Choroby u dzieci

  • brak_foto

    Kiedy do przedszkola po chorobie?

    Jestem mamą małej Kasi, która chyba łapie wszystkie możliwe infekcje i wirusy. Od początku jesieni już kilka razy była przeziębiona, a katar ustępuje tylko na chwilę. Ostatnio Kasia dość długo chorowała i przebywała w domu (przez około 2 tygodnie), teraz jeszcze trochę kaszle. Czytałam, że po chorobie trzeba czekać aż ustąpią wszystkie objawy, ale to może trwać naprawdę długo, a córka już nie może wysiedzieć sama. Brakuje jej towarzystwa innych dzieci. Kiedy mogę ją po chorobie wysłać do przedszkola? Nie chcę żeby Kasia nudziła się sama, a z drugiej strony nie chcę, aby ktoś zarzucił, że zaraża inne dzieci? Bardzo proszę o radę.
  • 5 pomysłów na zabawy z chorym dzieckiem

    5 pomysłów na zabawy z chorym dzieckiem

    Wszyscy rodzice wiedzą jak trudnym zadaniem jest zapewnienie rozrywki choremu maluchowi. Dziecko jest osłabione i znudzone ciągłym leżeniem w łóżku. Przedstawiamy więc pomysły na zabawy dla dzieci, które zajmą czas małemu rekonwalescentowi.
  • Sprawdzone sposoby na gorączkę u dzieci

    Sprawdzone sposoby na gorączkę u dzieci

    Gorączka u dziecka często towarzyszy infekcjom wirusowym, które jesienią i zimą są na prządku dziennym. Już nawet nieznacznie podwyższona temperatura ciała przedszkolaka potrafi skutecznie zburzyć spokój rodzica. Istnieją jednak sposoby na gorączkę u dzieci, które z pewnością przyniosą im ulgę.
  • Sposoby na kaszel u dziecka

    Sposoby na kaszel u dziecka

    Kaszel, tak samo jak katar, jest typowym objawem towarzyszącym infekcji górnych dróg oddechowych. Kaszel u dziecka to szczególnie męcząca dolegliwość, dlatego warto mieć na nią sprawdzone sposoby.
  • Skuteczne sposoby na katar u dzieci

    Skuteczne sposoby na katar u dzieci

    Leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni - tak zwykliśmy myśleć o katarze, który jesienią i zimą dokucza dorosłym oraz dzieciom. Jednak dla maluchów ta sezonowa przypadłość jest szczególnie nieprzyjemna. Co więc można zrobić, aby szybciej pokonać katar u dzieci?
  • Grypa a przeziębienie u dzieci

    Grypa a przeziębienie u dzieci

    Nadchodząca jesień oznacza początek sezonu na przeziębienie i grypę u dzieci. Obie przypadłości mają podobne podłoże i zbliżone objawy. Jak więc je prawidłowo rozpoznać?
  • Sposoby na jesienne przeziębienie

    Sposoby na jesienne przeziębienie

    Jesień dla wielu rodziców oznacza nie tylko kolorowe liście na drzewach, ale przede wszystkim początek sezonu na choroby. Przedszkolaki często wtedy łapią katar albo gorączkują. Czy istnieją sprawdzone sposoby na jesienne przeziębienie u dzieci?
  • brak_foto

    Choroby przedszkolaków

    Witam, jestem mamą dwuletniej Tosi. Od września mała pójdzie po raz pierwszy do przedszkola. Dodam, że do tej pory przebywała ze mną w domu. Od moich koleżanek, które mają już starsze dzieci, dowiedziałam się, że ich pociechy przez pierwsze miesiące w przedszkolu często chorowały, przeziębiały się i łapały infekcje. Czy to jest normalne? Wszystkie dzieci łapią choroby od innych przedszkolaków? Może da się jakoś zabezpieczyć córkę przed takimi możliwościami - jakaś szczepionka czy może suplementy diety? Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Jak rozpoznać alergię u dziecka?

    Jak rozpoznać alergię u dziecka?

    Różnego rodzaju alergie są problemem dotykającym coraz więcej maluchów. Rodzice często zadają sobie pytanie jak rozpoznać alergię u dziecka i ułatwić życie małemu alergikowi? O trudnym aspekcie dzieciństwa wielu małych pacjentów mówi alergolog dziecięcy.
  • brak_foto

    Alergik w przedszkolu

    Mój synek za rok ma pójść do przedszkola. Niestety mam pewne obawy odnośnie jego zdrowia i bezpieczeństwa. Syn jest alergikiem – nie toleruje wielu popularnych w przedszkolu pokarmów, m.in. nabiału, ryb, kakao, owoców cytrusowych, mięsa wołowego i cielęcego. Źle znosi również obecność kurzu w powietrzu, a w sezonie pyłków traw. Martwię się, że to uniemożliwi mu normalną zabawę z dziećmi i swobodne funkcjonowanie, dlatego chciałabym wiedzieć czy przedszkola są przygotowane na przyjmowanie dzieci z tego typu problemami? Boję się, że trudno nam będzie znaleźć jakąś przyjazną i bezpieczną placówkę.
  • brak_foto

    Dziecko lunatykuje

    Mam problem z moim 5 letnim synkiem. Jego zachowanie w ciągu dnia jest w porządku, kłopoty zaczynają się w nocy. Często zdarza się, że wstaje z łóżka, zaczyna się bawić a rano o niczym nie pamięta. Bywa również, iż otwiera drzwi, chodzi po schodach - także przez sen. Szukam przyczyny lunatykowania synka, ale wszystko wydaje mi się w porządku. Na co dzień to bardzo żywe i radosne dziecko. Boję się co może się stać, jeśli na przykład nie obudzimy się na czas i synkowi stanie się krzywda. Co powinniśmy zrobić? Czy z wiekiem takie lunatykowanie może się pogłębić?
  • ADHD u dzieci

    ADHD u dzieci

    ADHD określa się jako zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi. Bardzo trudno zdiagnozować je we wczesnych latach życia dziecka i z reguły rozpoznawane bywa na początku edukacji szkolnej. Często ADHD u dzieci spotyka się z małą akceptacją otoczenia i błędnie identyfikuje się je z dziecięcą niesfornością. Jednak jeżeli zlekceważone zostaną pewne objawy, może mieć to katastrofalne skutki na przyszłość. 
  • brak_foto

    Moje dziecko się jąka

    Moja córeczka Oliwia niedawno skończyła trzy latka. To bardzo grzeczna i mądra dziewczynka. Wspaniale się rozwija i szybko zaczęła mówić. Niestety niedawno zauważyłam, że zaczyna się jąkać i zacinać, szczególnie kiedy opowiada o czymś z przejęciem. Niedawno wróciłam do pracy, a Oliwia poszła do żłobka. Pytałam opiekunek czy nie zauważyły nic podejrzanego w jej zachowaniu, ale mnie uspokajały, że wszystko jest w porządku. Mimo wszystko się martwię, bo czytałam, że jąkanie u dzieci może być oznaką jakiś zaburzeń. Co mam z tym zrobić?