500 plus a koronawirus - kto dostanie pieniądze?

500 plus a koronawirus - kto dostanie pieniądze?
Drukuj Skomentuj

500 plus to świadczenie finansowe, które od kilku lat jest dla wielu rodziców ogromną pomocą w codziennym funkcjonowaniu. W czasie pandemii koronawirusa pojawiają się głosy, które próbują przekonać rządzących do tego, by na trudny czas pandemii wstrzymano wypłaty świadczeń, a pieniądze przekazano na pomoc w walce z koronawirusem. Przeczytaj, by dowiedzieć się czy świadczenie 500 plus jest zagrożone oraz czy ewentualne wypłaty mogą zostać przełożone w czasie.

 

 

Zmiany w 500 plus

 


Kwota świadczenia ani sposób jej przyznawania nie ulegnie zmianie. Będzie obowiązywał natomiast nowy okres rozliczeniowy. Od 2021 roku będzie on wyznaczony od 1 czerwca do końca maja następnego roku. Co więcej,  od 2021 roku należy składać wnioski o 500 plus. Dotychczas wystarczyło to zrobić raz, a świadczenie było przedłużone automatycznie. Teraz niestety tak już nie będzie.

 

500 plus a koronawirus


Okazuje się, że wypłaty 500 plus mogą być zagrożone zarówno w strefach żółtych jak i czerwonych. Co więcej, złożenie wniosku o te świadczenie finansowe może być dla niektórych rodziców znacznie utrudnione ze względu na wprowadzenie obostrzeń. Pojawiły się nowe zasady korzystania z placówek pocztowych, a do tego dołącza jeszcze wprowadzenie godzin dla seniorów.  Może to generować kolejki przed placówkami pocztowymi. Jeśli pojawią się nowe restrykcje, które doprowadzą do zamknięcia placówek pocztowych, to rodzice, którzy nie mają dostępu do Internetu , zostaną całkowicie pozbawieni możliwości złożenia wniosku o 500 plus.


Ci, rodzice, którzy mają dostęp do Internetu, powinni jak najszybciej złożyć wniosek o 500 plus drogą elektroniczną, czyli za pomocą bankowości elektronicznej, platformy ePUAP i emp@tia.

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!