6. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki zawita do Lublina

6. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki zawita do Lublina
Drukuj Skomentuj

Czytanie, gotowanie, ptaków wypatrywanie, a nawet łapanie duchów… czyli w Lublinie rozpoczyna się 6. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki, największej polskiej imprezy promującej czytelnictwo. 

Po wymienionych aktywnościach trudno się domyślić, że wciąż mowa o festiwalu literackim, a jednak to prawda. Zapewniamy, że każda z atrakcji - zaplanowana tak, by nie dała się zapomnieć - jest ściśle związana z książką.
 
Fundacja Czas Dzieci - organizator Festiwalu Ojce i Dziatki, już od kilku lat udowadnia, że książki mają ogromny potencjał społeczny i mogą być inspiracją do niezwykłych działań, które stają się budulcem i spoiwem relacji międzypokoleniowych.


To, że tematy poruszane w prezentowanych książkach pomagają budować relację, stało się normą. Teraz czas na spektakularną formę!
 
W tym roku postawiliśmy sobie za cel - wyjaśnia dyrektor programowa - tworzenie wydarzeń, które są szalenie atrakcyjne dla dzieci, ale zajmują także opiekunów. Rodzice i dziadkowie bawią się znakomicie. Precyzyjnie wyszukujemy ciekawe fabuły, znakomite ilustracje, ważne idee i do tych niezwykłych książek budujemy scenariusze wydarzeń, na które sami chętnie byśmy poszli.
 
W programie naturalnie wielkie nazwiska literatury dziecięcej - spotkania, zabawy literackie i warsztaty. Z dziećmi spotkają się m.in. Justyna Bednarek, Marta Guśniowska, Maciek Szymanowicz, Marcin Minor, Monika Chrabąszcz, Ewelina Garbula czy Dominika Czerniak-Chojnacka. Autorzy rozpoznawani przez rodziców tym razem wystąpią w niecodziennej roli. Czeka nas wspólne gotowanie - czyli wielki bezowy bałagan - pod okiem Łukasza Modelskiego, znawcy kuchni i erudyty, autora niezwykłej książki „Pyszne przypadki”, spacer przyrodniczy z Michałem Książkiem, zakończony piknikiem na dachu CSK, czy spotkanie dla przedszkolnych ekonomistów w Grand Hotel Lublin z Barbarą Supeł.
 
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie wernisażem wystawy, ale tym razem galerię CSK opanują duchy! „To ukłon w stronę dzieci starszych,  które zaczynają z naszego festiwalu powoli wyrastać” - tłumaczą organizatorzy. „Galeria duchów’ Dominiki Czerniak -Chojnackiej to rarytas artystyczny i nikogo nie trzeba do przyjścia namawiać, ale pragniemy uprzedzić, że podobno w galerii straszy…


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Pasmo ekonomiczne realizowane w partnerstwie z Fundacją ING Dzieciom.

 


Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi