Choroby u dzieci

 • Alergia u dziecka

  Alergia u dziecka

  W ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na alergie, zwłaszcza wśród dzieci. Alergie mogą mieć różną postać. U dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej zauważa się alergią wziewną. Coraz częstsze są jednak alergie pokarmowe.  Dla placówki, dziecko z alergią pokarmową może stanowić pewne wyzwanie. Jak rozmawiać z rodzicami? Jak rozwiązać problem specjalnej diety? Co z podawaniem leków?
 • Jak wyleczyć przeziębienie?

  Jak wyleczyć przeziębienie?

  Wiosenna pogoda sprzyja częstym zachorowaniom dzieci na przeziębienie. Przedstawiamy domowe sposoby - bezpieczne, naturalne i tanie na szybkie wyleczenie przeziębienia u dzieci.
 • Ospa wietrzna u dziecka - co robić?

  Ospa wietrzna u dziecka - co robić?

  Ospa wietrzna to choroba, którą bez trudu rozpoznają zarówno lekarze, jak i rodzice dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak pielęgnować skórę dziecka i co robić, by ulżyć dziecku w trakcie ospy wietrznej.
 • Przedszkole- będzie wymagane zaświadczenie o szczepieniu?

  Przedszkole- będzie wymagane zaświadczenie o szczepieniu?

  W ostatnim czasie zwrócono szczególną uwagę na to, że coraz więcej dzieci w Polsce nie jest szczepionych. Główną przyczyną są obawy i przekonania rodziców. Aby to zmienić, komisje senackie poparły projekt ustawy, przewidującej wprowadzenie szczepionek wymaganych przepisami jako kryterium przyjęcia dziecka do publicznego przedszkola i żłobka.
 • Jak dbać o psychikę dziecka w czasie pandemii?

  Jak dbać o psychikę dziecka w czasie pandemii?

  Okres pandemii to trudny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Zostały one odcięte od przyjaciół, nauczycieli i sposobu życia, który do tej pory prowadziły. Wielu rodziców skarży się, że ich dzieci są smutne, odmawiają jedzenia i są rozdrażnione. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak wesprzeć dziecko w tych trudnych chwilach i w jaki sposób zadbać o psychikę dziecka w czasie koronawirusa.
 • Szczepionka na grypę dla dziecka

  Szczepionka na grypę dla dziecka

  W trakcie pandemii koronawirusa, szczepionki na grypę są niezwykle ważne. W związku z tym, szczepienie na grypę znalazło się na liście szczepień zalecanych. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy powinieneś zaszczepić dziecko na grypę.
 • Dziecko z katarem w przedszkolu a koronawirus

  Dziecko z katarem w przedszkolu a koronawirus

  1 września wiele dzieci odwiedziło przedszkolne mury. W trakcie pandemii koronawirusa wszyscy rodzice chcą szczególnie zadbać o odporność swoich pociech. Jednak zderzenie z rzeczywistością pokazało, że już po kilku dniach wiele dzieci wróciło do domu z infekcjami. Czy dziecko z katarem może pójść do przedszkola w czasie pandemii koronawirusa?
 • Maseczki dla dzieci - jaką wybrać?

  Maseczki dla dzieci - jaką wybrać?

  Już jutro dzieci powrócą do szkół i przedszkoli.  W niektórych placówkach mówi się o tym, że obowiązkowe będzie noszenie przez dzieci maseczek. Zatem jak wybrać odpowiednią maseczkę dla dziecka? Przeczytaj, by wybrać najlepszy model i zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka.
 • Pierwsza pomoc - ugryzienia przez owady

  Pierwsza pomoc - ugryzienia przez owady

  Lato to okres, w którym nieuniknione są ugryzienia przez przeróżne owady. Dzieci bardzo często źle to znoszą, a owady są niezwykle uciążliwe. Reakcja ich organizmu, w zależności od ukąszenia, również jest różna. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak udzielić dziecku pierwszej pomocy w przypadku ukąszenia przez poszczególne owady.
 • Dzieci jednak nie zarażają dorosłych koronawirusem?

  Dzieci jednak nie zarażają dorosłych koronawirusem?

  Dr hab. Ernest Kucharz z Warszawskiego Uniwersytety Medycznegow rozmowie z PAP stwierdził, że dzieci rzadko kiedy zarażają dorosłych koronawirusem SARS-CoV-2. Są jednak narażone na inną, tajemniczą chorobę. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy twoje dziecko jest w grupie ryzyka.
 • Czy należy nakładać dziecku maseczkę?

  Czy należy nakładać dziecku maseczkę?

  Od 16 kwietnia 2020 roku wchodzi kolejne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia nowych ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jednym z nowych nakazów jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Czy w takim wypadku maseczki ochronne będą musiały nosić także najmłodsze dzieci?