Szczecińskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

Szczecińskie placówki dla dzieci polecane przez rodziców
Drukuj Skomentuj

Dzisiaj, przedstawimy kolejne oferty placówek dla dzieci. Tym razem weźmiemy pod uwagę Szczecin. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Niezapominajka

 

 

To przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od 18 miesięcy do 5 lat życia. Podopieczni mogą korzystać z ogrodu, która ma tysiącmetrową powierzchnię, a także z wyposażonego w zabawki placu zabaw. W tej placówce spełniają się dziecięce marzenia. Zapraszając maluchy do zaczarowanego ogrodu, pracownicy otwierają im drzwi na przygodę i doświadczenie tego, co najpiękniejsze. Podstawową formą aktywności dzieci w przedszkolu jest praca opierana na zabawie. Obiekt realizuje taki proces nauki, w którym doświadczenie, odkrywanie i badanie wysuwają się na pierwszy plan. W swojej ofercie, Niezapominajka posiada odpowiednio przygotowany jadłospis, który zawiera wartościowe posiłki takie jak śniadanie, obiad podzielony na dwa dania, a także podwieczorek.

 

Dodatkowe informacje:

 

- język angielski

- gimnastyka z elementami tańca

- zajęcia umuzykalniające

- zajęcia techniczno-plastyczne

- dziecięcy savoir-vivre

 

Adres:

 

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Niezapominajka

ul. Zabużańska 44
Szczecin

 

 

Przedszkole Niepubliczne Kacper

 

 

Placówka mieści się w Załomiu, przy ulicy Wierzbowej 2. Nazwa obiektu nosi nazwę Kacper na pamiątkę pewnego chłopca o tym imieniu. Przedszkole dokłada wszelkich starań, by edukować dzieci poprzez zabawę. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i rozwój maluchów. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 2 do 5-6 lat. Budynek przedszkola zaprojektowano w ten sposób, aby usytuować w nim basen i salę gimnastyczną. Dodatkowo, przy obiekcie mieści się plac zabaw, który odpowiada potrzebom zarówno bardzo małych dzieci, jak i starszych przedszkolaków. Pracownicy placówki wierzą, że dzięki ich pracy i wsparciu, maluchy opuszczające budynek będą dobrze przygotowane do późniejszej nauki szkolnej, a także dadzą sobie radę w kontaktach z rówieśnikami.

 

Dodatkowe informacje:

 

- język angielski

- język niemiecki

- logopeda

- psycholog

- gimnastyka ogólnorozwojowa

- zajęcia teatralne

- taniec nowoczesny

- korektywa

 

Adres:

 

Przedszkole Niepubliczne Kacper

ul. Wierzbowa 2
Szczecin

 

 

Przedszkole Publiczne Nr 1 „Radosne”

 

 

Przedszkole działa od 1981 roku. Na miejscu, dzieci mogą korzystać z sal dydaktycznych z łazienkami, sali rekreacyjnej wyposażonej w różnorodny sprzęt gimnastyczny, a także z dużego ogrodu do zabaw. Do tradycji obiektu należy coroczne organizowanie festynów rodzinnych oraz ciekawych imprez integracyjnych, które odbywają się na terenie przedszkola. Ponadto, placówka jest gospodarzem takich imprez jak „Jesienne impresje”, czy „Turniej logopedyczny”. Warto wspomnieć, że raz w miesiącu, przedszkole gości przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy prowadzą ciekawe zajęcia we wszystkich grupach wiekowych. W placówce funkcjonuje także oddział integracyjny, do którego uczęszczają dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Kadra pracowników to grupa 8 nauczycieli dyplomowanych, którym na co dzień pomaga pedagog specjalny i logopeda.

 

Dodatkowe informacje:

 

- terapia ruchem i muzyką

- zabawy i zajęcia terapeutyczne

- spotkania z kulturą: muzeum, teatr, koncert

- zabawy i zajęcia logopedyczne

 

Adres:

 

Przedszkole Publiczne Nr 1 „Radosne”

ul. Grażyny 7

Szczecin

 

 

Przedszkole Niepubliczne Promyk

 

 

Przedszkole Promyk opiekuje się dziećmi od 1993 roku. Głównym celem tej placówki jest tworzenie komfortowych warunków i środków zapewniających opiekę, a także wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym w taki sposób, by potrafiło ono radzić sobie z przystosowaniem do szybko zmieniających się warunków otoczenia. Pracownicy obiektu prowadzą grupy liczące do 20 maluchów. Zajęcia edukacyjne odbywają się natomiast w podgrupach do 10 dzieci. Pedagodzy szczególnie cenią sobie dobrą współpracę z rodzicami. Obecna tutaj kadra nauczycieli spełnia wymogi nowoczesnego zespołu zawodowego. W ramach zajęć dodatkowych, dzieci mogą korzystać z rytmiki z elementami tańca i kształcenia słuchu, zajęć wokalnych, języka angielskiego i niemieckiego, glottodydaktyki, czy warsztatów umiejętności społecznych ja-ty-my - prowadzonych przez przedszkolnego psychologa. 

 

Dodatkowe informacje:

 

- psycholog

- rytmika

- korektywa

- matematyka

- gimnastyka ogólnorozwojowa

 

Adres:

 

Przedszkole Niepubliczne Promyk

ul. Grodzka 34a
Szczecin

 

 

Zobacz także:

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi