Szukaj po nazwie

Szukaj w swojej okolicy

Ostatnio ocenione placówki

AQQ Przedszkole Niepubliczne

Kielce

To najlepsze i najbardziej prestiżowe przedszkole w Kielcac...

Ocena: 5/5

więcej

Przedszkole Niepubliczne Baby Home Kielce

Kielce

Super przedszkole! Przesympatyczna kadra, przestronne sale, ...

Ocena: 4.8/5

więcej

MikiLand - Językowe Przedszkole Marzeń

Warszawa

MikiLand naprawdę wyróżnia się wśród innych placówek...

Ocena: 5/5

więcej
Wszystkich ocen: 2800 (średnia: 4.32)

Najwyżej oceniane placówki

Przedszkole " NASZE SKARBY"

ul. oś. Dywizjonu 303 22b

31-873 Kraków

Ocena: 4.8/5

więcej

Polsko-Angielskie Przedszkole Bright Child

ul. Przemysłowa 4 459

30-701 Kraków

Ocena: 5/5

więcej

Porady specjalisty

Ja tu rządzę!

Pięciolatek miał rozwaloną trochę rodzinę. Wychowaniem zajmował się ojciec i jego rodzice. Wszyscy go rozpieszczali, zrobili parasol nad nim, a moim...

~ Izawięcej

Mitomania u dziecka

Witam serdecznie. Od 3 lat jestem Mamą już teraz prawie 6 letniego młodego kawalera. Dziecko zostało porzucone przez matkę gdy miało 1,5 roku. Od kilku...

~ Izawięcej

Jak otworzyć żłobek?

Czy jeśli na początku swojej kariery zawodowej pracowałam jako opiekunka do dziecka i mogę mieć zaświadczenia z pełnienia tej opieki, to jest to...

~ Ewa Pawlikowskawięcej

Zimowe zabawy dla dzieci

Zima to szczególnie lubiana przez najmłodszych pora roku, kiedy mogą urządzać bitwy na śnieżki czy szaleć na sankach. Poza tym zabawa na śniegu to dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu. Niżej znajdziecie kilka pomysłów na zimowe zabawy dla dzieci i całej rodziny!

Kiedy biały puch przykryje okolicę, trudno już zatrzymać maluchy w domu. Nie zabraniajmy więc dzieciom zabawy na śniegu, a najlepiej sami się w nią włączmy! Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni strój, który musi być ciepły, ale jednocześnie powinien przepuszczać powietrze. Pamiętajmy też aby przed wyjściem z domu posmarować twarz kremem z filtrem ochronnym! Tak przygotowany maluch na pewno nie zmarznie i przyjemnie spędzi czas podczas zabawy zimą.

 

Zabawa na śniegu


Kto z nas w dzieciństwie nie lepił bałwana? Ta zabawa na śniegu jest lubiana przez ludzi w każdym wieku. Kiedy więc spadnie odpowiednia ilość białego puchu, wspólnie z pociechami zróbmy tę śniegową postać. Oprócz tego można też lepić zwierzęta, które będą towarzyszyć bałwanowi podczas zimowych dni.

Jak jeszcze można bawić się zimą? Oczywiście w budowanie igloo! Również w tę zabawę z powodzeniem zaangażuje się cała rodzina, bo praca konstruktora wymaga sporych nakładów siły. Ale radość z wejścia do własnoręcznie zbudowanego igloo jest bezcenna!

Kolejną zimową zabawą, którą pamiętamy z dzieciństwa są śnieżki. Również w tym wypadku im więcej osób się w nią włączy, tym lepiej. Można podzielić się na drużyny i grać w śniegową wersję dwóch ogni. Trzeba tylko ustalić zasady bezpieczeństwa, aby nikt podczas tej zimowej zabawy nie ucierpiał. Jeśli jednak mimo wszystko chcemy mieć pewność, że zabawa na śniegu nie zakończy się łzami, można zorganizować turniej w rzucanie do celu. Najpierw lepimy odpowiednią ilość śnieżek, następnie wyznaczamy cel i ustalamy ilość prób. Wygrywa osoba, która będzie miała najwięcej trafień!

Organizując zimowe zabawy dla dzieci nie możemy zapomnieć o sankach! Trzeba jednak dostosować sprzęt do wieku malucha. Młodsze dzieci powinny zjeżdżać na stabilnych drewnianych sankach z oparciem. Starsze przedszkolaki mogą korzystać już z plastikowego "jabłuszka". Zanim dziecko zacznie szusować z górki, rodzić powinien sprawdzić czy trasa nie jest zbyt stroma albo czy nie kończy się zbyt blisko ulicy.

Zimą również warto wychodzić na spacery, które mogą wyglądać zupełnie inaczej niż latem. A wszystko za sprawą zabawy w tropicieli! Najlepiej aby rodzice "wydeptali" wcześniej skomplikowany tor z przeszkodami, a na końcu ukryli skarb, który maluch ma odnaleźć. Dziecko, tropiąc ślady, przeżywa wspaniałą przygodę, a do tego ćwiczy równowagę.


Podziel się na:

Dodaj komentarz

Imię:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
lub:
Treść komentarza:

  dodaj komentarz i zarejestruj mnie

  mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie