Wyszukaj przedszkole:

Kolorowanki

Kasia Skóra

Kasia Skóra prowadzi Klub Malucha Tup-Tup w Krakowie, ukończyła studia z zakresu...
Kinga,

Metoda NVC z 2-latkiem

Dzień dobry, jestem mamą 2-latka. Niedawno spotkałam się metodą NVC, ale ciągle szukam nowych informacji. I teraz moje pytanie: jeśli mój synek jeszcze nie mówi, a teraz przechodzi okres buntu (czyli jeśli coś już mówi, to jest to nie...
Rodzice radzą: 0 wiecej
Magda,

Moczenie się 4-latki

Co zrobić, żeby córka przestała się moczyć w nocy? Ma 4 lata, nigdy nie było tego problemu. W przedszkolu też jest wszytko ok, a chodzi tam już drugi rok. Nie przypominam sobie żadnego ważnego/stresującego wydarzenia ostatnio. Pozdrawiam, Magda
Rodzice radzą: 0 wiecej
Paulina,

Brat dokucza młodszej siostrze

Jak przekonać 8-latka, żeby nie dokuczał młodszej siostrze (4 lata)? Córka pierwszy raz poszła do przedszkola, bardzo z mężem dbamy o to, żeby się dobrze zaadaptowała, ale jeszcze płacze itp. Syn od początku jej dokucza, że jest "beksa", "niunia" i...
Rodzice radzą: 0 wiecej

Artykuły

 • Wielkanoc 2020. Jak pobłogosławić pokarmy w domu?

  Wielkanoc 2020. Jak pobłogosławić pokarmy w domu?

  W związku z ograniczeniami zgromadzeń, wierni nie poświęcą wielkanocnych pokarmów w Wielką Sobotę. Biskupi zachęcają jednak, aby pobłogosławić je w rodzinnych domach, za pomocą określonej modlitwy. Poniżej opisujemy jej treść.
 • Czy można wraz z dzieckiem wyjechać do rodziny na święta?

  Czy można wraz z dzieckiem wyjechać do rodziny na święta?

  W związku z obostrzeniami ws. pandemii koronawirusa, wiele osób zastanawia się, czy będzie mogło wraz z dziećmi odwiedzić swoje rodziny w Święta Wielkanocne. Rekomendację co do świątecznych podróży polskich rodzin, wydał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Michał Paweł Dworczyk oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 • Jak COVID-19 wpływa na zdrowie i rozwój społeczny dziecka?

  Jak COVID-19 wpływa na zdrowie i rozwój społeczny dziecka?

  COVID-19 to choroba wywoływana przez nowego, wciąż nie do końca zbadanego wirusa. Powszechnie mówi się, że grupą najbardziej narażoną na zakażenie koronawirusem są głównie osoby starsze oraz schorowane. Jednak jak dowodzą badania naukowców z Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, zagrożone są także dzieci.
 • Nauka mycia zębów z aplikacją TH Wash!

  Nauka mycia zębów z aplikacją TH Wash!

  Dbanie o higienę to coś, co powinniśmy od samego początku wpajać swoim dzieciom.  Jest to jednak niezwykle trudne, ponieważ wiele pociech znajduje sposoby, by wymigać się od kąpieli czy mycia zębów. Ale koniec z tym – teraz rodzice mogą mieć swoją tajną broń! Sprawdź, czym jest aplikacja TH Wash i w jaki sposób rozwiąże problem dbania o higienę jamy ustnej.
 • Biblioteki zamknięte - skąd wziąć książki dla przedszkolaka?

  Biblioteki zamknięte - skąd wziąć książki dla przedszkolaka?

  Zakaz wychodzenia z domu warto wykorzystać do rozwijania nowych umiejętności i zdobywania nowych pasji. Jest to też dobry czas na czytanie – ale co zrobić, gdy wszystkie zapasy domowej biblioteczki już się wyczerpały? Sprawdź nasze propozycje na zdobycie książek za grosze lub całkowicie za darmo!
 • Wielkanocne potrawy dla dzieci

  Wielkanocne potrawy dla dzieci

  W okresie przedświątecznym nie jedna mama zastanawia się, jakie dania przygotować dla swojej pociechy, by było lekko i jednocześnie tradycyjnie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was kilka sprawdzonych przepisów na tradycyjne i zdrowe potrawy wielkanocne dla maluchów. Dania z pewnością posmakują nie tylko dzieciom, ale i dorosłym!