Akademia Zdrowego Przedszkolaka: Zboża zjadamy, energię z nich mamy.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka: Zboża zjadamy, energię z nich mamy.
Drukuj Skomentuj

Dlaczego zamiast słodyczy warto jeść orzechy? Co to są węglowodany złożone? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają przedszkolaki podczas zajęć Akademii Zdrowego Żywienia. Właśnie rusza ósma edycja akcji!

"Zboża zjadamy, energię z nich mamy", tym hasłem rozpoczęła się właśnie 8. edycja Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Akcja jest kontynuacją działań związanych z Piramidą Żywienia Przedszkolaka.

Serwis Przedszkola.edu.pl objął oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.

Warsztaty obejmują najważniejsze piętra piramidy. Przedszkolaki poznają produkty będące źródłem węglowodanów, białek i tłuszczów, czyli podstawowych składników dobrze zbilansowanej diety. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli przedszkolnych, według scenariuszy opracowanych przez ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Podczas  4-tygodniowych warsztatów dzieci bawiąc się, nauczą jednocześnie nowych pojęć, jak: węglowodany złożone, błonnik, kwasy tłuszczowe. Będą wiedziały dlaczego zamiast słodyczy warto jeść orzechy. Warsztaty jak są uzupełnione dużą liczbą zabaw edukacyjnych, bajek o Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka, ilustracji i kolorowanek.

Akcja jest też okazją do edukowania dzieci i rodziców, dla których przygotowano prezentację zawierającą informację o tym, jak rozpoznać dobre jedzenie i jak produkty spożywcze wpływają na iloraz inteligencji ich pociech.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka jest ogólnopolskim cyklem akcji prozdrowotnych o charakterze edukacyjnym, które są bezpłatnie prowadzone na terenie przedszkoli prywatnych i publicznych. Działania Akademii koncentrują się wokół zdrowego odżywiania, profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa najmłodszych. Warsztaty są także odpowiedzią na problem otyłości, która dotyka coraz młodsze dzieci. Stąd pomysł, aby do wspólnej pracy zaangażować rodziców, maluchy i pracowników przedszkoli. W ciągu roku odbywają się 4 akcje/warsztaty.

Do tej pory z zaproszenia skorzystało prawie 2500 przedszkoli.

Więcej szczegółów: www.zdrowyprzedszkolak.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi