4 pomysły na ciekawe zabawy plastyczne dla przedszkolaków

4 pomysły na ciekawe zabawy plastyczne dla przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

Zajęć rozwijających dziecięcą wyobraźnię i sprawność manualną nigdy dość! Przedstawiamy pomysły na zabawy plastyczne, które spodobają się wszystkim małym artystom.

Zimowe popołudnia to idealny czas, aby dzieci rozwinęły skrzydła wyobraźni i przy pomocy łatwo dostępnych materiałów stworzyły zachwycające zwierzątka, samochody i kwiaty. Niżej znajdziecie propozycje zabaw, które na pewno w tym pomogą.

 

Żółw z liści


Jeśli podczas spacerów zbieraliście jesienne liście, teraz będą jak znalazł! Świetnie posłużą do zrobienia wspaniałego żółwia. Przygotujcie: różnej wielkości liście (powinny być wysuszone i zafoliowane), orzechy włoskie w łupinach, klej „Magic”, oczy z plastiku lub bibuły, klejącą taśmę dwustronną. Aby zrobić żółwia, na dużego liścia przyklejcie mniejsze. Do tak powstałego pancerza przymocujcie połówki łupin orzechów, by uzyskać cztery łapki i główkę. Na koniec naklejcie oczy.

 

Paw


Podczas spacerów z pewnością zbieraliście też szyszki, które teraz posłużą do zrobienia pawia. Przygotujcie więc: liście, sosnowe i świerkowe szyszki, miechunkę, klej „Magic” i dwustronną taśmę klejącą. Wysuszone i zafoliowane liście ułóżcie w kształt wachlarza i sklejcie taśmą. Szyszki przymocujcie do siebie klejem, a w czubek jednej wklejcie owoc miechunki, który będzie głową pawia. Namalujcie na nim oczy i dziób ptaka. Przetnijcie drugi owoc miechunki na pół i przyklejcie do głowy jako pióropusz. Wachlarz z liści doklejcie tak, by tworzył ogon. Łodygę z miechunki można wykorzystać jako nogi pawia wykończone pociętym owocem.

 

Samochód wyścigowy


Jeśli dziecko uwielbia samochody wyścigowe, w domu możecie zrobić własny bolid! Przygotujcie: kartkę A4 z bloku technicznego, dwie zakrętki z płynu do prania, cztery zakrętki na koła, jedną zakrętkę na kierownicę, klej „Magic” oraz kolorowy papier. Z bloku technicznego sklejcie rolkę, dopasowując ją do zakrętek od płynu do prania, i wytnijcie miejsce na kierownicę. Powstały w ten sposób rulon dziecko może pomalować farbą lub okleić kolorowym papierem. Później z przodu i z tyły rolki przyklejcie zakrętki po płynie do pranie, naklejcie też mniejsze nakrętki w miejscu kół i kierownicy. Teraz można już odbić wyścigówkę numerami.

 

Kwiatek z płatków kosmetycznych


W domu znajduje się wiele materiałów przydatnych do zabawy. Można z nich zrobić wiele ciekawych rzeczy, jak na przykład kwiaty! Przygotujcie: płatki kosmetyczne, patyczek do szaszłyka, krepinę lub bibułę, klej „Magic”. Płatki kosmetyczne złóżcie na pół i sklejcie ich końcówki z jednej strony. Z bibuły uformujcie kulkę tworzącą środek kwiatka. Teraz skejcie ze sobą płatki, a w ich środku umocujcie kulkę. Z tyłu kwiatka umocujcie patyczek, do którego przykleicie wycięte z krepiny lub bibuły listki. Ozdóbcie kwiatek według własnego uznania.

 

Bliżej Przedszkola nr 9/wrzesień 2014/Małgorzata Nowak

 

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi