2 latek do przedszkola

BAsia i Mateusz,

Jesteśmy rodzicami bardzo bystrego chłopca, który w lutym skończył 2 latka. Do tej pory w domu przebywała z nim w domy mama ale również staramy się aby przebywał ok. 2 godzin dziennie w klubie maluszka. Chcemy, żeby oswoił się z innymi dziećmi, ponieważ jest jedynakiem. Teraz mama wraca do pracy i zastanawiamy się jaka będzie najlepsza opcja opieki nad dzieckiem - żłobek czy może przedszkole? Uważamy, że synek jest na tyle samodzielny, że może spróbować go zapisać do przedszkola, ale chcielibyśmy poznać opinię kogoś z zewnątrz. Czy przedszkole dla 2 latka to dobry pomysł? Co powinien umieć 2 latek aby zapisać go do przedszkola? Bardzo prosimy o odpowiedź.

Kasia Skóra
specjalista

Zapisanie synka do klubu malucha to była bardzo dobra decyzja. Synek przyzwyczajał się w nim stopniowo do grupy dzieci, oswajał się z rówieśnikami i uczył zabaw z innymi. Na pewno będzie mu teraz łatwiej zostawać cały dzień bez obecności mamy.

Aby zapisać dziecko do przedszkola musi ono umieć samodzielnie jeść i sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne. Jeśli Państwa synek posiadł te dwie umiejętności myślę, że dałby sobie radę w grupie przedszkolnej. Pytanie tylko czy to nie za wcześnie. W grupie będzie w większości wśród trzylatków, a różnica między dwulatkami a trzylatkami w rozwoju jest bardzo duża.

Może lepiej byłoby zostawić synka jeszcze przez rok w obecnym klubie malucha, a dopiero gdy będzie miał 3 lata posłać go do przedszkola. Możecie Państwo zasięgnąć opinii w obecnym klubie malucha, w którym panie opiekunki dobrze znają synka i mogłyby coś więcej powiedzieć o jego rozwoju względem innych dzieci i jego szansach poradzenia sobie w przedszkolu.

Skomentuj

Zobacz także:

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!