Szukaj scenariuszy

Scenariusze zajęć

Przedstawienia

Zobacz 12 scenariuszy

Powitanie wiosny (31 scenariuszy)

Święta Bożego Narodzenia (62 scenariusze)

Ekologia (59 scenariuszy)

Przyroda (47 scenariuszy)

Inne (426 scenariuszy)

Zobacz 856 scenariuszy

Porady specjalisty

Dziecko u dentysty

Witam, mam kłopot z pięcioletnim dzieckiem, które nie chce chodzić do dentysty. Do tej pory nie było z tym problemów, ale ostatnie dwie...

~ Mariawięcej

Moje dziecko kłamie

Mam problem z pięcioletnią córką, nie jest to coś bardzo trudnego, ale jednak martwię się, że może się pogłębić. Od pewnego czasu...

~ Martawięcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2012-05-17 15:04

Rejonizacja

Witam. Mam pytanie do Pani i szukam osoby która potrafi udzielić mi konkretnej informacji, otóż moja siostra jest w wieku 5 lat i jej...

~ Andzelikawięcej

rodzice radzą: 1
ostatnio: 2012-05-21 01:36

"W marcu jak w garncu" konspekt do zajęcia otwartego dla rodziców

"W marcu jak w garncu".

Cele ogólne:
- rozwijanie słuchu fonematycznego
- procesów analizy i syntezy wzrokowej
- elastyczność ruchów palców, dłoni i nadgarstka

Cele szczegółowe:
- dzieci potrafią słuchać w skupieniu
- potrafią wyodrębnić głoski w wyrazie, wyrazy w zdaniu
- dzielą wyrazy na sylaby
- potrafią współpracować w zespole
- odczytują wyrazy globalnie
- potrafią skupić uwagę na zadaniu

Literatura:
- „Słoneczna biblioteka” E. Czerwińska, M. Narożnik
- „Wprowadzenie dziecka w świat pisma” I. Majchrzak
- „Metoda dobrego startu” m. Bogdanowicz

Pomoce: ilustracje, emblematy dla dzieci, kasztany, obrazki (parasol, buty, palto, bazie, rower, bałwan), obrazki pocięte na części, wizytówki z imionami, sznurek, obrazki do pracy indywidualnej.

Przebieg zajęcia:

1. Nauczycielka recytuje wiersz „Marzec” M. Kownackiej
- jaka jest teraz pora roku- przedwiośnie
- wytłumaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”- ilustracja


2. Nauczycielka pyta na jaką głoskę zaczyna się wyraz „marzec”?
- czy znacie inne wyrazy zaczynające się na tą samą głoskę?


3. Wiosenne zagadki:
- przeliczanie wyrazów w zdaniu- dzieci kładą przed sobą tyle kasztanów ile wyrazów jest w zdaniu:
- „W marcu jak w garncu”
- „Już wkrótce wiosna”
- „Dziś świeci słońce”
- dzieci podskakują tyle razy ile sylab jest w wyrazach: parasol, deszcz, śnieg, plucha, marzec, kalosze, słońce


4. Nauczycielka rozdaje dzieciom emblematy (słońce, chmurka, parasol, śnieżynka, krokus). Dzieci dobierają się wg emblematów w dwuosobowe zespoły i zajmują miejsca przy obręczach z kopertami w których są zagadki:
- grupowanie obrazków wg pierwszej głoski (parasol, buty, palto, bazie, rower, bałwan)
- układanie obrazka z części
- układanie obrazków do rymu


5. Zabawa ruchowa „Wiosenny spacer”- każde dziecko ma krążek do ćwiczeń- przy muzyce dzieci kładą krążki na podłodze i przeskakują przez kałużę, przy dźwięku bębenka (deszcz) spacerują z krążkami nad głową jak pod parasolem.


6. Nauczycielka rozkład na podłodze wizytówki z imionami dzieci- dzieci wybierają swoje imię i siadają w półkolu
- dzieci przedstawiają się i wyodrębniają pierwszą głoskę swojego imienia
- układają pierwszą literę swojego imienia ze sznurka
- układają pierwszą literę swojego imienia ze swojego ciała


7. Praca indywidualna przy stolikach- dzieci wybierają jedną spośród

kilku kart pracy wg własnych możliwości:
- łączenie w pary obrazków rymujących się
- łączenie w pary obrazków zaczynających się na tą samą literę
- rozwiązywanie plątaninek ( parasol, krokus, wiosna, palto)

Opracowała: mgr Katarzyna Kulesza


Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

© Copyright by ADVISION Sp. z o.o. 2012