Szukaj po nazwie

Szukaj w swojej okolicy

Darmowe publikacje

Porady specjalisty

Co robić, gdy dziecko naśladuje objawy chorób?

Mam małą klaustrofobię i bywa, że trudno mi złapać oddech, a co gorsza, jestem po operacji żołądka, mam inne problemy zdrowotne. Problem polega na tym, że...

~ Olga Marlo więcej

Wpływ grupy na dziecko w przedszkolu

Mój synek właśnie zaczął chodzić do przedszkola. Do tej pory uważałam, że dobrze go wychowałam – uczyłam dzielić się z innymi swoimi rzeczami...

więcej

Opieka nad dziećmi bez zakwaterowania

Tytuł jest tematem mego pytania. Od 3 lat jestem opiekunem dziennym dla dzieci do lat 3. Niestety bardzo nie odpowiadają mi warunki umowy zlecenia. Jest to...

~ opiekun dzienny więcej

Super ferie dzieci z Niepublicznego Przedszkola Krasnal

Darmowe publikacje
Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach. Czas odpoczynku, w którym nauka odchodzi na drugi plan, a nadają mu rytm własne przyjemności. Bardzo często okres ten kojarzony jest z wyjazdami dzieci poza teren miasta, jednakże w obecnych czasach bardzo mała liczba osób może sobie na to pozwolić.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych podopiecznych, postanowiłyśmy zorganizować dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Krasnal” w Bydgoszczy akcję „SUPER FERIE WESOŁYCH KRASNALI”. Miała ona na celu uatrakcyjnienie zimowego czasu naszym wychowankom i udowodnienie, że spędzanie ferii w mieście wcale nie musi być nudne. Zorganizowałyśmy cykl wycieczek i spotkań z bardzo ciekawymi osobami, reprezentującymi różne środowiska.

Jednym z ważniejszych zadań, stawianym przedszkolom, jest kształtowanie dzieci na ludzi otwartych, twórczych i umiejących zgodnie współdziałać w grupie. Każda nauczycielka wychowania przedszkolnego doskonale zdaję sobie sprawę, że wycieczki są bardzo ciekawą i pożyteczną formą prowadzenia zajęć wychowawczo – dydaktycznych. Wpływ wycieczek sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci poprzez podporządkowywanie się ogólnie przyjętym zasadom norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną. Są one również doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia, alternatywą do preferowanego w dzisiejszym świecie biernego wypoczynku przed telewizorem.

Głównym celem naszej akcji była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego „wesołego krasnala” miał zagościć uśmiech. Plan akcji był na tyle ciekawy i odmienny od typowych zajęć w przedszkolu, że stwarzał dzieciom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzał ich rozwój, rozszerzał zainteresowania, pogłębiał wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez poznawanie nowych ciekawych osób i zdobywanie interesujących doświadczeń. 

Akcja „Super ferie wesołych krasnali” przeznaczona była przede wszystkim dla dzieci 5, 6-letnich uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Krasnal” w Bydgoszczy. Ewaluacja akcji „Super ferie wesołych krasnali” przeprowadzona została wśród dzieci uczestniczących w feriach poprzez wykonanie prac plastycznych różnymi technikami. Dzięki nim w naszym Przedszkolu stworzono „Galerię super krasnali”, przedstawiającą wrażenia po spędzonych feriach w Przedszkolu.

 

Przebieg akcji


13 lutego 2012 r. – poniedziałek

JUŻ WIEMY JAK SIĘ REDAGUJE GAZETĘ

Pierwszym miejscem do którego się wybraliśmy była redakcja Gazety Pomorskiej, której siedziba znajduje się na ul. Zamoyskiego 2 w Bydgoszczy. Dzieci odwiedziły najważniejsze działy gazety i osobiście poznały redaktorów oraz pracę, którą wykonują.

14 lutego 2012 r. – wtorek

LOTNISKO OPANOWANE PRZEZ KRASNALE

W drugi dzień ferii nasze Wesołe Krasnale wybrały się na bydgoski  Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego. Gdy po długiej podróży autobusem wreszcie dotarliśmy na miejscu tam czekała już na nas przesympatyczna pani Asia. Po otrzymaniu specjalnych przepustek mogliśmy ruszyć w kierunku odprawy celnej - po której już tylko krok dzielił nas od płyty lotniska.  Stamtąd udaliśmy się w kierunku czekających już na nas strażaków, którzy przygotowali dla nas niebywały pokaz lania wody i wiele innych wspaniałych atrakcji. Po tym udaliśmy się do strefy Schengen i do hali przylotów by po jej opuszczeniu zakończyć naszą wspaniałą, pełną emocji przygodę.

15 lutego 2012 r. – środa

WIZYTA W RATUSZOWYCH KOMNATACH
Przejdź do strony | 1 | 2 | 3 |

zdjęcia:

Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie