500 plus na wakacje - do kiedy można wykorzystać bon?

500 plus na wakacje - do kiedy można wykorzystać bon?
Drukuj Skomentuj

500 plus na wakacje to bon turystyczny – rządowy program, który ruszył 1 sierpnia 2020 roku. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, od początku trwania programu rządowego Polacy zapłacili aż 143 tysiące razy używając bonu turystycznego. Kwota tych transakcji to ponad 100 mln złotych! Przeczytaj, by dowiedzieć się, do kiedy można wykorzystać bon 500 plus na wakacje.

 

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny 500 plus?


Nie musisz się obawiać, że jeśli nie wykorzystałeś bonu turystycznego 500 plus w te wakacje, to nie będziesz już miał możliwości skorzystania z tej pomocy finansowej. Nie warto się śpieszyć, ponieważ bon turystyczny można zrealizować do marca 2022 roku!

 

Za co można zapłacić bonem turystycznym?


Bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


Bonem można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego wysokości. Należy jednak pamiętać, że nie podlega wymianie na gotówkę.

 

Bon ma formę elektroniczną i można go aktywować za pośrednictwem platformy PUE ZUS przy wykorzystaniu profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej.

 

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?


Bon turystyczny można wykorzystać w konkretnych miejscach, których listę opublikowała Polska Izba Turystyczna. Bon turystyczny można wykorzystać więc tylko do opłaty za atrakcje na terenie Polski, które znajdują się na wspomnianej liście.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!