4 pomysły na zabawy nad wodą

4 pomysły na zabawy nad wodą
Drukuj Skomentuj

Wyjazd nad jezioro to nieodłączny element każdego słonecznego weekendu. Planując wypoczynek w pobliżu wody, warto przygotować zabawy ruchowe dla dzieci, które pomogą im wyładować nadmiar energii. Podpowiadamy, co można zaproponować maluchom.

W letni słoneczny dzień wyjazd nad jezioro, zalew lub chociaż wyjście na odkryty basen wydaje się dobrym pomysłem. Planując taki wypad z pociechami, koniecznie trzeba mieć w zanadrzu pomysły na zabawy w wodzie dla dzieci. Dzięki temu maluchy nie tylko zajmą się sobą, ale przy okazji ochłodzą.

 

Wyścigi w wodzie


Każdy element rywalizacji to dobry sposób na zabawy ruchowe dla dzieci. Spędzając dzień nad wodą, można zaproponować im wodne wyścigi. Najlepiej by w zabawie wzięło udział co najmniej dwoje dzieci. Rodzic wyznacza linię mety, a zadaniem uczestników jest dotarcie do niej w jak najkrótszym czasie. Nie liczy się technika, ale skuteczność – dzieci mogą biec w wodzie, płynąć wpław lub korzystać z dmuchanego kółka. Z pewnością takie pluskanie się, da im dużo satysfakcji i radości.

 

Nurkowanie po skarb


Poszukiwanie skarbów to zabawa, którą na pewno dzieci polubią. Wcześniej niedaleko brzegu rodzic wsypuje do wody drobne pieniążki, które maluchy muszą wyłowić. Mogą łowić rączkami, a jeśli mają maskę do nurkowania, także zanurzać główkę, by wypatrywać skarbu. Jednak zanim dzieci zaczną zabawę, rodzic musi dokładnie sprawdzić, czy na dnie nie leżą ostre i niebezpieczne przedmioty! Bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze.

Poznaj zasady bezpieczeństwa podczas plażowania z dzieckiem, wejdź: Zasady plażowania z dzieckiem

 

Kto silniejszy


Zabawy w wodzie dla dzieci przede wszystkim powinny być wesołe, dlatego jedną z propozycji będą „wodne przepychanki”. Do gry potrzeba dwojga dzieci oraz dobrze nadmuchanego kółka. Maluchy powinny położyć się brzuszkami na dość płytkiej wodzie, a główki zwrócić do siebie. Każdy trzyma kółko, za pomocą którego musi przepchnąć swojego kolegę lub koleżankę. Dzięki temu, że dzieci pracują nóżkami, będzie to dobry wstęp do nauki pływania.

 

Na piasku malowane


Gdy dzieci znudzą się już zabawami w wodzie, warto zaproponować im malowanie. Niezbędny do tego jest kawałek wolnej plaży oraz patyk. Za jego pomocą dzieci będą tworzyć na piasku obrazki. To nic niezwykłego – jednak, gdy zadanie malucha ma polegać na szybkim narysowaniu zwierzątka lub przedmiotu wymyślonego przez rodzica, zrobi się o wiele trudniej. Na koniec mały artysta podpisuje swoje dzieło.

Chociaż zabawy w wodzie dla dzieci to dobry pomysł na aktywny dzień, dorośli muszą pamiętać, by nie spuszczać podopiecznych z oczu. Pod żadnym pozorem kilkulatek nie może sam bawić się w wodzie, gdyż gdy zdarzy się wypadek, siedzący z dale rodzic nie zdąży zainterweniować na czas.

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi