500 plus w sierpniu - kiedy wypłata?

500 plus w sierpniu - kiedy wypłata?
Drukuj Skomentuj

Wielu rodziców, którzy pobierają 500 plus, zachodzą w głowę, kiedy pojawią się pieniądze ze świadczenia 500 plus. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą dostać 500 plus w sierpniu. Komu należy się 500 plus w sierpniu, a kto nie dostanie pieniędzy w ramach świadczenia? Odpowiadamy.

500 plus w sierpniu 2021


Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Jednak w 2021 roku zmieniły się zasady przyznawania świadczenia i żeby dostać pieniądze, rodzice muszą składać wnioski co roku.


Jak wynika z danych, do tej pory wpłynęło 4,6 mln wniosków, a uprawnionych do skorzystania z programu jest ponad 6,6 mln dzieci. Osoby, które zwlekały z ich wypełnieniem mogą się niemiło rozczarować. Rok świadczeniowy wystartował w czerwcu, więc ci rodzice, którzy złożyli wniosek do 30 kwietnia 2021, otrzymali wypłatę świadczenia w czerwcu i będą otrzymywać ją co miesiąc do maja przyszłego roku. Ci, którzy złożyli wniosek do końca maja, otrzymali pieniądze do końca lipca.

 

Czytaj także: RKO - jednak przyjazny rozwodnikom i osobom żyjącym w konkubinacie?


Rodzice, którzy złożyli wnioski w czerwcu, dostaną pieniądze do 31 sierpnia 2021 z wyrównaniem od czerwca. Natomiast  wszyscy, którzy złożyli wniosek w lipcu, otrzymają wypłatę świadczenia do końca września (z wyrównaniem od lipca).

 

Nie złożyłam wniosku o 500 plus – co robić? 

 

   
Rodzice, którzy zwlekali ze złożeniem wniosku o 500 plus, powinni zrobić to jak najszybciej. Osoby, które złożą wniosek jeszcze w sierpniu, otrzymają wówczas świadczenie najpóźniej do końca października 2021, ale z wyrównaniem od sierpnia. Warto wiedzieć, że chociaż okres świadczeniowy rozpoczął się w czerwcu, to osoby, które złożyły wnioski w lipcu i sierpniu, otrzymają pieniądze z wyrównaniem od miesiąca, w którym wpłynął wniosek.


Źródło: Gazeta.pl

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!