Wiadomości związane z hasłem "prawidłowe żywienie dzieci"

 • Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Prawidłowe żywienie dzieci jest ważne nie tylko dla ich zdrowia. Jeżeli maluch je pełnowartościowe posiłki, poprawia się jego samopoczucie a nauka jest bardziej efektywna. Warto więc zaplanować zdrowe menu dla przedszkolaka!
 • Otyłość u dzieci

  Otyłość u dzieci

  Otyłość u dzieci jest coraz bardziej powszechnym problemem na który rodzice zwracają uwagę zbyt późno. Pulchny brzuszek oraz pyzate policzki niekiedy jeszcze uchodzą za okaz zdrowia dziecka, my jednak apelujemy aby już teraz zadbać o prawidłowe żywienie dzieci aby uchronić naszych podopiecznych przed niechcianą nadwagą.
 • brak_foto

  Co zrobić kiedy dziecko nie chce jeść?

  Moja 3 letnia córka Ania jest niejadkiem. Wiem, że dzieci w tym wieku mają swoje preferencje kulinarne i zdanie na temat tego co lubią, a czego nie. Jednak u mojej córki jest to naprawdę niepokojące. Potrawami, które toleruje są paluszki rybne, chleb i do czasu do czasu rosół. Na nabiał, warzywa, owoce i słodycze nawet nie chce patrzeć! Podczas obiadu bawi się jedzeniem, rozgrzebuje je na talerzu, ale nie mogę powiedzieć, żeby porcje Ani znikały. Jak już mówiłam, najchętniej żyłaby samym chlebem, ewentualnie z odrobiną masła. Podejrzewam, że przyczyną takiej sytuacji był mój powrót do pracy. Wtedy z Anią została moja mama, która pozwoliła jej grymasić, nie jeść obiadów w zamian zapychając ją chlebem. Boję się jaki wpływ będzie miał brak witamin na zdrowie mojej córki! Powinnam z tym problemem pójść do psychologa, czy czekać aż ta sytuacja sama minie? Bardzo proszę o pomoc.
 • Niejadek, czyli co zrobić żeby dzieci lubiły jeść

  Niejadek, czyli co zrobić żeby dzieci lubiły jeść

  Zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. Edukację zdrowotną należy rozpoczynać jak najwcześniej, wspólnie z rodzicami dziecka.
 • Kultura spożywania posiłków

  Kultura spożywania posiłków

  O zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju decyduje wiele czynników, wśród których na pierwsze miejsce należy wysunąć prawidłowe żywienie. W związku z tym, jednym z zasadniczych problemów, które powinno spełniać przedszkole, jest dostarczenie dziecku odpowiednich składników pokarmowych, koniecznych dla jego rozwoju. Nie ulega wątpliwości, że racjonalne odżywianie wywiera wielki wpływ na aktywność psychiczną dziecka, samopoczucie, na stosunek do zabawy, nauki i otaczającego świata zewnętrznego.
 • Kilka uwag o żywieniu dzieci w wieku szkolnym

  Kilka uwag o żywieniu dzieci w wieku szkolnym

  Najnowsze badania dotyczące żywienia polskich dzieci w wieku 6 – 12 lat wykazały niedobór wapnia, witamin B1, B2, B6, C, PP. Dieta dzieci w tym przedziale wiekowym jest uboga w pokarmy o małym stopniu przetworzenia. Dzieci jedzą zbyt dużo cukierków, chipsów, batoników, a za mało warzyw, owoców. Zgroza ogarnia, gdy podczas przerwy śniadaniowej uczniowie wyciągają z plecaków rogaliki typu „seven day’s”, oblepione cukrem pudrem pączki, a zamiast owoców - soczki w kartonikach. Nagminnie w sklepiku kupują chipsy, różne rodzaje batonów, wafelków, lizaków i cukierków.