5 pomysłów na walentynkowe zabawy dla dzieci
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji przedstawiamy pięć pomysłów na najciekawsze zabawy walentynkowe.
Szukanie matematycznych serc
Zabawa musi zostać przygotowana już wcześniej zanim grupa wejdzie do pomieszczenia. Prowadzący chowa w różnych miejscach wycięte walentynkowe serduszka. Na znak wszystkie dzieci zaczynają ich szukać. Serc musi być co najmniej tyle, ile dzieci, żeby każde miało szansę uzyskania satysfakcji z ich znalezienia. Kto już odnajdzie jedno, to siada do koła.
W środku sali jest wielka kartka papieru na której odrysowane są kontury serc, które odnalazły dzieci. Ich zadaniem będzie kolejno podchodzenie i przyklejenie serduszek tam gdzie pasują, w zależności od przyjętego wariantu opisanego poniżej:
W przypadku dzieci w wieku szkolnym serca których dzieci szukają, mogą zawierać działania matematyczne, a te na dużej kartce wyniki.
Złamane serca
Dzieci dostają połówki serduszek. Na znak animatora dzieci przychodzą i sprawdzają ze sobą, które połówki do siebie pasują. Jeżeli już wszystkie pary się odnajdą na koniec muszą zatańczyć wspólny taniec. Ta zabawa powinna się przydać, gdy prowadzący planuje robić coś dalej z podziałem na pary.
Sprawdź również: Skąd się wzięły walentynki?
Uwaga serduszko patrzy
Dzieci stoją w kole, a w trakcie grania muzyki podają sobie z rąk do rąk serduszko (najlepiej maskotkę lub poduszeczkę) muszą to robić szybko, bo na przerwę w muzyce dziecko, które zostanie z serduszkiem odpada. Wygrywa to dziecko, któremu uda się wytrwać do końca.
Strzał Amora
Dzieci stoją jeden za drugim przed wielkim sercem zawieszonym na ścianie. Serce powinno mieć wyznaczone punktowane pola (jak w tarczy do gry w darty). Każde dziecko dostaje papierową kulkę i sprawdza czy strzela tak celnie jak Amor.
Serduszko do pary
Serduszko do pary to zabawa ruchowa przy muzyce. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci z woreczków wybierają serduszka (należy przygotować po dwa serduszka z każdego koloru, a najlepiej wyciąć je z samoprzylepnego kolorowego papieru). Gdy każde dziecko ma już naklejone swoje serduszko, pora na zabawę. W trakcie muzyki dzieci poruszają się po sali, a w przerwie w muzyce każdy stara się odnaleźć swoją serduszkową parę.
Sprawdź także: Walentynki w szkole i przedszkolu