500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!
Drukuj Skomentuj

O wypłatach 500 plus mogą zapomnieć niektórzy rodzice. Świadczenie finansowe nadal będą otrzymywać rodziny, które mieszkają i pracują w Polsce. 500 plus zostanie odebrane tym, którzy pobierają jednocześnie Kindergeld, ale czy to oznacza, że reszta rodziców nie musi się martwić? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Czym jest Kindergeld?


Jest to niemiecki zasiłek, którzy otrzymują rodziny z dziećmi. W związku z tym zadecydowano o możliwości pobierania tylko jednego zasiłku.


Decyzja Federalnego Trybunału Finansowego jest jednoznaczna, ponieważ 500+ i Kindergeld uznano za tego samego rodzaju świadczenia.


Co więcej, Niemiecki Federalny Trybunał Finansowy (BFH) w Monachium wydał rozporządzenie, z którego wynika, że Kindergeld będzie pomniejszane o sumę 500+, którą Polacy otrzymują w swoim kraju.

 

500+ jest zagrożone?


Wstrzymanie 500 plus dla rodziców pracujących w Niemczech i pobierających Kindergeld zbiegło się z informacjami o zlikwidowaniu 500+ w Polsce.


Informacje te pojawiły się ze względu na zagrożenie gospodarki spowodowane epidemią koronawirusa. Mimo różnych scenariuszy, rząd zapewnia, że nie zamierza zrezygnować z wypłaty 500+.
Jest też druga strona medalu. W sieci pojawiają się petycje o zniesienie 500 plus. Na stronie petycjeonline.com coraz więcej podpisów pojawia się pod petycją dotyczącą  wstrzymania wypłat świadczeń 500+ i świadczeń rodzicielskich (tzw. kosiniakowe) i przeznaczenie tych  środków pieniężnych na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!