Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

Wizyta u dentysty u wielu osób, zarówno u dzieci jak i dorosłych,  połączona jest z odczuwaniem strachu. Ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dziecko zarówno z dentystą jak i gabinetem stomatologicznym. Sprawdź, o co należy zadbać zanim wybierzesz się z dzieckiem na wizytę u stomatologa.
800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił  kolejną edycję programu "Aktywna Mama, Aktywny Tata". Wsparcie finansowe trafi do młodych rodziców. W ramach programu rodzice dostawać będą 800 złotych miesięcznie przez rok w formie bonów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenie dla niani.
Jak radzić sobie z drugim ząbkowaniem?

Jak radzić sobie z drugim ząbkowaniem?

Choć drugie ząbkowanie nie zawsze jest tak uciążliwe jak te, które dzieci przechodzą w okresie niemowlęcym, to może być dla dziecka naprawdę nieprzyjemne. Sprawdź, co zrobić, by ułatwić dziecku codzienne funkcjonowanie w czasie kolejnego ząbkowania.
Grupy mieszane wiekowo w przedszkolu

Grupy mieszane wiekowo w przedszkolu

Karolina Borkiewicz Większość polskich placówek wychowania przedszkolnego od lat praktykuje system dobierania dzieci do grup ze względu na rocznik urodzenia. To dobrze znany system – większość z nas właśnie w takim się uczyła. Powszechnie przyjmuje się, że trzylatki rozpoczynające edukację przedszkolną trafiają do jednej grupy i wspólnie wędrują po szczeblach edukacji. Jednak w ciągu ostatnich lat, za sprawą zmian w systemie oświaty, coraz częstsze staje się zjawisko mieszanych grup wiekowych.
Zapraszamy na XI Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych!

Zapraszamy na XI Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych!

Wydarzenie odbędzie się 23 października 2020 r. w Warszawie. Nasz kongres odbędzie się w dwóch światach: online’owym i rzeczywistym. Do Was należy decyzja, czy chcecie przyjechać do Warszawy, czy wolicie zostać w swoich domach i połączyć się z nami online.
RUSZA AKCJA EDUKACYJNA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

RUSZA AKCJA EDUKACYJNA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

Więcej niż 6 godzin dziennie - tyle czasu według amerykańskich badań1 spędza przed ekranem komputera lub smartfona znacząca część dzieci podczas pandemii COVID-19. To ogromny wzrost  w stosunku do okresu sprzed pandemii, który niepokoi aż 85% procent rodziców. Jak przeciwdziałać? Startuje bezpłatna akcja edukacyjna „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, skierowana do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także rodziców i nauczycieli. Minimum 50 000 domów zyska młodego czytelnika otrzymując darmowe egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet gadżetów i materiałów czytelniczych! Zapisy już otwarte!
Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2020

Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2020

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.
Jak rozpoznać, że dziecko ma ADHD?

Jak rozpoznać, że dziecko ma ADHD?

Nadpobudliwe dzieci bardzo często postrzegane są przez innych jako niegrzeczne, a nawet niewychowane. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ma do czynienia z dzieckiem z ADHD. Wychowanie nie jest proste, ale warto wprowadzić dodatkowe zasady, które pomogą dziecku poradzić sobie w dorosłym życiu.
300 plus - rusza nabór wniosków!

300 plus - rusza nabór wniosków!

300+ na wyprawkę dla dziecka to kolejny po 500+  czołowy program Prawa i Sprawiedliwości, który wspiera rodziny z dziećmi. Sprawdź, kiedy rusza nabór wniosków i komu przysługuje pomoc finansowa.
Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

Jazda na hulajnodze, za sprawą wprowadzenie elektrycznych sprzętów do jazdy, staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za tą może trochę niebezpieczną zabawą, kryje się wsparcie rozwoju ruchowego dziecka. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z jazdy na hulajnodze.
Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię.

Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię.

“Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię. Ona tworzy piękniejsze obrazy, piękniejszy świat, niż to co Was otacza!” - apelował  w ubiegłym roku Jerzy Trela do uczestników Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.
Bon 500+ dla kogo?

Bon 500+ dla kogo?

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, które będzie można wykorzystać na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy i wszystko, co jest z tym związane.
Pomysły na prezent na Dzień Taty

Pomysły na prezent na Dzień Taty

W zależności od budżetu na prezent, przedszkolaki mogą poszaleć z podarunkiem, którym podziękują swoim tatusiom za trud włożony w opiekę i wychowanie i wyrażą swoją wdzięczność. Przygotowaliśmy specjalne zestawienie z pomysłami na prezent z okazji Dnia Taty. Przeczytaj i wybierz coś, co najbardziej przypadnie do gustu twojemu tacie!
Tolerancja u dziecka na wagę złota

Tolerancja u dziecka na wagę złota

Lekcje tolerancji to bardzo cenne lekcje. Jeśli chcesz wychować dziecko na inteligentne i otwarte na świat i ludzi - nie warto czekać z nimi długo. Już od najmłodszych lat powinieneś wpajać dziecku, jak ważna jest tolerancja. Dzieci mają do czynienia z innością cały czas. Z czasem, gdy same potrzebują, a nie dostają czyjejś akceptacji – stają się nieśmiałe i zamknięte w sobie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić wartościowe lekcje tolerancji i uchronić je od przykrych sytuacji.
500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

O wypłatach 500 plus mogą zapomnieć niektórzy rodzice. Świadczenie finansowe nadal będą otrzymywać rodziny, które mieszkają i pracują w Polsce. 500 plus zostanie odebrane tym, którzy pobierają jednocześnie Kindergeld, ale czy to oznacza, że reszta rodziców nie musi się martwić? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.