4 sprawdzone zabawy na kinderbal

4 sprawdzone zabawy na kinderbal
Drukuj Skomentuj

Przed nami gorący czas karnawału. Nie tylko dorośli mogą urządzać sobie spotkania z przyjaciółmi. Warto pozwolić dzieciom zaprosić kolegów i urządzić im wyjątkowy bal, na którym oczywiście nie może zabraknąć ciekawych zabaw.

Każdy przedszkolak marzy o tym, by wolno mu było zaprosić do domu przyjaciół. Świetną okazją ku temu będzie czas karnawału, który aż prosi się zorganizowanie kinderbalu. Układanie menu i planowanie dekoracji to duża przyjemność dla każdego malucha. Oczywiście podczas dziecięcego balu nie może zabraknąć też ciekawych zabaw – niżej przedstawiamy kilka pomysłów na zorganizowanie zajmującej rozrywki.

 

Zobacz, jak zorganizować przyjęcie dla najmłodszych, wejdź: Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci

 

Zabawa w lustra


Ta zabawa będzie świetnym pomysłem na rozpoczęcie przyjęcia i rozluźnienie atmosfery. Mogą w niej uczestniczyć także dorośli. Zasady są proste: uczestników imprezy łączymy w pary i wskazujemy, kto będzie lustrem. „Przeglądający się” wykonuje zabawne gesty oraz miny, a „lustro” stara się go jak najdokładniej naśladować. Później następuje oczywiście zmiana ról.

 

Uciekające baloniki


Zabawę tę powinni znać ze swojego dzieciństwa wszyscy dorośli – często bawili się w nią podczas przedszkolnych uroczystości. Aby w pełni się udała, potrzebne będą nadmuchane balony (tyle, ilu jest uczestników kinderbalu), które za pomocą sznureczka trzeba przywiązać do kostek u nóg dzieci. Zadanie polega na zgnieceniu balona należącego do przeciwnika. Wygrywa oczywiście ten, kto najdłużej zachowa swój w nienaruszonym stanie.

 

Przebieramy się!


Kilkulatki uwielbiają buszować w szafach dorosłych. Dlatego jednym z pomysłów na ciekawe zabawy dla dzieci są przebieranki. Kostiumy można wcześniej wypożyczyć – chociaż to nie jest wcale konieczne. Wystarczy wybrać z własnych zasobów szale, chusty, stare sukienki czy też nakrycia głowy. W wielu domach na pewno znajdą się też peruki czy fantazyjne okulary przeciwsłoneczne. Dzieci chętnie puszczą wodze fantazji, wcielając się w wymyśloną przez siebie postać.

 

Wszyscy STOP


Podczas kinderbalu nie może zabraknąć tańców. Aby urozmaicić dzieciom pląsy przy muzyce, proponujemy zabawę we „wszyscy STOP”. Pomysł jest prosty – kiedy opiekun wyłącza muzykę, każdy maluch zastyga bez ruchu i przez kilka sekund stara się utrzymać swoją pozycję (nawet jeżeli jest niewygodna).

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi