5 pomysłów na zabawy w upalny dzień

5 pomysłów na zabawy w upalny dzień
Drukuj Skomentuj

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi gorące letnie dni. Gdy panuje upał, dobrze mieć w pogotowiu zabawy dla dzieci, które zajmą im czas, a także pomogą się ochłodzić.

Dzieci nudzą się nie tylko podczas deszczu, ale także w gorący dzień. Gdy żar leje się z nieba, rzadko który maluch ma ochotę na bieganie i skakanie, dlatego warto mieć w zanadrzu takie pomysły na zabawy dla dzieci, by rozruszały dziecko.

Pamiętaj, by podczas zabawy latem chronić skórę dziecka przed poparzeniem słonecznym. Jeśli szukasz sposobów, wejdź i zobacz: 4 sposoby na ochronę skóry dziecka przed słońcem

 

Wodne balony


Do tej zabawy potrzebne będą balony wypełnione wodą, które można przygotować w domu, a następnie zabrać na podwórko. Teraz wszystko zależy od waszej wyobraźni, bo możecie zorganizować zawody w rzucaniu balonami do celu lub rzuty balonem na odległość – wygrywa ten, kto rzuci najdalej.

Wypełnione wodą balony mogą posłużyć również do innej zabawy dla dzieci na powietrzu. Dwójka maluchów (lub dziecko i rodzic) stają naprzeciwko siebie, w odległości około czterech kroków, i rzucają balon. Za każdym razem, gdy zostanie złapany, każdy z uczestników zabawy postępuje krok do tyłu. Gra trwa dopóty, dopóki ktoś nie upuści balona na ziemię.

 

Z pełnego do pustego


Rodzice, którzy zastanawiają się, jakie zabawy dla dzieci można przygotować na gorący dzień, mogą zorganizować zawody w przelewaniu wody z jednej miski do drugiej. Gra nie będzie taka łatwa, gdy zawodnicy będą musieli to zrobić, używając jedynie plastikowych kubeczków z dziurką w dnie! By ta letnia zabawa dla dzieci trwała dłużej, trzeba ustawić miski nie bliżej niż 1,5 metra od siebie.

 

Gąbkowa wojna


Inna zabawa dla dzieci, która wykorzystuje wodę, to „gąbkowa wojna”. Zasady są proste – rodzice przygotowują jak najwięcej gąbek lub czystych ściereczek oraz miski wypełnione wodą. Zadaniem dzieci jest rozegranie wodnej bitwy, co nie tylko będzie doskonałym pomysłem na pozbycie się rozsadzającej maluchy energii, ale również sposobem na ochłodę w upalny dzień. Dzieci będą zachwycone, jeżeli pozwoli im się „atakować” rodziców. Wygrywa oczywiście osoba, która najdłużej pozostanie sucha.

 

Bańki mydlane


Ciepły letni cień daje doskonałą okazję do tego, by bawić się puszczaniem baniek mydlanych. Wcale nie trzeba do tego specjalnego sprzętu – płyn można zrobić samemu, używając do tego wody, pieniącego się płynu do mycia naczyń oraz kilku kropli gliceryny, która nada bańkom sprężystości i pięknych kolorów. Mieszankę najlepiej przelać do sporej plastikowej miski, by każdy na podwórku mógł mieć do niej swobodny dostęp. Do puszczania baniek nada się wiele dostępnych w domu rzeczy: druciane wieszaki, lejki czy obręcze wycięte z butelek.

 

Trochę koloru


Wiele osób ma farbki do malowania ciała – teraz mogą przydać się do zabawy w letni dzień. Wystarczy ubrać maluchy w kostiumy kąpielowe, dać im farbki i pozwolić działać. Mogą spokojnie malować swoje rączki, nóżki albo plecy rodzeństwa – oczywiście pod nadzorem dorosłego! A gdy zabraknie miejsca do malowania, wystarczy zmyć te oryginalne dzieła sztuki i można bawić się od nowa.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

  • Marcin
    odpowiedz

    Z chęcią przeczytałem ten artykuł z poradami. Za tydzień ruszam na urlop z rodziną i dobrze by było gdyby w jakimś stopniu umiał zagospodarować czas moim dzieciom nawet w upał. :) po artykule nie będę miał z tym najmniejszego problemu, dzieki! :) (...)

Tagi