12 pomysłów na kreatywne urodziny wg Centrum Akson

12 pomysłów na kreatywne urodziny wg Centrum Akson
Drukuj Skomentuj

Przepisy na poczęstunki, opisy prac plastycznych i zabaw. A wszystko podzielone na kategorie tematyczne. „Kreatywne urodziny. 12 pomysłów na imprezy urodzinowe” to książka pisana z myślą głównie o animatorach, ale mogą z niej skorzystać też rodzice i opiekunowie szukający inspiracji do organizowania imprez dla dzieci. Centrum Akson stawia na praktyczne porady, które można wykorzystać na urodzinach - i nie tylko!

Atrakcyjnie dla dzieci, praktycznie dla animatorów

 

Czasem trudno jest sprostać oczekiwaniom kilku- i kilkunastoletnim solenizantom, którzy marzą o niezapomnianej imprezie urodzinowej. Liczy się nie tylko pomysł, ale też elastyczność, kreatywność i dostosowanie tematu zabaw do wieku i możliwości grupy.

 

Zwracają na to uwagę autorzy książki „Kreatywne urodziny”, publikując propozycje zabaw, które można łatwo zmodyfikować, skrócić lub wydłużyć - w zależności od potrzeb. Zabawy są przypisane do konkretnych działów tematycznych, ale przy odrobinie wyobraźni można zmienić ich charakter i wykorzystać również przy innego typu imprezach! Dodatkowym udogodnieniem dla animatorów jest zamieszczenie listy potrzebnych przedmiotów, przybliżonego czasu na zabawę oraz określenie, czy bawimy się w nią w budynku czy na zewnątrz. Wskazówki konkretne i klarowne - to duży plus tej publikacji.

 

Oprócz tego w książce znajdziemy przepisy na poczęstunki dla dzieci i pomysły na prace plastyczne do wykonania (również dopasowane do tematyki urodzin). Propozycje są raczej proste i nie wymagają wielkiego talentu kulinarnego ani plastycznego. O ile zabawy można dostosować do grup w różnym wieku, większość pomysłów na prace plastyczne jest dostosowana dla dzieci 5-10 letnich.

 

Przeczytaj też: Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka

 

Przestrzeń na tworzenie planów i kreatywne pomysły

 

Ciekawostką jest dorzucenie wskazówek, jak się zabrać za organizację imprezy. Dla animatorów przygotowano praktyczne porady: jak zaplanować urodziny, na co zwrócić uwagę i o czym nie zapomnieć, a do tego lista “to-do” w pigułce.

 

Książka „Kreatywne urodziny” ma być z założenia nie tylko przewodnikiem w organizowaniu imprezy urodzinowej, ale dawać też przestrzeń na kreatywne pomysły właściciela. Stąd przygotowane miejsce na notatki własne. O ile założenie jest bardzo dobre, szkoda, że tego miejsca jest tak mało - w końcu każda impreza urodzinowa zostawia po sobie dużo wrażeń i inspiracji, które warto by gdzieś zanotować!

 

 

 


Jak zorganizować imprezę i… nie zwariować?

 

„Kreatywne urodziny. 12 pomysłów na imprezy urodzinowe” to książka, która może się przydać zwłaszcza początkującym animatorom, choć i ci bardziej doświadczeni mogą znaleźć w niej coś ciekawego. Również rodzice i opiekunowie, przytłoczeni oczekiwaniami małych solenizantów, mogą po nią sięgnąć. Wszelkie inspiracje są bardzo klarownie opisane, a większość atrakcji nie wymaga szczególnych talentów... poza chęciami i odrobiną wyobraźni!

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi