400 złotych na dziecko - jak dostać pieniądze? I to już w wakacje

400 złotych na dziecko - jak dostać pieniądze? I to już w wakacje
Drukuj Skomentuj

400 złotych na dziecko to świadczenie, które mogą otrzymać rodzice dzieci, które będą uczęszczać do szkoły w roku szkolnym 2024/2025. Okazuje się, że wcale nie trzeba czekać do roku szkolnego. Pieniądze można otrzymać już w wakacje.

400 złotych na wyprawkę dla dziecka – kto może otrzymać pieniądze?


"Dobry Start" to jednorazowe świadczenie, które ma pomoc rodzicom w skompletowaniu wyprawki do szkoły dla pociech. Otrzymuje je każdy, niezależnie od tego, jakie ma dochody. Należy jednak złożyć wniosek.

 

Sprawdź także: Wakacje kredytowe 2024. Niektórzy rodzice będą łagodniej traktowani


Wniosek o 400 zł w ramach programu „Dobry Start” składa się na każde dziecko, które rozpoczyna lub kontynuuje naukę w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia. Jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, wówczas świadczenie przysługuje do 24. roku życia.  

 

Jak złożyć wniosek o „Dobry Start”? 400 zł wleci na konto


Wnioski składa się drogą elektroniczną, a zajmuje się nimi ZUS. Wypłata dokonywana jest na konto bankowe. Rodzice mogą otrzymać na swoje uczące się dzieci nie tylko 300 złotych ze świadczenia "Dobry Start", ale również dodatkowe 100 złotych dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 lipca 2024 roku i potrwa do 31 października 2024 roku. Czas na złożenie wniosków jest do 31 października. Rodzice, którzy zdążą złożyć wniosek jeszcze w lipcu,  dostaną pieniądze przed rozpoczęciem nowego roku, by na spokojnie skompletować wyprawkę.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!