Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
W 180 min dookoła Europy - Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską!

W 180 min dookoła Europy - Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską!

Komu w drogę temu czas! Big Ben w Londynie, Koloseum w Rzymie i zamek w Lublinie! Pakujcie plecaki i wyruszajcie z nami na europejskie szlaki! Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską pełną przygód! Tym razem będziemy podróżować po Europie, a na uczestników zabawy czekać będzie masa atrakcji! Bawimy się 29 czerwca w godzinach 12:00-15:00 w Galerii Renova na Targówku. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy.
ROBOT TRAINS - siła przyjaźni i współpracy

ROBOT TRAINS - siła przyjaźni i współpracy

Serialowa drużyna Kaya zaprasza do wspólnej zabawy na łamach nowego magazynu „Robot Trains”. To nowy tytuł w ofercie na rynku prasowym z portfolio Egmont Polska, dostępny w sprzedaży od 18 czerwca 2019 roku .
Fotorelacja z Targów Baby Day 2019

Fotorelacja z Targów Baby Day 2019

Ponad 30 wystawców i około 1500 odwiedzających – Baby Day Targi dla dzieci i rodziców odbyły się w miniony weekend w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Zapraszamy na fotorelację!
Jak oduczyć się etykietowania dzieci?

Jak oduczyć się etykietowania dzieci?

Naznaczanie społeczne nazywamy inaczej etykietowaniem. Jest to proces, który zachodzi w umyśle każdego z nas - zarówno w kontaktach z dziećmi, jak i z dorosłymi. Z jednej strony uważa się to za mechanizm porządkujący informacje w naszych umysłach, z drugiej: może być bardzo szkodliwy dla relacji z innymi. Jak na etykietowanie reagują dzieci? I jakie są sposoby na oduczenie się osądzania?
Scenariusz przedstawienia „Podróż po Afryce” - pożegnanie 6-latków

Scenariusz przedstawienia „Podróż po Afryce” - pożegnanie 6-latków

Przedstawienie „Podróż po Afryce” zostało opracowane na zakończenie pobytu dzieci sześcioletnich w przedszkolu. Po pierwsze po to, by przekazać dzieciom ze wszystkich grup wiekowych jak największy zasób informacji dotyczących kontynentu afrykańskiego, a po drugie, aby pokazać ogromny potencjał aktorski drzemiący w naszych wychowankach. Pracy przy tym przedstawieniu jest sporo, ale efekt jest wspaniały i wart poniesionych trudów. Naszym dążeniem było zaangażowanie wszystkich do wspólnej zabawy, ponieważ jest to najlepszy sposób gwarantujący przyjazne przyswajanie wiedzy przez dzieci w wieku przedszkolnym.
Wyjazd z dzieckiem za granicę: o jakich dokumentach należy pamiętać?

Wyjazd z dzieckiem za granicę: o jakich dokumentach należy pamiętać?

Wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę? Pamiętaj o zabraniu ze sobą odpowiednich dokumentów! Sprawdź, o jakich dokumentach należy pamiętać przy wyjeździe z dzieckiem za granicę.
5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

Poszukujecie w Warszawie miejsca, w którym moglibyście się napić pysznej, aromatycznej kawy, a dzieci - pobawić w bezpiecznych i niebanalnych salach? Sprawdź ofertę klubokawiarni dla dzieci! Zapewniają one nie tylko przestrzenie przyjazne maluchom, ale też organizują zajęcia dla dzieci, warsztaty rodzinne, urodziny i przyjęcia. Zobacz naszą listę 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie.
Kreatywne zabawy plastyczne. Innowacja pedagogiczna

Kreatywne zabawy plastyczne. Innowacja pedagogiczna

„Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i  przeżyć. Jest także źródłem najwspanialszych wzlotów myśli twórczej, realizacją najskrytszych marzeń dostarczających uśmiechu i szczęścia dzieciom” - Stanisław Popek
Czas spędzany z dzieckiem

Czas spędzany z dzieckiem

Czas wakacji to okres, w którym wielu rodziców próbuje niejako nadrobić czas spędzany z dzieckiem. Chcą oni wynagrodzić swoim pociechom chwile, w których pracują, są zajęci lub nieobecni. Pojawia się wówczas w głowie wiele pomysłów, począwszy od kupowania całej masy prezentów, przez wizyty w miejscach typu sale zabaw czy wesołe miasteczka, po dalekie i kosztowne wyjazdy. W drobnym upominku raz na jakiś czas nie ma nic złego. Korzystanie z letnich atrakcji przeznaczonych dla dzieci lub całych rodzin też jest w porządku, szczególnie że sezon wakacyjny sprzyja organizacji wszelkich pikników czy festynów. Jednak musimy wiedzieć, że dzieci nie potrzebują nieustannego zapewniania nie wiadomo jakich urozmaiceń i niespodzianek.
3 zabawki DIY które wspierają rozwój motoryki małej

3 zabawki DIY które wspierają rozwój motoryki małej

Ćwiczenie motoryki małej sprawia, że ruchy dziecka stają się bardziej precyzyjne i kontrolowane. Co za tym idzie, łatwiej mu nabyć umiejętność pisania, rysowania, wycinania, a także wykonywać czynności samoobsługowe (jak np. wiązać buty, zapinać kurtkę). Możesz więc kupić zabawkę wspierającą motorykę małą w sklepie… albo zrobić ją samodzielnie! Podpowiadamy 3 zabawki DIY które wspierają rozwój motoryki małej.
Rodzinny czas w G2A Arena - Baby Day: Targi dla dzieci i rodziców 2019

Rodzinny czas w G2A Arena - Baby Day: Targi dla dzieci i rodziców 2019

Już w ten weekend 15-16 czerwca 2019 r. w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa odbędą się targi dla dzieci i rodziców BABY DAY. Organizatorzy przygotowali ciekawe stoiska z ubrankami i akcesoriami potrzebnymi dzieciom, mamom i kobietom w ciąży. W programie również mnóstwo atrakcji, pozwalających spędzić wspólnie rodzinny weekend.
brak_foto

Syn nie pozwala podejść do młodszej siostry

Witam, ostatnio mój syn jest bardzo zazdrosny o swoją młodszą siostrę. Kiedy babcia albo ktoś z rodziny, albo nawet inne dzieci do niej podchodzą, syn odpycha i szczypie innych i nie pozwala podjeść do siostry. Zachowuje się agresywnie. Tłumaczymy mu, że tak nie można, ale to nic nie pomaga. Dodam, że syn ma 4,5 lat, a córka 7 miesięcy. Wcześniej nie było takich problemów, syn bardzo dobrze zaakceptował narodziny siostry (przygotowaliśmy go na to). Co robić? Pozdrawiam, Beata
brak_foto

6 latek - jak postępować?

Witam. Pytanie dotyczy mojego 6 letniego syna- najstarszego. Od pewnego czasu zaczyna podważać wszelkie zakazy i reguły panujące w domu, zaczyna się kłócić, a gdy spotka się ze stanowczym NIE, kończy się to obrażaniem, jęczeniem, gderaniem pod nosem. Tłumaczenie nie pomaga - przysłowiowe jajko mądrzejsze od kury. Nie ukrywam, jest to irytujące, szczególnie, gdy podważane są podstawowe reguły bezpieczeństwa, które mają uchronić go i jego 3 letniego brata przed wypadkiem, itp. Nie ukrywam, czasami odpuszczam, aby przekonał się na własnej skórze, że takie postepowanie nie jest słuszne. Czy to chwilowy bunt, sprawdzanie granic? Jak postępować?
brak_foto

mgr Anna Mozga / Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA MIANOWANEGO UBIEGAJĄCEGO SIĘ O STOPIEŃ ZAWODOWY NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO