4 pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

4 pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Zabawa w przydomowym ogrodzie to dla dzieci duża przyjemność, zwłaszcza latem, gdy jest ciepło. Przedstawiamy kilka pomysłów na zabawy dla najmłodszych, które na pewno przypadną im do gustu.

Zabawa w ogrodzie to świetny sposób na spędzenie ciepłego dnia i sposób na przeżycie małej przygody. Udział w nich powinni brać również rodzice, nie tylko po to, by pilnować bezpieczeństwa dzieci, ale by szaleć razem z nimi. Przedstawiamy więc pomysły na wspólne zabawy w ogrodzie.

 

Amatorskie lekcje przyrody


W każdym ogrodzie rosną różne kwiaty, drzewa albo krzewy. Warto więc przygotować dla dziecka „lekcję” przyrody. Jeszcze w domu można pokazać maluchom kilka liści lub kwiatów, pochodzących z ogrodowych roślin. Później ich zdaniem będzie odszukanie takich samych w zielonym gąszczu.

Jeżeli do ogrodu przylatują ptaki, dobrym pomysłem na zabawę będzie odgadywanie, jak się nazywają oraz liczenie, ile różnych gatunków mieszka obok was. Obserwowanie otoczenia na pewno pochłonie małego odkrywcę bez reszty.

 

Mały ogrodnik


Jeśli dziecko lubi robić to, co jego rodzice, warto włączyć je w pielęgnowanie ogrodu. Maluch będzie zachwycony gdy otrzyma wszystkie potrzebne narzędzia w wersji zabawkowej. Z zapałem zabierze się do grabienia czy podlewania dopiero kiełkujących roślinek lub do wyrywania chwastów. Jeśli do tego dziecko będzie miało własną grządkę, na pewno z zapałem zabierze się do jej uprawiania.

 

Piknik na trawie


Nie planujecie wyjazdów do lasu lub na łąkę? Wyjdźcie do ogrodu, gdzie na pewno rośnie trawa. Jedną z zabaw może być zorganizowanie pikniku. Najpierw ustalicie menu i przygotujecie przekąski, a później zapakujecie koszyk piknikowy. W ogrodzie rozścielicie wygodny koc i wszystko ładnie ułożycie. Być może taka sceneria skłoni wasze pociechy do zjedzenia czegoś, czego wcześniej nie chciały spróbować?

 

Sprawdźcie przepisy na przekąski dla dzieci:
5 pomysłów na orzeźwiające przekąski dla dzieci
6 zdrowych przekąsek dla dzieci

 

Malowanie na trawie


Kto powiedział, że malować można tylko w domu na kartce papieru? Zabierzcie swoich małych twórców do ogrodu i dajcie im się wykazać. Mogą malować własne obrazy na przykład na starych deskach. Jeśli w ogrodzie macie sznury do suszenia bielizny, a w domu stare prześcieradła, możecie z nich stworzyć ogromne płótno. Wtedy zamiast pędzla zabawniej będzie użyć wypełnionych kolorową wodą specjalnych wodnych pistoletów w kształcie pompki (w sklepach internetowych kosztują kilka złotych). Zwykłą wodę można zabarwić farbkami dla dzieci – na przykład takimi do malowania palcami.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi