4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

Dziecięcą kreatywność i zdolności manualne warto rozwijać także na co dzień w domu. Przedstawiamy cztery pomysły na zabawy plastyczne, które na pewno spodobają się każdemu małemu artyście.

Ptak


Potrzebne materiały: blok techniczny, klej do papieru, kordonek, igła, nożyczki.
Wykonanie: Na kartce narysujcie koło lub owal, a następnie wytnijcie je i złóżcie na połowę. Dolną część złożonej figury odetnijcie nożyczkami – w ten sposób powstanie tułów ptaka. Na jego grzbiecie zróbcie niewielkie nacięcie, w które wsuniecie wycięte z papieru skrzydła. Do tułowia doklejcie papierową głowę. Całość można wyszyć kordonkiem lub nakleić inne ozdoby, np. cekiny.

 

Ryba


Potrzebne materiały: drewniany widelec, papier kolorowy, farby, pędzelek, klej introligatorski, nożyczki.
Wykonanie: Widelec pomalujcie farbami na dowolny kolor. Możecie użyć kilku barw. Na rękojeści zaznaczcie oko oraz usta. Z papieru wytnijcie rybie płetwy i przyklejcie je do widelca.

 

Motyle


Potrzebne materiały: sprężyny, kolorowe skrawki materiału, blok techniczny, guzik, cekin, plastelina, klej introligatorski, nożyczki.
Wykonanie: Z kartki wytnijcie skrzydła motyli. Następnie oklejcie je materiałem, a wystający spoza kartki materiał odetnijcie nożyczkami. Skrzydełka ozdóbcie wzorami wyciętymi z kolorowego materiału – mogą to być kwiaty lub figury geometryczne. Tułów motyli zróbcie ze sprężynek od długopisu lub starego łóżka czy materaca. Głowami mogą być guziki, cekiny, kapsle itp. Czułki wytnijcie z kartki, a oczy wyklejcie z plasteliny. Gotowe owady można nakleić na kartce.

 

Sad


Potrzebne materiały: kawałek tektury, kolorowy papier, zielony worek na śmieci, pluszowe pomponiki, klej introligatorski, nożyczki.
Wykonanie: Tekturę oklejcie zielonym papierem – możecie go wcześniej zmiąć. Następnie zwińcie z papieru rurki, które skleicie, a z jednej strony natniecie kilka razy. Nacięte elementy odegnijcie, posmarujcie klejem i przyklejcie do podłoża z tektury. Będą to pnie drzew. Z papieru wytnijcie ich korony, a następnie oklejcie je folią i przyklejcie do pni. Owoce zastąpcie pomponikami.

 

Bliżej Przedszkola nr 7-8/lipiec-sierpień 2014/Katarzyna Michalec

 

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi