900 plus na dziecko - komu przysługuje?

900 plus na dziecko - komu przysługuje?
Drukuj Skomentuj

900 złotych na dziecko to świadczenie, które nie będzie obowiązywało wszystkich rodziców, którzy do tej pory pobierali 500 plus. Jakie są kryteria przyznawania 900 plus? Odpowiadamy.

900 plus na dziecko – co to za świadczenie?


Świadczenie 900 plus to nic innego jak uzupełnienie dobrze znanego Polakom programu 500 plus. Nie dotyczyłoby ono jednak wszystkich beneficjentów, a w praktyce przysługiwałoby jedynie nielicznym.


900 plus ma przysługiwać tym rodzinom, którym świadczenie w wysokości 12 tysięcy złotych nie będzie się należało. Dopłata w wysokości 400 złotych będzie obejmować żłobek czy pobyt w klubie dziecięcym lub dziennego opiekuna, co ułatwi wielu rodzicom powrót do pracy.

 

Czytaj również: 500 plus za lipiec - nie wszyscy otrzymają świadczenie


„Dofinansowaniem pobytu w instytucjach opieki (żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów) zostaną objęte dzieci uczęszczające do tych instytucji i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego, tj. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem i wszystkie w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca i po ukończeniu 36 miesiąca życia” - podało informację otrzymaną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Radio Zet.

 

Sprawdź także: 12 tys. złotych za urodzenie dziecka - jakie warunki trzeba spełnić?


W tym momencie mowa jedynie o wstępnych propozycjach, ponieważ zasady programu nie zostały jeszcze ustalone przez rząd. Sytuacja jest zatem niepewna, a informacje na temat świadczenia 900 plus mają być na bieżąco aktualizowane.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!