1900 złotych na dziecko od października - zasady przyznawania

1900 złotych na dziecko od października - zasady przyznawania
Drukuj Skomentuj

Z pewnością wielu rodziców ucieszy fakt, że od października mogą otrzymać aż 1900 złotych na dziecko. Nie jest to jednak świadczenie dla każdego. Wymagania są dość surowe. Oto one.

1900 złotych na dziecko od października – dla kogo?


Program "Aktywny rodzic" ma wejść w życie 1 października 2024 roku. Obejmować będzie niektórych rodziców dzieci do lat trzech. Świadczenie będą mogli pobierać Polacy oraz cudzoziemcy, którym zostały przyznane prawa w zakresie świadczeń społecznych. Rodzice będą mogli otrzymać 1900 zł, 1500 zł lub 500 zł miesięcznie na dziecko w zależności od rodzaju świadczenia, które będzie im przysługiwać.

 

Sprawdź także: Wkrótce ograniczenia w 800 plus. Obejmą tysiące dzieci


Babciowe, bo o nim mowa, wynosi 1500 zł miesięcznie na dziecko, a w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności - 1900 zł.


Tak przedstawia się kwota świadczeń w ramach babciowego:

 

  • "Aktywni rodzice w pracy" - dla pracujących rodziców, którzy oddadzą dziecko pod opiekę niani bądź babci, wyniesie 1500 złotych;
  • "Aktywnie w żłobku" - dla pracujących rodziców, którzy oddadzą dziecko pod opiekę żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna, wyniesie 1500 złotych (1900 złotych w przypadku dziecka z niepełnosprawnością);
  • "Aktywnie w domu" - opcja dla rodziców niepracujących, wyniesie 500 złotych.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!