Gry i zabawy dla dzieci

 • brak_foto

  Komputer i dziecko

  Mój pięcioletni synek ma ograniczony dostęp do komputera. Razem z mężem wyznaczamy mu czas, jaki może spędzić przed monitorem. Jeżeli chodzi o Internet, to korzysta tylko ze stron dla dzieci, które my mu wybraliśmy. Nie pozwalamy mu jednak grać w gry komputerowe i nie kupiliśmy mu PlayStation, o które nas prosił. Po prostu uważamy, że takie zabawy nie są mu do niczego potrzebne. Niestety po wakacjach, które spędził u mojej siostry wszystko się zmieniło. Synek zaczął się buntować i żądać od nas kupienia gier, które nie są dla niego odpowiednie. Wiem, że moi siostrzeńcy, którzy są w tym samym wieku co mój synek mają więcej swobody jeżeli chodzi o dostęp do komputera. Razem z mężem nie wiemy jak sobie teraz poradzić i wytłumaczyć, że na takie zabawny przyjdzie jeszcze czas. Bardzo proszę o radę.
 • brak_foto

  W co się bawić z dzieckiem?

  Mam 3, 5 letnią bardzo energiczną córeczkę. Po powrocie z przedszkola z reguły dzieci są chyba zmęczone, a tak mi się przynajmniej wydawało, a Julcia chce się ciągle bawić. Proszę o podpowiedź, co do rodzaju zabaw, które mogą zainteresować takiego malucha?
 • brak_foto

  Powierzchnia terenu zabaw

  Witam. Mam pytanie: jaka norma reguluje powierzchnię terenu (placu) dla zabaw dla dzieci - na świeżym powietrzu? Przeczytałam na blogach, że potrzebne jest 600 m2 terenu dla 40 dzieci - ale nie wiem na podstawie jakich przepisów. Mam projekt przedszkola 8-oddziałowego, gdzie teren do zabawy zaprojektowano na płycie garażu podziemnego (!!) i na 1 dziecko przypada ok. 2m2! + droga przeciwpożarowa, która do zabawy dzieci się nie nadaje. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Dorota Karpeta
 • Sztuka w przedszkolu

  Sztuka w przedszkolu

  Plastyka łącznie z muzyką i literaturą dziecięcą stanowi podstawę wychowania estetycznego w przedszkolu, czyli kierowania rozwojem dziecka w tej dziedzinie. Wychowanie plastyczne w przedszkolu umożliwia dziecku aktywne obcowanie z różnymi rodzajami sztuki plastycznej i rozwija jego własną ekspresję zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami, właściwimy dzieciom w wieku przedszkolnym.