6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!
Drukuj Skomentuj

Wakacje rozpoczęte… ale czy dla wszystkich? Wiele przedszkoli w okresie letnim funkcjonuje tak samo, jak w ciągu roku szkolnego; a nawet, jeśli placówki mają przerwę wakacyjną - nie wszyscy rodzice mają wtedy urlop. Choć więc słońce grzeje, a biura turystyczne kuszą propozycjami, nie zawsze znajdzie się moment na złapanie oddechu. Co zrobić, by pomimo braku urlopu dwa najbliższe miesiące nam nie umknęły? Sprawdź 6 pomysłów na sprawienie, by to lato stało się niezapomniane!

Może zainteresuje Cię też: 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

 

1. Wyjątkowa sesja zdjęciowa


Zdjęcia to najpopularniejsza forma tworzenia własnych pamiątek. Niestety, najczęściej większość z nich ląduje w pamięci telefonu albo komputera - a po tygodniu nikt już do nich nie zagląda. Dlatego dopilnuj, by z tegorocznych zdjęć część wywołać!

Nie masz urlopu i nie jedziesz nigdzie na wycieczkę? Wydaje Ci się, że nie będziesz mieć okazji do zrobienia zdjęć? Obudź w sobie ducha kreatywności:

 

 • zaproś rodzinę albo znajomych do sesji zdjęciowej przy kwiatach w ogródku/ na spacerze w lesie albo na łące;
 • zorganizuj sesję na wesoło - przygotuj śmieszne gadżety: duże okulary, peruki albo kolorowe ubrania;
 • znajdźcie zdjęcia swojej rodziny sprzed kilku lat i postarajcie się odtworzyć pozy i ubrania przedstawione na fotografii;
 • zafunduj sobie albo swojej rodzinie profesjonalną sesję zdjęciową u fotografa;

 

2. Letnia moda szyta na miarę


Dla niektórych pomysł wyda się banalny - nie sprawi, że to lato stanie się niezapomniane. Dla innych… no właśnie. A gdyby w tym roku pozwolić sobie na nowe ubranie - nie z sieciówek ani nawet najdroższych sklepów - ale szyte na miarę? Dla mamy: letnia sukienka albo kombinezon, dla taty: przewiewna koszula albo marynarka. Lato to przecież okazja do spróbowania nowych wzorów, kolorów i nietypowych zestawień. Zainspiruj się wykrojami z katalogów modowych, wybierz ciekawy materiał - i ruszaj do krawca!

 

3. Nadrobienie zaległości książkowych lub filmowych


Wiele osób ma gdzieś w głowie listę książek lub filmów, które chce przeczytać/zobaczyć, ale nigdy nie ma na to czasu… W to lato postanów sobie, że sięgniesz po przynajmniej część z nich.

Wakacje to idealny czas na czytanie nie tylko w zaciszu domowym! Siedząc z dziećmi w ogródku, pilnując ich na placu zabaw, czy - jeśli masz taką możliwość - w samotności w kawiarni, z pucharkiem lodowym… jeśli tylko postanowisz sobie nadrobić zaległości książkowe, na pewno uda Ci się zorganizować kilka chwil dla siebie.

 

Sprawdź: 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

 

Jeśli chodzi o filmy - warto zorientować się, czy gdzieś w Twojej w okolicy są organizowane kina plenerowe. To świetna okazja na obejrzenie seansu w gronie znajomych, w miłej scenerii i na świeżym powietrzu.

 

4. Nocny spacer z dziećmi


Posiadanie dzieci oznacza najczęściej, że wieczory spędza się w domu, czytając dobranocki, sprzątając, przygotowując do następnego dnia… A może w to lato urządzić rodzinie wyjątkową wycieczkę po zmroku? Jeśli Twoje dzieci są w przedszkolu, na pewno ucieszy ich możliwość położenia się spać tak późno, jak kładą się tylko dorośli! Rzecz jasna, najlepiej zrobić taki spacer wtedy, gdy następnego dnia maluchy nie muszą wcześnie wstawać. A jeśli dzieci nie są na ogół chętne do spacerów? Dodatkowe atrakcje po zmroku mogą wzbudzić w nich ciekawość:

 

 • weźcie latarki i sprawdźcie, jak wygląda ogród/ pobliski park po ciemku. Może uda Wam się znaleźć śpiące owady?
 • wybierzcie się w miejsce, gdzie nie słychać szumu samochodów i telewizora sąsiadów. Siedźcie chwilę w ciszy. Jak brzmi Wasza miejscowość w nocy?
 • kupcie farbę fosforyzującą i w ciągu dnia coś nią narysujcie. Czy w nocy wygląda tak samo jak w dzień?

 

5. Sporty na świeżym powietrzu (i nie tylko!)


Dla wielu osób to wiosna jest momentem, który napełnia ich energią i zachęca do spróbowania nowych aktywności. Jednak lato również zapewnia sporo możliwości dla osób, które chcą zacząć uprawiać sporty:

 

 • sprawdź, czy w okolicy są organizowane zajęcia jogi albo fitness na świeżym powietrzu;
 • odkurz rowery, hulajnogi albo rolki i zaproś rodzinę na popołudniową wycieczkę;
 • w weekend wybierzcie się na basen - w lato niektóre obiekty sportowe mają otwarte również zbiorniki znajdujące się na zewnątrz budynku;
 • a może zaprosić dzieci do spróbowania czegoś nowego? Lato to również czas, kiedy niektóre obiekty sportowe proponują zniżki na zajęcia: wspinaczkowe, na trampolinach, na wrotkach…;

 

6. Festiwale letnie - propozycja dla całej rodziny


Wiele letnich festiwali odbywa się przez kilka dni, na ogół w weekendy - nawet nie mając urlopu można wyrwać się na kilka godzin! Tym bardziej, że wiele takich eventów proponuje szeroki zakres atrakcji: dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

Przeczytaj też: Zrób sobie prezent - wybierz pudełko pełne relaksu!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi