Akademia Zdrowego Przedszkolaka: "Przedszkolak bezpieczny w środowisku"

Akademia Zdrowego Przedszkolaka: "Przedszkolak bezpieczny w środowisku"
Drukuj Skomentuj

"Przedszkolak bezpieczny w środowisku" - pod takim hasłem rozpoczęła się 7. edycja Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Akcja nawiązuje do poprzednio poruszanych tematów: znajomości numerów alarmowych oraz właściwych reakcji na zagrożenia w domu i poza nim.

Tegoroczna edycja Akademii Zdrowego Przedszkolaka zadba również o budowanie właściwych wzorców ruchowych i bezpieczeństwa podczas zabaw. Dzieci poznają zasady ruchu drogowego, nauczą się podstawowych znaków drogowych, zasad poruszania się pieszych i rowerzystów po ulicy oraz właściwego przechodzenia przez jezdnię.

Serwis Przedszkola.edu.pl objął oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.

Warsztaty zostaną wzbogacone o elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Celem tej metody jest wspomaganie rozwoju dziecka, budowanie jego pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu.

Zajęcia będą przeprowadzać nauczyciele przedszkolni w oparciu o scenariusze przygotowane przez specjalistów Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Podczas trwających cztery tygodnie warsztatów dzieci bawiąc się nauczą jednocześnie zasad bezpieczeństwa! Jak do tej pory, zajęcia są przeplatane dużą liczbą zabaw edukacyjnych, bajek oraz kolorowanek. Po ich zakończeniu przedszkolaki będą świadome niebezpiecznych sytuacji, które mogą je spotkać i będą potrafiły im zapobiec lub z nimi sobie poradzić. Celem akcji jest nie tylko edukowanie dzieci ale również rodziców, dla których przygotowano prezentację obejmującą między innymi informacje o metodzie Weroniki Sherborne.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych o charakterze edukacyjnym, które prowadzone są na terenie przedszkoli prywatnych i publicznych. Uczestnictwo przedszkoli jest bezpłatne.

Punktem wyjścia Akademii było zdrowe żywienie małych dzieci - była to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który dotyczy już najmłodszych. Obecnie działania akcji koncertują się wokół zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci. Zespół ekspertów opracowuje materiały edukacyjne i warsztaty, które angażują do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci. W ciągu roku odbywają się 4 akcje/warsztaty.

Do tej pory  z zaproszenia skorzystało i popiera inicjatywę, uważając ją za ważną i bardzo potrzebną, prawie 2000 przedszkoli.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA rozpoczęła działalność wiosną 2011 roku. Do tej pory został opracowany program poszczególnych akcji, pozyskani partnerzy merytoryczni oraz zbudowana baza współpracujących placówek przedszkolnych. Organizatorem Akademii Zdrowego Przedszkolaka jest firma Lionfitness Witold Lew Starowicz, która istnieje na rynku od 2003 roku.


Więcej szczegółów: www.zdrowyprzedszkolak.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi