4 kreatywne zabawy plastyczne dla przedszkolaka

4 kreatywne zabawy plastyczne dla przedszkolaka
Drukuj Skomentuj

Pogoda za oknem nie zachęca do długich spacerów? Proponujemy kreatywnie wykorzystać czas, spędzany w domu z dzieckiem. Pomysłowego przedszkolaka z pewnością zaciekawią nieszablonowe zabawy plastyczne.

Podczas niepogody dzieci się nudzą? Teraz już nie – a to dzięki zaproponowanym przez nas zabawom plastycznym! Zobaczcie jak niewiele potrzeba, by wyczarować zabawkę czy ozdobę dziecięcego pokoju.

 

Laptop dla malucha


Na 7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zachęcamy do wykonania komputera, który z pewnością będzie bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Potrzebne materiały: pudełko po czekoladkach, plastikowe zakrętki do butelek, litery i cyfry samoprzylepne, plastelina, blok techniczny, klej, nożyczki.

Wykonanie: Środek pudełka zakrywamy kartką papieru. Następnie, za pomocą plasteliny, przyklejamy do niej klawiaturę z nakrętek. Na przyciskach naklejamy litery i cyfry. Wieczko pudełka będzie monitorem - na nim kartkę, na której umieszczamy dowolny rysunek lub napis.

 

Wesoła zawieszka


Zima to okres, kiedy często się przeziębiamy. Z okazji Światowego Dnia Chorego, przypadającego na 11 lutego, wykonamy wesołą zawieszkę, którą będziemy mogli podarować choremu koledze.

Potrzebne materiały: płyta CD, kolorowy sznurek, papier kolorowy, klej introligatorski, taśma klejąca, nożyczki.

Wykonanie: Do płyty przyklejamy wycięte z kolorowego papieru włosy, wielkie oko oraz usta postaci. Z tyłu mocujemy
nogi oraz pętelkę ze sznurka. Sznurek przyklejamy klejem i taśmą klejącą. Do nóg doklejamy wycięte z papieru stopy.

 

Walentynkowe serce


Specjalnie na walentynki wykonamy serce, które 14 lutego będziemy mogli podarować bliskiej sercu osobie!

Potrzebne materiały: drucik kreatywny, kolorowy papier, flamaster, klej introligatorski, nożyczki.

 

Wykonanie: Na jednym końcu drucika formujemy serce, pozostawiając niewielką część na uchwyt. Na kartce rysujemy kształt serca, wycinamy je, a następnie przyklejamy do drucika. Wyklejamy na nim oczy, usta i nos rysujemy flamastrem.

 

Piesek z korka


Czasem znajdujemy w domu korki z butelek po winie, które zwykle lądują w koszu na śmieci, a można je z powodzeniem wykorzystać do zabawy. Świetnie nadadzą się do stworzenia ciekawych zwierząt lub postaci. Można z nich później zrobić korkową wystawę.

Potrzebne materiały:
dwa korki, drucik kreatywny, pomponiki, flamaster, koraliki, klej introligatorski, plastelina.

Wykonanie: Korki łączymy ze sobą za pomocą plasteliny w taki sposób, by powstała głowa i tułów naszego pieska. Z pomponików wyklejamy łapki, uszy, oczy i nos, a źrenice robimy z koralików. Flamastrem zaznaczamy zęby. Drucikiem zastępujemy psi ogon.

 

Bliżej Przedszkola nr 1/styczeń 2014/Katarzyna Michalec

 

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi