiej jest spędzić na wspólnej zabawie z dzieckiem!

KADRA

Powierzając swoje dziecko opiece profesjonalnych trenerów możesz być przekonany, że zapewnią Twojemu dziecku prawidłowy rozwój poprzez dobrą zabawę, która dostarczy mnóstwo pozytywnych emocji.

Treningi przeprowadzane są w małych grupach, dzięki czemu trener jest w stanie obserwować postępy w nauce poszczególnych osób, potrafi wyłapać ewentualne błędy, które uczący się popełnia i skorygować je na bieżąco - w Aktywnych Smykach Twoje dziecko nie będzie się nudzić!

 Piłka nożna

Każdy trener posiada odpowiednie i udokumentowane kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.

Zajęcia prowadzone są pod opieką profesjonalistów, potrafiących odkrywać talenty i wspierać je na drodze do kariery w zawodowym klubie piłkarskim.

 Tańce

Nasi instruktorzy tańca posiadają wrodzoną umiejętność, aby kształtować, zachęcać i inspirować, a zarazem tworzyć bezpieczną i wspierającą atmosferę dla rozwoju Twojego dziecka. Nie tylko całkowicie oddają się swojej pracy z dziećmi i są prawdziwymi pasjonatami tańca, ale też posiadają formalne kwalifikacje do przekazywania swych umiejętności oraz wieloletnie doświadczenie w tańcu.

 Zajęcia rytmiczno-muzyczne

Prowadzący to osoby z wykształceniem pedagogicznym i muzycznym a także z wieloletnim doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi. Poprzez swoje działąnie pragną oni zarażać miłością do muzyki i pokazywać jak jest rozwijająca.

 Zajęcia eksperymentalne

Osoby prowadzące posiadają przede wszystkim dar zaciekawiania dzieci i dostosywania poziomu doświadczeń do ich wieku.

Wprowadzają dzieci w świat fizyki, chemii, inżynierii i biologii, przekazując informacje dotyczące zasad funkcjonowania wszelkich zjawisk w sposób, który dzieciom zapadnie na zawsze w pamięci. Trudne reguły to dla nich pestka!

Kolorowanki