5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci

5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Wakacje to najlepszy czas na zaplanowanie rodzinnej wyprawy. Warto wybrać się w miejsce, które spodoba się zarówno pociechom, jak i rodzicom. Przedstawiamy więc pięć wybranych najciekawszych parków rozrywki dla dzieci, gdzie nawet dorośli będą mogli się beztrosko bawić!

Małego wielbiciela dinozaurów warto zabrać do Zatoru w województwie małopolskim. Znajduje się tam Park Rozrywki Zatorland, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć prehistoryczne gady, owady o ludzkich rozmiarach oraz bajkowe postacie.

Podczas spaceru pośród dinozaurów nie tylko maluchy poczują się jakby przeniosły się w czasie! Wszystko dzięki temu, że naturalnej wielkości makiety gadów poruszają się i wydają dźwięki. Najnowszym eksponatem jest budzący postrach T-Rex, król prehistorycznych gadów. Maluchy, które interesują się otaczającym je światem przyrody, z pewnością będą się cieszyć z wizyty w Parku Owadów. Na miejscu znajduje się 16 figur o rozmiarach dorównujących człowiekowi! Na wystawie zobaczymy między innymi konika polnego, biedronkę, mrówkę, muchę oraz stonkę. Warto zajrzeć także do Parku Bajek aby poznać bliżej Kota w Butach, Królewnę Śnieżkę i Siedmiu Krasnoludków, i do Parku Wodnych Stworzeń, gdzie znajdziemy straszliwego rekina, ale także przyjazną fokę i delfina.

Czym byłby park rozrywki dla dzieci bez lunaparku? Dla maluchów przygotowano kolejki, zjeżdżalnie, trampoliny i karuzele. Znajduje się tutaj także ekstremalne kino 5D i nowość sezonu 2013 - całoroczne lodowisko!

Latem Park Rozrywki w Zatorze otwarty jest od godziny 9.30 do 19.00 (w weekendy godzinę dłużej). Ceny biletów do poszczególnych sektorów wahają się od 15 do 19 PLN. Osoby, które chcą spędzić cały dzień na zabawie mogą wykupić specjalne pakiety. W zależności od ilości atrakcji kosztują one od 25,90 do 39, 90 PLN.

Kraina Miniatur we Wrocławiu to miejsce, które spodoba się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Znajdują się tu pomniejszone zabytki Śląska, takie jak krakowski Kościół Mariacki, latarnia morska w Kołobrzegu, Krzywa Wieża z Ząbkowic Śląskich czy Dom Tyrolski z Mysłakowic. Maluchy na pewno będą zachwycone zamieniając się w krasnoludki - za sprawą Butów i Krzesła Guliwera! Siadając na sprzętach w skali makro, poczują się jakby przeniosły się w krainę olbrzymów! Po męczącym zwiedzaniu można zatrzymać się na plaży i odpocząć na leżakach. Koszt wstępu do Parku Miniatur to 7 PLN dla dzieci i 9 PLN dla dorosłych.

Jeśli wypoczywacie na Podhalu z pewnością powinniście poświęcić chociaż jeden dzień na wizytę w bajkowym Rabkolandzie w Rabce-Zdroju! Na miejscu znajduje się wiele atrakcji: odwrócony dom, karuzele, pałac strachów i dom śmiechu. Warto również wybrać się do Muzeum Orderu Uśmiechu lub do Domu Rekordów i Osobliwości. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście lunapark, którego atrakcje łamią prawa fizyki! Na wieży swobodnego spadku maluchy doświadczą stanu nieważkości, mogą również samodzielnie wsiąść za kierownicę auta czy zjechać z największej zjeżdżalni w okolicy. Dorośli także nie będą się nudzić - w Rabkolandzie czekają między innymi gokarty, autodrom, kolejka górska oraz diabelski młyn.

Latem park rozrywki otwarty jest codziennie od 10.00 do 18.00. Obowiązują tu karnety 10-przejażdżkowe w cenie 40 PLN i żetony za 5 PLN.

Podczas letniej wyprawy na Mazury obowiązkowym miejscem zabawy jest Mazurski Park Atrakcji Mazurolandia. Oferta jest naprawdę szeroka, znajduje się tu bowiem Park Miniatur, gdzie zobaczymy zabytki Warmii i Mazur, Park Militariów, Grodzisko Rycerskie, w którym można przymierzyć zbroję oraz skansen ludowy. Te propozycje zainteresują rodziców, a co przygotowano dla maluchów?

Dzieci z pewnością będą zachwycone Parkiem Rozrywki, w którym można bawić się tyle, ile dusza zapragnie! Na miejscu znajduje się basen z kolorowymi piłkami, tor przeszkód i wysoka zjeżdżalnia. Mali poszukiwacze przygód pozbędą się nadmiaru energii na trampolinach lub ściankach wspinaczkowych oraz na torze przeszkód ze zjeżdżalniami.

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich atrakcji Mazurolandii wystarczy kupić jeden bilet. Cena normalnego to 20 PLN, a ulgowego 18 PLN. Dla rodzin przygotowano ofertę biletów rodzinnych w cenie 55 PLN (2 dorosłych + 1 dziecko) lub 70 PLN (2 dorosłych + 2 dzieci).

Poszukiwaczom przygód polecamy też Park Ruchomych Dinozaurów w Malborku. Zwiedzanie warto zacząć od spaceru ścieżką edukacyjną, która wije się pośród pięknego zielonego lasu. Jest on domem czterdziestu ruchomych dinozaurów, które zbudowane są w skali 1:1. Po spacerze można odwiedzić Muzeum Skamieniałości, gdzie znajdują się prawdziwe szkielety prehistorycznych zwierząt i skamieniałe rośliny. Kolejnym punktem podczas zabawy dla dzieci w parku rozrywki jest wizyta w Mini ZOO. Maluchy będą zachwycone spotkaniem z sympatyczną alpaką czy majestatycznym muflonem!

W ofercie malborskiego Dino Parku znajdują się też atrakcje Krainy Zabaw. Znajdziemy tam ruchome dinozaury, na których można jeździć, pociągi, zjeżdżalnie i wiele innych propozycji.

Latem park otwarty jest codziennie od 10.00 do 20.00. Bilet normalny kosztuje 19 PLN, ulgowy 16 PLN. W ofercie są również bilety rodzinne - w zależności od liczby osób ich cena wynosi 50, 65 lub 80 PLN.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi