Adres św. Mikołaja - gdzie wysłać list?

Adres św. Mikołaja - gdzie wysłać list?
Drukuj Skomentuj

Święty Mikołaj to najbardziej znany staruszek na całym świecie. Dzieci przez cały rok starają się być grzeczne, by w Mikołajki i Wigilię otrzymać od niego prezent. Te bardziej i mniej grzeczne, bardzo często decydują się też na wysłanie listu do św. Mikołaja z prośbą o upragnione prezenty. Gdzie wysłać list do św. Mikołaja napisany przez dziecko? Odpowiadamy.

Adres Świętego Mikołaja – gdzie wysłać list?


Dom Świętego Mikołaja znajduje się w Rovaniemi w Laponii – północnej części Finlandii. Oznacza to, że od domu Świętego Mikołaja do Warszawy, dzieli nas tylko 1600 kilometrów. W tym właśnie miejscu znajduje się dom Mikołaja, a także jego biuro, które jest świątecznym centrum dowodzenia oraz słynna poczta.

 

Sprawdź także: Kreatywne Mikołajki w przedszkolu - jak je zorganizować?


List do św. Mikołaja można zatem zaadresować na ten adres:


Santa Claus
Arctic Circle
96-930 Rovaniemi, Finlandia


Nie widzisz ulicy? Nie martw się! Dom Mikołaja jest tak znanym miejscem, że list twojego dziecka na pewno trafi w powołane ręce. Ci, którzy jednak obawiają się wysłania tradycyjnego listu, mogą zrobić to za pomocą poczty elektronicznej. Wystarczy wysłać maila na adres: santa.claus@santaclausoffice.fi. Być może twoje dziecko otrzyma odpowiedź od Mikołaja bądź jego pomocników elfów. Warto spróbować!

 

Czytaj także: Mikołajki - geneza święta

 

Wioska św. Mikołaja


Co ciekawe, zamiast listu bądź maila do św. Mikołaja, można wybrać się w podróż do Laponii, by zobaczyć Mikołaja na własne oczy. Do Wioski św. Mikołaja, którą można zwiedzać cały rok, zjeżdżają się każdego roku miliony dzieci z całego świata. Atrakcje to m.in. jazda saniami z reniferami, psim zaprzęgiem, zwiedzania lodowego zamku Muminków, a nawet farmy elfów. Można również wejść do środka domu Mikołaja, by porozmawiać z nim przez chwilę i zrobić pamiątkową fotografię.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!