Wyszukaj przedszkole:

Artykuły

 • ZUS przeanalizuje zwolnienia nauczycieli - z czym się to wiąże?

  ZUS przeanalizuje zwolnienia nauczycieli - z czym się to wiąże?

  Ministerstwo Edukacji i Nauki cyklicznie w każdym miesiącu będzie przekazywać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dane dotyczące przebywających na zwolnieniach nauczycieli. ZUS ma zająć się analizowaniem ich nieobecności, a także monitorować skalę oraz cykliczność. Związkowcy twierdzą, że chodzi o odebranie nauczycielom części przywilejów.
 • Urlop wychowawczy - komu przysługuje?

  Urlop wychowawczy - komu przysługuje?

  Urlop wychowawczy to urlop, który przysługuje rodzicom na dziecko. Okazuje się jednak, że nie wszyscy rodzice mogą wziąć taki urlop. Przeczytaj, by dowiedzieć się, komu przysługuje urlop wychowawczy i jak długo on trwa.
 • Urlop rodzinny - kto może z niego skorzystać?

  Urlop rodzinny - kto może z niego skorzystać?

  Okazuje się, że nie tylko rodzice będą mogli wziąć urlop, by sprawować opiekę nad swoimi pociechami. 1 czerwca 2021 roku wpłynął do Sejmu projekt poselski o zmianie ustawy związanej z Kodeksem pracy, który mówi o specjalnym urlopie. Dla kogo jest przewidziany urlop rodzinny? Odpowiadamy.
 • Koronawirus u dzieci - objawy wariantu Delta

  Koronawirus u dzieci - objawy wariantu Delta

  Wariant Delta korona wirusa szaleje już na całym świecie. Zakażenie tym wariantem daje również znacznie cięższe objawy u zakażonych nim dzieci. Jak rozpoznać, że dziecko ma objawy wariantu delta? Podpowiadamy.
 • Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - dla kogo?

  Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - dla kogo?

  Państwowy Instytut Ekonomiczny wyszedł do Polaków z propozycją, która spotkała sięz oburzeniem wśród społeczeństwa. Niektórzy jednak uznają to za świetny pomysł. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy to comiesięczne świadczenie, które miałoby być przyznawane dla każdego obywatela. Dla osoby dorosłej w wysokości 1200 złotych, a lda dziecka w wysokości 600 złotych.

Kolorowanki

Kasia Skóra

Kasia Skóra prowadzi Klub Malucha Tup-Tup w Krakowie, ukończyła studia z zakresu...
Aleksandra,

Niegrzeczne zachowanie.

Witam serdecznie. Córka w tym roku poszła do przedszkola ja jestem przewodniczącą trójki klasowej dlatego piszę w tej stlprawie. Otóż od początku roku szkolnego córka skarży się na zachowanie kolegi. Dziecko ją bije, drapie,...
Rodzice radzą: 0 wiecej
Małgorzata,

Zachowanie, jak reagować

Witam, piszę już z bezsilności. Może dostanę trochę pocieszenia i jakieś rady. Syn wkrótce 3 lata. Uczęszcza do żłobka. Mam problemy z jego zachowaniem na placu zabaw. Już nie wiem jak reagować na jego zachowanie.. Otóż zdarza mu się w sumie...
Rodzice radzą: 0 wiecej
bela,

kwalifikacje kadry w niepublicznym punkcie przedszkolnym

Dzien dobry, planuje otworzyć niepubliczny punkt przedszkolny. Czy nauczyciele mogą nie posiadać wykształcenia pedagogicznego? z góry dziękuję za odpowiedź, bela
Rodzice radzą: 0 wiecej